Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
има работено со многу етаблирани режисери на денешницава.
Беше негативец на 007 во Спектра на Сам Мендез,соработка со Русо Браќата,Таика Ватити и Џејмс Гун,Зак Снајдер му даде главна улога во Армија на мртвите,соработка со Денис Вилнев на три проекти,играше во филм на Рајан Џонсон и М. Нијт Шајмалан.
дека е добар глумец тоа, или поради уникатниот физикус го зимаат?
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.311
Поени од реакции
57.753
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.366
Поени од реакции
38.341
Скорсезе направил некој воукерски филм. Со индијанци, некако нема прича од ова што го имам видено у трејлеров освен убивање индијанци. Исто ко оној Опенхајмер.

 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.067
Поени од реакции
8.123
Црнаберза дот ком отворена за регистрација без инвајт.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
колку ли ќе му бараат на Лукас, за да си го земе назад ај-пито и фирмата...

пошто изгледа тоа следи
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.859
Поени од реакции
34.895
Јајцата јапонски јаболка со тој Вин Дизел и тие фаст енд фјуриус филмовите.

Во Титаник да глумеа бродот ќе го спасеа од тонење, ебате глупата франшиза.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.496
Поени од реакции
80.564

. Deadline Hollywood's sources estimated the film will need to gross around $560 million at the worldwide box office in order to make a profit, and predicted the film would have a $20 million loss if it earned "anything in the low [$400 million] global threshold". An insider described the film's performance over its opening weekend as "not a huge disappointment, but a disappointment, nonetheless."
А каков само радикален маркетинг тераа за филмов, и повторно промашај за нив.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Годинава малку повеќе од било кога потфрлив со оскаровските филмови, дури и 2 од номинираните за најдобар филм уште ги немам гледано. Па денес решив да подзачистам хард диск (обично ги бришам изгледаните филмови после гледањето). Еден од филмовите искрено позитивно ме изненади: Causeway - Брајан Тајри Хенри беше номиниран за споредна улога, чинам, за филмчево. Малечко, тивко филмче за „потребата да имаш некој со кој ќе го испиеш утринското кафе“. Навистина добар перформанс од актерите (Џенифер Лоренс е главната женска улога), и иако не е нешто невидено или WOOOOW, за мене беше изненадување зашто не очекував да ми се допадне. (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom