Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.361
Поени од реакции
38.335
И тука се избацуе Рон со: "Уа, плачковци, и вие сте ми биле филмомани." :D
Па плачковци сте кога немате мадиња да цитирате. Ти и другарчето твое вато што не знае каде треба точка и запирка да стави у долгометражните постови, кои ги пишува без никаква кохезија.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Не знам дали некој го коментираше тука. The Hunt (2020) многу пријатно ме изненади. Напната атмосфера, еден куп пресврти и одлична глума од Бети Гилпин (чудно ми е дека прв пат гледам нешто со женава). Дејмон Линделоф овој пат не разочара. Не дека е некое ремек дело ама филмот е стварно добра вожња...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Не знам дали некој го коментираше тука. The Hunt (2020) многу пријатно ме изненади. Напната атмосфера, еден куп пресврти и одлична глума од Бети Гилпин (чудно ми е дека прв пат гледам нешто со женава). Дејмон Линделоф овој пат не разочара. Не дека е некое ремек дело ама филмот е стварно добра вожња...
Мене па многу негативно ме изненади. Крш филм, не знае кај тера.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.817
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Убав овај Џони? Или плачеше на него? За да знам дали да го гледам сам или со женава, пошто кога гледаме заедно филмој едно барање има, да нема мачење и убивање на животни.
Abe kakva zhena, so kucheto gledaj go. :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.182
Broken Circle Breakdown
Е да, на овој невозможно е да не заплачеш. Јас па, кога го гледав, го гледав со жена ми, која тогаш беше трудна (читај: хормонски пореметена). Немаше плачки низ филмот, ама само што заврши, имаше едно: „Златко, зошто ми пушташ вакви филмови?“, и не можев да ја смирам 1 саат.

Јас на други не се сеќавам баш, веројатно сум пуштил солза на повеќе, ама на Never Let Me Go, на сцената со изливот на емоции на Томи сум плачел ко мало дете!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom