Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.214
За About Elly да не мислиш?

Не, го иам гледано овој.

Може и германски ќе да беше тој на џимбо. Ама ај да почекаме да видиме што ќе каже, ако не го потрупала некоја лавина на Копаоник.

џимеј Малиш, џимеј Паландер, џимијаки Касаи, џимеј Милер, џимеј Дностелиќ.
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Не, го иам гледано овој.

Може и германски ќе да беше тој на џимбо. Ама ај да почекаме да видиме што ќе каже, ако не го потрупала некоја лавина на Копаоник.

џимеј Малиш, џимеј Паландер, џимијаки Касаи, џимеј Милер, џимеј Дностелиќ.
Fish and Cat од Шахрам Мокри, година 2013. Во еден кадар е снимен и трае долго, двајца камермани го снимиле (се гледа моментот кога едниот му ја предава камерата на другиот). Не е баш хорор ама е прејак филм :).

Абе за интер е и пак го пазам ко очиве. После џими ваков џими таков.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.214
Fish and Cat од Шахрам Мокри, година 2013. Во еден кадар е снимен и трае долго, двајца камермани го снимиле (се гледа моментот кога едниот му ја предава камерата на другиот). Не е баш хорор ама е прејак филм :).

Абе за интер е и пак го пазам ко очиве. После џими ваков џими таков.
Based on true events

Овој мислам дека го спомна кога Victoria беше актуелен, коа се збореше за филмови снимени во еден кадар.
Викторија од кога сакам да го репризирам ама страв ми е да не ми го расипе првичниот впечаток коа му дадов 10ка на летер.

Фала за овој, не знам зошто ми текна, отиде у букмаркс, може ќе го гледам у 2034та. :smirce:
Луда работа ми е букмарксот, иам филмови што стојат таму од 2018та година и не ги зимам у предвид, туку глеам друго нешто, рандом што ќе најдам у моментот. Али добро е доека ме држи да глеам, 100ка морам да надминам годинава.
Сакам да стигнам до 1000ка некогаш, 600 иам сеа за сеа.


фрапантни информации морам да признаам.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.001
Поени од реакции
55.214
Зошто Џонтре не го свиѓнал Тесис? :D
Тој шпанскиот?

Не знам, мислам дека досаден ми беше, ништо посебно не ме вознемири. Сум го заборавил.
Глеам 2 ѕвезди сум му дал на летер.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Абе за интер е и пак го пазам ко очиве. После џими ваков џими таков.
Во име на сите од фан-клуб Интер, фала ти што го занимаваш со нешто, да одмориме малку од него. :cautious:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.269
Добитници на актерските, режисерските и сценаристичките филмските награди кај Златните Глобуси:

Best Actor in a Motion Picture – Drama: Chadwick Boseman (Ma Rainey’s Black Bottom)
Best Director: Chloe Zhao (Nomadland)
Best Actress in a Motion Picture – Musical or Comedy: Rosamund Pike (I Care A Lot)
Best Actor in a Motion Picture – Musical or Comedy: Sacha Baron Cohen (Borat Subsequent Moviefilm)
Best Actress in a Motion Picture – Drama: Andra Day (The United States vs. Billie Holiday)
Best Motion Picture – Musical or Comedy: Borat Subsequent Moviefilm
Best Actor in a Supporting Role in Any Motion Picture: Daniel Kaluuya (Judas And The Black Messiah)
Best Actress in a Supporting Role in Any Motion Picture: Jodie Foster (The Mauritanian)
Best Screenplay – Motion Picture: The Trial Of The Chicago 7

Еве и фотка од машките победници во актерските категории како слават после Глобусите:


Сите резултати со се филмските и ТВ наградите:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Тоа го покренува прашањето до каде си спремна да бојкотираш силувачи и педофили.
Еве ќе ги избегнуваш Полански и Вуди.
Дали тоа покрива само филмови режирани од нив, или и како актери ќе ги бојкотираш? Има еден многу убав филм на Торнаторе, ама Полански глуми.
На страна и тоа, што правиме со продуцентите? Дали нема да гледаш ниту еден филм на Вајнштајн? Дали тоа значи дека ќе го проверуваш секој филм пред да го пуштиш дали е поврзан со силувач и педофил?
Не е ова обид да те предомислам, само ме интересира кои ти се критериумите за гледање филмови и до кој степен толерираш педофили и силувачи.
https://off.net.mk/off-cafe/zoshto-nikoj-ne-go-prashuva-mozes-farou-za-vudi-alen

Интересно обраќање од страна на синот на Миа Фароу, кој ја кажува својата страна од приказната после толку години. Вуди не треба да биде во кош со останатите докажани педофили и злоставувачи, затоа што никогаш и немало цврсти докази дека направил такво нешто.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
https://off.net.mk/off-cafe/zoshto-nikoj-ne-go-prashuva-mozes-farou-za-vudi-alen

Интересно обраќање од страна на синот на Миа Фароу, кој ја кажува својата страна од приказната после толку години. Вуди не треба да биде во кош со останатите докажани педофили и злоставувачи, затоа што никогаш и немало цврсти докази дека направил такво нешто.
Читајќи, ми падна жал за децата што живееле со Миа Фароу. Нејзиното ненормално однесување резултирало со три самоубиства на децата ... :(
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.333
Поени од реакции
57.894
Rosamund Pike добила глобус за филм што не треба ни да постои. Како успеал таков апсурден, нелогичен филм да стигне во конкуренција за глобуси, никогаш нема да знам.

И не прашувајте зошто го гледав, @wot и @џимеј ќе разберат :D
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
I care a lot netflix продукција а го нема кај нас, а кај америве го има @Zlatikevichius ти си специјалист за овие прашања :D
Автоматски споено мислење:

1614627292411.png
 
Последно уредено:
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.887
Rosamund Pike добила глобус за филм што не треба ни да постои. Како успеал таков апсурден, нелогичен филм да стигне во конкуренција за глобуси, никогаш нема да знам.

И не прашувајте зошто го гледав, @wot и @џимеј ќе разберат :D
Апсурд до бесвест. Ама Розамунд ми е у комшии преселена, ќе добие добра оценка :drk::icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom