Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.330
Поени од реакции
27.874
Имам само 2 збора за тебе комито!!!




































Ева Грин
Еве тука може да се сложиме, не викам не.

Иначе само што си дојдов од премиера на Dune.
Визуелни ефекти, музика, камера, приказната... перфекција. @123456 одма да објасниш што е со 2ката :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.598
Поени од реакции
38.749
али како погодил двајца бе? или било позади некој ѕид па не можел да види кај пука, али двајца да скинеш? Ај сфаќам некого да погоди али не е еден човек у ситуацијава.
 
Последно уредено:

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.404
Поени од реакции
9.276
Жени... кај ќе признаете вие дека некоја друга е убава.
Изопачени стандарди некои за убавина имате повеќето тука. Добро ај од моите стандарди многу поразлични. Многу ковчести, кршливи сакате, јас поинаку ја гледам убавината. Пример, мене овие ми се преубави жени:



Да не редам уште, а воопшто да не почнувам ни со овие:



Доста е ете лепоти:)
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
али како погодил двајца бе? или било позади некој ѕид па не можел да види кај пука, али двајца да скинеш? Ај сфаќам некого да погоди али не е еден човек у ситуацијава.
Веројатно снимале, пукал кон камерата, двајцата биле зад камерата.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.404
Поени од реакции
9.276
Веројатно снимале, пукал кон камерата, двајцата биле зад камерата.
Една само да не била?
Untitled000.png
Филмот што ќе го гледавме...
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Една само да не била?
Прегледај го приврзокот 310786
Филмот што ќе го гледавме...
Женава ја убил ама и режисерот го погодил, повреден е...
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.224
Поени од реакции
78.806
Го гледав Dune, сега. Пред многу години и оној на Линч, повеќе пати, како и англиската мини серија, а и книгите тогаш ги прочитав. Филмов повеќе се држи до нив, отколку верзијата на Линч (кој е и постилски направен), а помалку од мини серијата.
Ми се допадна, но не пробива некакви плафони. Компетентно направен филм, со сите технички задачи правилно извршени, добар кастинг и се друго, али ништо посебно натпросечно. Не верувам дека некој нешто многу ќе се потресува и ќе го чека продолжетокот. Ги исполнува стандардите, али не иде многу над.
Иделошки, веројатно, морало да биде загаден, што не му помага ич.
 
Последно уредено:

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.354
Поени од реакции
25.033
Алек Болдвин ги упуцал сценографот и режисерот со пиштол кој бил наменет за снимањето (prop gun) :shook:
Одма ме потсети на трагичното заминување на Брендан Ли. :( Секој сет во кој е инволвирано оружје е надгледуван од оружар и заедно со проп мастерот се грижат за овие работи и којзнае кои се шансите за вакво нешто да се случи, верувам дека до крај ќе се истражува ова. Огромна трагедија.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Еве добра нишка во која е објаснето која е улогата на актерот кога се работи за користење оружје на сет:

 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Еве тука може да се сложиме, не викам не.

Иначе само што си дојдов од премиера на Dune.
Визуелни ефекти, музика, камера, приказната... перфекција. @123456 одма да објасниш што е со 2ката :D
Во трејлерот имаше повеке акција, мислев ке има доста дрмање а испадна чиста драма, ако тоа му било планот на Денис тоа е друга работа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom