Фимоза

Член од
8 септември 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво на сите. Би сакал да ве прашам имам еден проблем до мојот почов орган , кожичката во ерекција ми излева до пола бев на урулог ми даде крема Ројазол , во внатрешниот дел на пенисот имам ко вена или ко прстенче незнам како го викаат, натре во внатрешноста имам и ко црвени лишаи. Се мачкам со кремава се одмивам и со чај од камилица, правам вежби кога се туширам со млака вода но ко да нема напредок, докторот ми рече ако не поминува за 2 недели ќе морам да идам да го сецнам, па дали може некој да ми каже како оди тоа дали бои, колку време ќе треба да одмарам дома или можам одма да идам на работа. Ве молам за искрени одговори. Фала ви
 

Flikson

Провинцијалец
Член од
27 декември 2012
Мислења
912
Поени од реакции
2.557
Штом одиш на работа сигурно си возрасен маж, не знам што си чекал толку долго да се среди тоа, таа работа се средува на детска или мах на тинејџ возраст, плус имаш милион постови тука поврзани со тоа а отвараш нова тема. поздрав и со лесно.
 
Член од
8 септември 2022
Мислења
2
Поени од реакции
0
Штом одиш на работа сигурно си возрасен маж, не знам што си чекал толку долго да се среди тоа, таа работа се средува на детска или мах на тинејџ возраст, плус имаш милион постови тука поврзани со тоа а отвараш нова тема. поздрав и со лесно.
Ова ми излезе кога имав односи, имав ко плускавци оток огромен го излечив целосно но повторно ми излеваат, го имам прелистано цел хистори за фимоза за плускавци и стварно немам идеја веќе како да ги отстранам. Пиев влажил се мачкав со микотрит ми изчезнаа за 1 недела, но ова ми остана проблем
 

bogev4eboy

Хејтер
Член од
6 март 2011
Мислења
382
Поени од реакции
180
Ова ми излезе кога имав односи, имав ко плускавци оток огромен го излечив целосно но повторно ми излеваат, го имам прелистано цел хистори за фимоза за плускавци и стварно немам идеја веќе како да ги отстранам. Пиев влажил се мачкав со микотрит ми изчезнаа за 1 недела, но ова ми остана проблем
Иди на друг уролог и не го пикај у секоја дупка :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom