Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.710
Поени од реакции
33.354
You Won't Be Alone не освои ништо на Санденс. И се уште никој ги нема откупено правата за дистрибуција, најверојатно за сега така и ќе остане.

Главните 4 награди на Санденс за:

U.S. Dramatic Competition – Nanny (Nikyatu Jusu)
U.S. Documentary Competition – The Exiles (Ben Klein and Violet Columbus)
World Cinema Dramatic Competition – Utama (Alejandro Loayza Grisi)
World Cinema Documentary Competition – All That Breathes (Shaunak Sen)
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
You Won't Be Alone не освои ништо на Санденс. И се уште никој ги нема откупено правата за дистрибуција, најверојатно за сега така и ќе остане.

Главните 4 награди на Санденс за:

U.S. Dramatic Competition – Nanny (Nikyatu Jusu)
U.S. Documentary Competition – The Exiles (Ben Klein and Violet Columbus)
World Cinema Dramatic Competition – Utama (Alejandro Loayza Grisi)
World Cinema Documentary Competition – All That Breathes (Shaunak Sen)
Права за дистрибуција се веќе откупени од Focus Features. Они се задолжени за кино дистрибуција низ САД (најавена за 1 април), мислам за глобална дистрибуција и интернет платформи не е откупен.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.710
Поени од реакции
33.354
Права за дистрибуција се веќе откупени од Focus Features. Они се задолжени за кино дистрибуција низ САД (најавена за 1 април), мислам за глобална дистрибуција и интернет платформи не е откупен.
На тоа мислев де. Нам не ни менува ништо тоа што ќе се прикажува во кината во САД, туку да ги купи правата некој streaming service за да може да го гледаме и ние.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
На тоа мислев де. Нам не ни менува ништо тоа што ќе се прикажува во кината во САД, туку да ги купи правата некој streaming service за да може да го гледаме и ние.
Ќе излезе негде, без гајле.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.438
И така, денеска, после напорен период решив да напраам мал маратон од неколку филма.
Идам у продавница, зимам снакс зимам благо, да се опремам за филмовите.

Прв на листа Enter the Void. Не знам од кај ми е во листата, сигурно сум прочитал од форумов нешо за него. Гледам има мали оценки од моите летер пријатели, ниски очекувања од старт. Пааа богами и до крај ниските ми останаа. Мајку му ебам зашо си го потрошив ова убаво слободно скапоцено време на овој глуп филм??? Пола филм го скипав, мн глуп. Единствено добро можда беа некои ефекти и цицките на сестра му. Лош старт на маратонот. Се чувствувам разочарано.
2/5

Идеме следен, мислам често фален филм на форумов, Magnolia. На погорниот филм напишав дека сум разочаран. Знаете што? Разочаран сум и од овој. Добро која е смислата на целиот овој филм и толку кринџ сцени? Ау какво малтретирање издржав 3 саати.. Не го знам стилот на Андерсон, му го имам изгледано само There will be blood ( (y) ), па можда ова е карактеристично за него. Како прво од почеток не можев да се вклопам. Глумата не дека не беше добра ама добро зошто побогу толку небитни дијалози и сцени? Особено ме нервираше ликот на Клаудиа и Линда, какви безвезални сцени.. Морам да признаам дека се преубави и двете. Единствено Круз ме влечеше да го гледам, мн добра глума со татко му кога се виде. И напнатата музика цело време у позадина не ми се допадна. Ништо не се дешава, музиката у позадина пука и очекувам да се деси нешто јако. Ништо.
А и какви беа тие жаби бе ау..
3/5

За кратко ке го пуштам Oceans eleven, тој е на листата. Ако и таму останам разочаран, да му ебам мајката.
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
И така, денеска, после напорен период решив да напраам мал маратон од неколку филма.
Идам у продавница, зимам снакс зимам благо, да се опремам за филмовите.

Прв на листа Enter the Void. Не знам од кај ми е во листата, сигурно сум прочитал од форумов нешо за него. Гледам има мали оценки од моите летер пријатели, ниски очекувања од старт. Пааа богами и до крај ниските ми останаа. Мајку му ебам зашо си го потрошив ова убаво слободно скапоцено време на овој глуп филм??? Пола филм го скипав, мн глуп. Единствено добро можда беа некои ефекти и цицките на сестра му. Лош старт на маратонот. Се чувствувам разочарано.
2/5

Идеме следен, мислам често фален филм на форумов, Magnolia. На погорниот филм напишав дека сум разочаран. Знаете што? Разочаран сум и од овој. Добро која е смислата на целиот овој филм и толку кринџ сцени? Ау какво малтретирање издржав 3 саати.. Не го знам стилот на Андерсон, му го имам изгледано само There will be blood ( (y) ), па можда ова е карактеристично за него. Како прво од почеток не можев да се вклопам. Глумата не дека не беше добра ама добро зошто побогу толку небитни дијалози и сцени? Особено ме нервираше ликот на Клаудиа и Линда, какви безвезални сцени.. Морам да признаам дека се преубави и двете. Единствено Круз ме влечеше да го гледам, мн добра глума со татко му кога се виде. И напнатата музика цело време у позадина не ми се допадна. Ништо не се дешава, музиката у позадина пука и очекувам да се деси нешто јако. Ништо.
А и какви беа тие жаби бе ау..
3/5

За кратко ке го пуштам Oceans eleven, тој е на листата. Ако и таму останам разочаран, да му ебам мајката.
Пази што ќе пишеш за Оушн'с ало Гуфче!

Лајтерица е оушнс, опушти се и вози се лагано :cool:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Кој му дал Оскар на The Shape of Water бе? :pos: :pos: :facepalm: :facepalm:

Многу језиво досадно искуство.

Ја гледам конкуренцијата сеа за таа година, можам само кратко да констатирам - непријатно.
Никој не требало да добие Оскар. Најмалце па овој.
 

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Ама сте биле вие јаки филмски критичари...
Дали беше на темава или негде др. вика нешто као Мачете многу лош филм со без врска глума претеризми и дени трејо. И ај кажи му што е фора со Гриндхаус или Б-продукција.
Многу пати за Ентер д Воид дека е досаден филм, као погоре спомнал само цицки на сестра му сцена му се свиѓа, оди објасни му што прави Гаспар, кажи му за сценографија, камера, музика, дијалози и др.

Објасни му молим те. :)
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.438
Ама сте биле вие јаки филмски критичари...
Дали беше на темава или негде др. вика нешто као Мачете многу лош филм со без врска глума претеризми и дени трејо. И ај кажи му што е фора со Гриндхаус или Б-продукција.
Многу пати за Ентер д Воид дека е досаден филм, као погоре спомнал само цицки на сестра му сцена му се свиѓа, оди објасни му што прави Гаспар, кажи му за сценографија, камера, музика, дијалози и др.

Објасни му молим те. :)

Објасни ми, ајде.
Камера и музика беа на ниво во Ентер д Воид. Ништо повеќе не ми фати око, за мој вкус не ми се допадна.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Луѓе на овој гуфче му се свиѓаше Оушнс и не дојде ни еднаш тука да ме пофали :place:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Објасни ми, ајде.
Камера и музика беа на ниво во Ентер д Воид. Ништо повеќе не ми фати око, за мој вкус не ми се допадна.
Нема што да се објаснуваш. Гаспар Ное е срање режисер што ќе го сфатиш само ако си напафкан или си шмркал бело. Крај.
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.752
Поени од реакции
10.438
Луѓе на овој гуфче му се свиѓаше Оушнс и не дојде ни еднаш тука да ме пофали :place:
Да, фала ти дада Корвус. Ми се свиѓаше, кога ке имам време ке ги изгледам останатите два дела.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom