Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
BREAKING: Warner Bros. will release its entire 2021 slate of films on HBO Max the same day they hit theaters, including Dune, Matrix 4, Mortal Kombat, Godzilla vs. Kong, The Suicide Squad, Tom & Jerry, so many more. https://bit.ly/2I6ukcj

RIP Кино Сали: Од дамна-2020 :( Gone but never forgotten :(
Радиото, весниците, грамофонот, ВХС и остнатите работи ќе те чекаат во алејата на работи што ќе преживуваат чисто ради носталгија од мала група на ентузијасти, ама тоа е :(
Толку тажни смајлиња а оваа вест не може да биде подобра за нас, конзументите на пиратерија.
 
Член од
17 август 2011
Мислења
9.747
Поени од реакции
17.453
Го изглеав овој тенет, го пратев доста и мислев дека генерално сум ја разбрал приказната. Сеа изглеав неколку клипчиња и сватив дека и не сум разбраш нешто многу. Вака коа ќе ти изџвака некој интересна замисла за филм, уникатно сценарио. Али дали реално е квалитетен филм ако треба некој да ти го објаснува или да го изглеаш 5 пати за да го сватиш?
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.247
Поени од реакции
3.168
Го изглеав овој тенет, го пратев доста и мислев дека генерално сум ја разбрал приказната. Сеа изглеав неколку клипчиња и сватив дека и не сум разбраш нешто многу. Вака коа ќе ти изџвака некој интересна замисла за филм, уникатно сценарио. Али дали реално е квалитетен филм ако треба некој да ти го објаснува или да го изглеаш 5 пати за да го сватиш?
Спред мене добар филм си има добро раскажување и тоа е разлика помеѓу добар режисер и просечен. Уште па ако нема некоја суштина и не кажува ништо... Ако не уживам додека го гледам, зашто би го гледал 5 пати?
 
B

Beginner

Гостин
Одличен Тенет (y)
Ова ако ти е одличен филм...
Ваков просек од филм ме потсети зошто да не гледам рандом нови оверхајпнети филмови.
Очај, дно дна од филм залудно потрошени 150 минути.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ова ако ти е одличен филм...
Ваков просек од филм ме потсети зошто да не гледам рандом нови оверхајпнети филмови.
Очај, дно дна од филм залудно потрошени 150 минути.
Какви гледаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom