Филолошки факултет - Скопје

Член од
29 јуни 2013
Мислења
36
Поени од реакции
18
Дечки кој е на Англиски јазик и книжевност, утре кои и од кога имаме часови? Нели рекоа само лекторски ќе имаме, во распоредот имаме само еден час лекторски во 1...?
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
Распоредот е лесна работа да се најде. Знае некој кој прирачник треба да го прочитаме? Гледам на тоа страната еден од 2010, еден од 2011 и еден документ што не го пишува како прирачник, ами нешто друго од 2013. И ај сега нека ме просветли некој?
Едната уплатница од 700 денари ти е за прирачник ќе ти го дадат со се индексот.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Едната уплатница од 700 денари ти е за прирачник ќе ти го дадат со се индексот.
Вчера на првиот час ни рекоа дека има електронска верзија на вебсајтот нивни. Чисто сумњам дека ќе го печат и дадат со индексот.
--- надополнето: 17 септември 2013 во 12:39 ---
Туку ај кој е позапознаен нека ми каже што е полесно, Дипломатска комуникација или Меѓународни институции и преведување? :eek:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Има некој копии од книгата CAE Result Student's book и CAE Result Workbook ? Или можеби знае каде може да се најдат копиите? :(
 

BloodyTampon

Works in deep&dark places
Член од
8 август 2009
Мислења
798
Поени од реакции
60
Има некој копии од книгата CAE Result Student's book и CAE Result Workbook ? Или можеби знае каде може да се најдат копиите? :(
Прееска една колешка ми спомна дека фотокопирала од некаде. Можно е да е од фотокопирница "Зоки" или "Либро" во трговскиот, Мавровка. Провери и во книжарата од факултетот, може и таму да има.
 
H

HoT IcE

Гостин
Во фотокопир Ива ги има сите потребни книги и работни веќе испечатно. Ја земав денес се комплет, т.е уште книжевност ми остана да земам. Се наоѓа во мавровка, долу во подрумскиот дел, се симнувате од кај влезот на кафиќите, и одма тука лево е.
 
Член од
5 септември 2012
Мислења
135
Поени од реакции
21
Некој да не знае распоред на часови за италијанси јазик и книжевност?
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Прееска една колешка ми спомна дека фотокопирала од некаде. Можно е да е од фотокопирница "Зоки" или "Либро" во трговскиот, Мавровка. Провери и во книжарата од факултетот, може и таму да има.
Во фотокопир Ива ги има сите потребни книги и работни веќе испечатно. Ја земав денес се комплет, т.е уште книжевност ми остана да земам. Се наоѓа во мавровка, долу во подрумскиот дел, се симнувате од кај влезот на кафиќите, и одма тука лево е.
Фала на информациите. Денес проверив во книжарата на факултетот ги имало. Ќе ги земам од понеделник. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom