Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
25 август 2019
Мислења
263
Поени од реакции
471
Што викате за Јужни Ветар двојка + серија 14 епизоди? -Мене првиот дел ме воодушеви.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Земав да го гледам новиот Аладин... одма го исклучив, најлошо потрошени 13 минути во мојот живот.Вил Смит кога почна да пее, некако туѓ срам ме изеде.
:sramezliv:

Дефинитивно ќе се тргнам настрана од овие live action филмови на Дизни, ептен се cringe според мене.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Леле ова ќе биде лудница.Од целокупната моја филмска гледачка кариера никогаш не сум бил вака возбуден никогаш ни за Авенџерс,ни за Малик ни за ниеден филм до сеа како овој.Секој пат ме ежи неговото смеење полно со психотропни супстанции тоа е страшно.


23 секунда иако знаете за што зборувам
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Земав да го гледам новиот Аладин... одма го исклучив, најлошо потрошени 13 минути во мојот живот.Вил Смит кога почна да пее, некако туѓ срам ме изеде.
:sramezliv:

Дефинитивно ќе се тргнам настрана од овие live action филмови на Дизни, ептен се cringe според мене.
Ama iiiic ne sum iznenaden :D
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.612
Поени од реакции
81.305
Ama iiiic ne sum iznenaden :D
А што, тебе ти се свиѓаше новиов Аладин? :tvg:
Знам дека ме знаете по "ретро" стилот на филмови, али ги гледам и новиве, само не ги коментирам често, освен ваквите очигледни cash grab срања. 13 минути ми беа доволни дека џабе ќе си го трошам времето, и едноставно не ми лежи да гледам copy-paste преработка на анимиран филм со неверојатни cringe моменти.

Али заработи 1 билион на бокс офисот, јебига... can't argue with that, се додека има добри овци, ќе има и волна за стрижење :toe: Сега треба да го изгледам Психо од 1998 и да заклучам дека е ремек дело :/


Јас сум изненадена што воопшто го пуштил :LOL:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.267
Ако уште постојат луѓе што го сметаат РТ за битен сајт (освен филмски студиа што сакаат да флексаат со CERTIFIED FRESH како маркетинг), еве ја листата на најдобрите 10 филмови НА СИТЕ ВРЕМИЊА според РТ:

1568862809211.png
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.730
Поени од реакции
33.422
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
А што, тебе ти се свиѓаше новиов Аладин? :tvg:
Знам дека ме знаете по "ретро" стилот на филмови, али ги гледам и новиве, само не ги коментирам често, освен ваквите очигледни cash grab срања. 13 минути ми беа доволни дека џабе ќе си го трошам времето, и едноставно не ми лежи да гледам copy-paste преработка на анимиран филм со неверојатни cringe моменти.

Али заработи 1 билион на бокс офисот, јебига... can't argue with that, се додека има добри овци, ќе има и волна за стрижење :toe: Сега треба да го изгледам Психо од 1998 и да заклучам дека е ремек дело :/
Дефинитивно имаш траума од овие римејк што ги прави дизни или кој било друг дистрибутер, еве децата мој 2002 и 2005 се година на раѓање ако ти кажам дека до сега го имаат изгледано минимум 3 пати ке ми веруваш или не???
А да иначе и јас го гледав Aladdin, и да можам да кажам ми се допадна и мене :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Kajgana Shop

На врв Bottom