Финале Хрватска-Шпанија

За кого навивате во финале?

  • За Хрватска.

    Гласови: 11 27,5%
  • За Шпанија.

    Гласови: 3 7,5%
  • За Хрватска затоа што сум Хрват, за дом спреман, у бој за народ свој!

    Гласови: 3 7,5%
  • За Хрватска, затоа што се наши бе, нема за ци***ите да навивам! Јас сум во Југославија растен.

    Гласови: 3 7,5%
  • За Хрватска, ради Лино Червар да влезе во историја, уште овој трофеј му фали.

    Гласови: 1 2,5%
  • За Хрватска. Го мразам Лино, му карав се до 15то колено, ама Циндриќ и КараЏиќ сакам да земат титула

    Гласови: 5 12,5%
  • За Шпанија. Во фудбал сум за Реал или Барса.

    Гласови: 4 10,0%
  • За Шпанија. Јер анти Хрватска, уби уби уби ****шаааа, Лино уши кур да ****.

    Гласови: 3 7,5%
  • За Хрватска, затоа што сум 20 постотен. Forca џема, duam fitore.

    Гласови: 0 0,0%
  • Не пратам ракомет, дојден сум ради кладилница.

    Гласови: 5 12,5%
  • Сакам да освои Кара, сакам да освои Циндриќ, ама Лино го мразам. Форца нерешено.

    Гласови: 2 5,0%

  • Вкупно гласачи
    40
  • Гласањето е завршено на .
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Поздрав од Лино до Начевски за чекорите на Кара :
Плачко, само поради него навивав за Шпанците. Криво ми е за Карачич, ама мило ми е за лигушов што изгубија Хрватска.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Така сеа според нив не требало да се критикува Кара. Не, не само што треба да се критикува туку треба и на клоци у соблекувална да го соберат и да и удрат реденка на близначката. Недозволиво е професионален ракометар да направи онакви чекори.
Епа ако не нека го каменуваат сеа до смрт.
Колективна е вината за поразот и што се донесоа у ситуација да бркаат.
Не е виновен само он.
Па Степанчичи, курчичи и палчичи матер ебаа па никому,ништо!
Шего на +1 фатена топка ја пушта,му се одбива во глава и во гол.Исто многу важен момент.
Глеј Shaqtin'a fool да видиш НБА ѕвезди по колку и како праат чекори.
Брзоплетост,побрзо да се заврши,немаше кај да подаде,сите беа добро затворени,и се деси.

Туку,разбрав дека сочно,се испцуле со Алекс...
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
Играч на натпреварот и човекот со ја реши оваа утакмица е Душебаев според мене,неколку клучни голови и проигрувања.
За Карачич може само бубрези да јадете човекот дава 200 посто од него некад и се греши да го ебам.
Лино :place:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
265
Поени од реакции
349
Неколку емисии по ред го вика Канељас :pos:
Во негово време така ги викава голманите.
Ко даваше осврт за Нор-Хрв, О'Калахан место О'Саливен, 5-6 пати

Sent from my ANE-LX1 using Tapatalk
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Епа ако не нека го каменуваат сеа до смрт.
Колективна е вината за поразот и што се донесоа у ситуација да бркаат.
Не е виновен само он.
Па Степанчичи, курчичи и палчичи матер ебаа па никому,ништо!
Шего на +1 фатена топка ја пушта,му се одбива во глава и во гол.Исто многу важен момент.
Глеј Shaqtin'a fool да видиш НБА ѕвезди по колку и како праат чекори.
Брзоплетост,побрзо да се заврши,немаше кај да подаде,сите беа добро затворени,и се деси.

Туку,разбрав дека сочно,се испцуле со Алекс...
Ја направи ли клучната грешка? Да.
Треба да се сноси со тоа? Да.
Треба да се критикува? Да.

Тоа е тоа и Хрватите се малку поотракани од нас и нема да му го заборават тоа дур не се искупи.

Инаку Алекс е у секое време топ 3 играч у светов. Штета што тоа не го изнесува до израз у глупоно Киелце каде татко му го уклештува. Истото важи и за Кара, што пре се макнат од тој клуб подобро за нив двајцата.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Ја направи ли клучната грешка? Да.
Треба да се сноси со тоа? Да.
Треба да се критикува? Да.

Тоа е тоа и Хрватите се малку поотракани од нас и нема да му го заборават тоа дур не се искупи.

Инаку Алекс е у секое време топ 3 играч у светов. Штета што тоа не го изнесува до израз у глупоно Киелце каде татко му го уклештува. Истото важи и за Кара, што пре се макнат од тој клуб подобро за нив двајцата.
Според мене поклучно беше пробивањето на Степанчиќ во контрата кога имаше слободно крило десно, мислам дека на нерешено беше или на +1 за Хрватска.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.357
Поени од реакции
3.132
Брејјј...кохонес...големо макијато...
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Благодарам за грешката на записничката маса, првиот гол на Душебаев го пишаа на Ентрериос така да тикетот од канта ми го претворија во добитен. Изгледа е имало представки, но бидејки е крај на првенството најверојанто не е возможно да се направи корекција. Два дена резултато не беше потврден Ентрериос > (2.5) но денес гледам е реализиран.
 
Член од
11 октомври 2014
Мислења
1.905
Поени од реакции
1.750
Стариов забега.
Лино не те мразам ама преку к...ми се некој твој вакви изјави,му се јавиле судии им му рекле ве украдоа....па поодвратни од Скандинавските и Хрватските судии немат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom