Филолошки факултет - Скопје

Член од
6 декември 2009
Мислења
14
Поени од реакции
15
А од кај знам дали сум во државна или приватна ? =/
 
Член од
2 август 2008
Мислења
743
Поени од реакции
460
на германски книжевност сме 28, ама не пишува државна - приватна квота. Јас сум 16 негде .. и не знам кај сум шо сум, дали во државна или приватна :(

--- надополнето ---

a kolku primat vo angliski i knizevnost?????? drzavna i privatna kvota zaedno???
еве сега го најдов јас конкурсот и видов и за мене, инаку англиски јазик и книжевност - 206 во државна, и 104 во приватна.
па луѓе еве ви го конкурсот, пишува колку примаат , за шо сакате видете :)

http://www.flf.ukim.edu.mk/LinkClick.aspx?fileticket=ZUq9sZpeU-U=&tabid=792
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Оооооооо државна ебаго :vozbud: :eek:jea::music3::je:
Кој е на Англиски и книжевност...see ya in September :helou:
 
Член од
26 јуни 2010
Мислења
36
Поени од реакции
4
Дечки имам прашање...ми рекоа дека во четврток треба да се оди до Скопје на факултетот за да потврдиме дали прифаќаме да сме во приватна или државна квота, вистина ли е ова? Ако некој знае повеке за ова ве молам нека пише пошто ич не ми се иде во Ск пак :) .. Фала Поздрав
 
Член од
23 август 2010
Мислења
137
Поени од реакции
15
конечно дадоа резултати од успех од средно.
изгледа сите што се пријавиле се примени :)
јас сум меѓу последните но немате поим колку ми е мило што мислам дека сум примен :vozbud: xD
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ееепа честито колеги и колешки. Со лесно да ви е учењето и со многу благодет знаењето. ;)
Ех на времето само 30 души примаа, и јас бев 16 ти ... за малце испуштив државна квота. ;)
 

the Consigliere

не читам дугачки постови
Член од
17 јуни 2007
Мислења
5.595
Поени од реакции
263
Колешки нешто од италијански? :)
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Дечки имам прашање...ми рекоа дека во четврток треба да се оди до Скопје на факултетот за да потврдиме дали прифаќаме да сме во приватна или државна квота, вистина ли е ова? Ако некој знае повеке за ова ве молам нека пише пошто ич не ми се иде во Ск пак :) .. Фала Поздрав
Факултетот објавува ранг-листа на кандидати кои ги исполнуваат условите за запишување во оваа
категорија. Кандидатите кои се согласуваат да се запишат во оваа категорија студенти, поднесуваат изјава
во рок од 24 часа по објавувањето на конечната ранг-листа.

Ако сум во приватна, значи на 27ми пак ќе треба Скопје да се оди само за да се потпиши изјава дали прифаќам да сум во приватна квота?
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Ако сум во приватна, значи на 27ми пак ќе треба Скопје да се оди само за да се потпиши изјава дали прифаќам да сум во приватна квота?
Да, за да знаат дали да те задржат на листа или да отстапат место на некој послаб од тебе кој се сложува да е во приватна :toe: Само види убаво таму кој број си сега, може си во државна па ке си одмараш, пошто нема баш некои разлики да има во листата од вчера и конечната. Ти го кажувам ова пошто другарка ми ја фати сабајле паника да сме оделе во Скопје зш само 75 примале во државна а 35 приватна и цмиздреше не била примена па си скинав живци дури да и докажам х)
 

Esobar

Македонија над СЕ !
Член од
12 февруари 2008
Мислења
4.895
Поени од реакции
453
Колку примаат на Психологија? знае некој ? : )
 
Член од
13 август 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
еј... вака сега... ме интересира дали некој нема цимерки тука... оти во последен момент ми откажаја така да барам цимерки :) ако знај некој нека пиши :)
 
Член од
25 ноември 2009
Мислења
692
Поени од реакции
191
еј... вака сега... ме интересира дали некој нема цимерки тука... оти во последен момент ми откажаја така да барам цимерки :) ако знај некој нека пиши :)

пиши на форумите и на online oglasite јас така најдов цимерки..
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Знае некој на ПИТ англиски прв јазик колку примаат државна квота?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom