Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.371
Најубавиот, најневиниот, најдетскиот филм на светот :) мене ми е еден од омилените, секогаш кога го даваат на тв го догледувам до крај (на тв 1000 го имаат растурено од давање). Инаку мислам дека не е базиран според роман од Кинг, туку според некој расказ (го немам прочитано ова не ми е проверено).
Не ми се верува и каков збир на деца актери има, па и тие „тинејџерите“ меѓу кои царот Кифер Сатерленд. :) )))
Исто! :love:

Инаку, едното дете е Ривер Феникс, брат на Жоакин Феникс. Починат е. Причина: предозирање. Друго дете е Вил Витон од The Big Bang Theory. :pos:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Најубавиот, најневиниот, најдетскиот филм на светот :) мене ми е еден од омилените, секогаш кога го даваат на тв го догледувам до крај (на тв 1000 го имаат растурено од давање). Инаку мислам дека не е базиран според роман од Кинг, туку според некој расказ (го немам прочитано ова не ми е проверено).
Не ми се верува и каков збир на деца актери има, па и тие „тинејџерите“ меѓу кои царот Кифер Сатерленд. :) )))
The Body by Stephen King. Роман е.

И мене ми беше изненадувачка актерската игра, ретко се гледа таков талент од деца-актери во современи филмови.

Исто! :love:

Инаку, едното дете е Ривер Феникс, брат на Жоакин Феникс. Починат е. Причина: предозирање. Друго дете е Вил Витон од The Big Bang Theory. :pos:
Еве ги. Голема штета, Ривер имал огромен потенцијал. :(

 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.717
Поени од реакции
33.371
Вил Витон го глуми Вил Витон, дете-ѕвезда од Стар Трек. Без Стар Трек нема што да бара во ТББТ :)
Па знаеш во колку наврати го заебаваа дека единствена улога по која се прославил му била во Stand by Me? Јес да они го сакаат заради Star Trek, ама они се nerds. :D
 
Член од
5 јуни 2017
Мислења
18
Поени од реакции
9
Намерно се испуштени Chris Hemsworth, Chris Evans, Chris Pratt во таа слика или ми се причинува?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.601
Поени од реакции
38.757
Проблемот е што акцијата умре како жанр, и овие сеа не се ни акциони филмови него глумци во цги костими. Џон Вик остана единствен, last man standing. Акционен блокбастер у 2019. Го гледав пред малце на ТС Кам снимка, искина како и секогаш
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Намерно се испуштени Chris Hemsworth, Chris Evans, Chris Pratt во таа слика или ми се причинува?
Секако дека да.
Како и сите останати вести и мемиња на интернет чија цел е ширење сензационализам.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.502
Поени од реакции
33.650
Mid90s - ne znam zaso go hejtaat, mene mi imase dusa, samo prekratok

Us - odbivam da priznaam deka mi se dopagaat filmovive na ovoj Jordan, me ima napnano deka kaza ednas nikad nemalo da cast-ne belci, ama vtoriov (posle get out) Us isto mnogu dobar. Cekor napred ima napraeno, zaeban kako horor, saat vreme ne znaes so se desava mada i samiot kraj isto, mesa komedija i mu uspeva, plus otvara diskusii... ne znam, dobro si fura za sea
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Us - odbivam da priznaam deka mi se dopagaat filmovive na ovoj Jordan, me ima napnano deka kaza ednas nikad nemalo da cast-ne belci
Уффф ја ова го прочитав некоја недела пред да ја гледам епизодата со „угнетените“ црнци од новата Twilight Zone.
Прснав од нервоза.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom