Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.778
Поени од реакции
33.560
Name a better bromance, I'll wait :D
Они се дефинитивно број 1, ама има многу блиску до нив: Патрик Стјуард и Иан Меккелен, Леонардо ди Каприо и Тоби Мегвајер, Лени Кравиц и Џејсон Момоа (овие двајца немале заедничка сметка, ама имаат друго заедничко - жена :pos: ), Брајан Кренстон и Арон Пол (yeap, that's a thing even after BB), Шелдон Купер и Леонард Хофстадтер, Чендлер Бинг и Џои Трибијани, @Io Sono Interista и @wot ... Ехее, има полно. :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
Тетрис супер забавен филм, Тарон си гази
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.648
Поени од реакции
38.837
Кое време дојде, Џон Вик да е филмиште. Репетитивно убивање цел филм. Нешто како у хот шотс.

 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
овој crack whore look на Харли Квин боље и одговара. Марго Роби ми беше нереално убава за улогава.
Се' зависи од адаптацијата. Извонредна е Марго како Харли Квин, со години ќе остане златен стандард за улогата.

Ама таква Харли дефинитивно не одговара за овој Џокер на Хоакин Феникс. Баш одговара ваков изглед како овој на Гага. За сега ветуваат сликите, мислам дека Гага не е лош кастинг. Само уште ме загрижуваат најавите за мјузикл...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.648
Поени од реакции
38.837
Се' зависи од адаптацијата. Извонредна е Марго како Харли Квин, со години ќе остане златен стандард за улогата.

Ама таква Харли дефинитивно не одговара за овој Џокер на Хоакин Феникс. Баш одговара ваков изглед како овој на Гага. За сега ветуваат сликите, мислам дека Гага не е лош кастинг. Само уште ме загрижуваат најавите за мјузикл...
Ќе биде психолошки трилер, нема да е мјузикл, може да има само некоја сцена таква. Иако се надевам дека ќе склопат некое поинтересно сценарио овој пат. Прошлото не беше нешто посебно, углавном филмот беше рип оф од Кинг оф Комеди и Такси Драјвер. Можеби овој пат Харли да речеме да го лечи Џокерот од хомосексуалноста како против наратив на ова модерно време. Тоа би било добро сценарио.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom