Филозофски факултет

Член од
13 ноември 2018
Мислења
1
Поени од реакции
0
Сакам да прашам што се` се изучува на смерот Историја? Како е? Дали е добро? Како оди оценување и такви ствари..
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
500
Поени од реакции
159
Сакам да прашам што се` се изучува на смерот Историја? Како е? Дали е добро? Како оди оценување и такви ствари..
Се знае што се учи на Историја. Тоа што минало. Хемиски реакции не учевме. Добар смер е, ако те интересира историја. Ако не, ќе заглавиш. Оценувањето си е ок. Некој професор повеќе бара учење, некој помалку. Како одговор на твоето прво прашање: национална историја, балканска, европска и светска историја.
 
Член од
4 јануари 2013
Мислења
21
Поени од реакции
6
Сакам да прашам што се` се изучува на смерот Историја? Како е? Дали е добро? Како оди оценување и такви ствари..
Прва година учиш антика,имаш среќа што проева отиде во пензија.Втора учиш среден век, европска и балкански дел , трета учиш за нов век и 4та најново време.Професорите скоро сите се супер, особено Саракински и Борче и 90% од колоквиумите се есејски.
 
Член од
12 октомври 2017
Мислења
50
Поени од реакции
42
Луѓенца, дај кажете ми нешто околу Институтот за безбедност одбрана и мир... колку е тежок факс, што може да се работи, дали го препорачувате, некои ваши искуства околу ова, дали е под филозофски факултет, и каде се наоѓаат предавањата... ви благодарам однапред, многу ќе ми помогните ако ми кажите...
 
Член од
20 декември 2019
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, дали некој знае да ми каже каде можам да ја најдам естетика од Џапароски?
 
Член од
7 април 2013
Мислења
183
Поени од реакции
325
Здраво, дали некој знае да ми каже каде можам да ја најдам естетика од Џапароски?
Магор, или библиотека на филозофски, провери доле во студенски сервис мислам има копија
 
Член од
4 октомври 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, каде можам да ја купам „Творење на мирот-Мирот, безбедноста и конфликтите по студената војна“; Филозофски факултет, 2015 - Лидија Георгиева ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom