Фишеци за чистење уши

К

Кнез Мишкин

Гостин
Еј вакви правеше баба на времето со босок и марамче. После снемавме восок и оставив, мора да си набавам. (y)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Секоја година го правам рецептов, ми го кажа една моја роднина уште пред едно 15 тина години! Топло го препорачувам, безбеден е и супер за чистење уши! :)
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.109
Еј вакви правеше баба на времето со босок и марамче. После снемавме восок и оставив, мора да си набавам. (y)
Секоја година го правам рецептов, ми го кажа една моја роднина уште пред едно 15 тина години! Топло го препорачувам, безбеден е и супер за чистење уши! :)
ај малку подобјаснете и двајцата :) споделете, не бидете шкрти на зборови;)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
ај малку подобјаснете и двајцата :) споделете, не бидете шкрти на зборови;)
Па јас го правам горенапишаниот :LOL:
Делкам дрвце, го правам шилесто... топам восок, во него мачкам газа, и газата ја навиткувам на дрвцето, и оставам да се исуши!
Потоа хавуз го правам...:icon_lol:
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
ај малку подобјаснете и двајцата :) споделете, не бидете шкрти на зборови;)
Слично како јагодче, се топи восок, памучна газа (од оние детскиве) или старо марамче убаво се топи во восокот и после се завиткува околу вретено, штом ќе се исуши се вади и може да се користи. :)
 
V

Vollstandig

Гостин
ај малку подобјаснете и двајцата :) споделете, не бидете шкрти на зборови;)
Еве ти од мене, како јас го приготвувам, последно го правев пред 2 часа.
Бараш добра газа, нешто налик на чаршафите за спиење, тенко а добро да гори. Во восок растопен претходно на тивок оган го потопуваш марамчето и оставаш малку да се здрви и правиш ФИШЕК а можеш и со дрвце како што го кажаа. Битен е размерот 15 - 20 цм должина да има за ефикасен вакум и подолго време да гори. Гледај да не ја потпалиш косата, другото се е безбедно.Да се увериш во валидноста, отвори го после тоа фишекот и ќе најдеш пола килограм ѓубриво за на нива:pos:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.812
Многу е шема ова....пред 4-5 месеци со едно другарче отидовме,кај една негова комшика-бабичка.....и она не среди.:)

Нема болка....неможеш да се изгориш,нити пак нешто да заебеш и сл.

Тоа е чиста физика....пламенот гори,и ствара вакум кој полека влече нагоре.

После тоа можеш да слушаш послесно комшии преку ѕид.
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Баш пред 20 минути го пробав методов, одличен е. Едноставно, ефтино, плус дома го правиш... без да се маткаш со болници и слични глупости.

Повеќе инфо за методов и за рецептот:

 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.709
Поени од реакции
15.580
зошто Ушни доктори не го применуваат, па нека биде и на приватно ???
 
Член од
23 септември 2015
Мислења
723
Поени од реакции
386
Глупости е тоа...не помага.
А со уши не си играј дека е зафркнато а после нема назад а скоро ништо не помага потоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom