Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Miss.Independent

Me,Myself & I
Член од
26 јуни 2013
Мислења
1.362
Поени од реакции
3.345
Знаеш дека тие што го земаа на крај, не беа луѓе?
Хмм. Во книгата знам дека беа претставувани како некои од друга планета а во филмов повеќе некако тераа у стил луѓе од ФБИ или Циа, а сеа што им беше целта со тој дел не знам.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
Хмм. Во книгата знам дека беа претставувани како некои од друга планета а во филмов повеќе некако тераа у стил луѓе од ФБИ или Циа, а сеа што им беше целта со тој дел не знам.
Колку што знам тие се некакви миниони на главниот негативец од Gunslinger.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.276
Поени од реакции
78.926
koja e redhead na letterboxd od tuka, ima slika od nea staveno, go gledala i ocenila visoko frances ha
moze da se shmekame ako si za
:backa:
Го избегавам тој филм нешто, а не знам зашто. Смешен ли е или само ведар така...[DOUBLEPOST=1552475146][/DOUBLEPOST]и кој ќе каже дека Ватсон и Холмс е лош филм, сигурно не ги гледал другите понови филмови на Вил Ферел. Бољи е од еден куп од нив (што признавам, уопште не е тешко).
Доста од негативните рецензии беа од луѓе кои отишле со децата у кино, па не го виделе PG-то и сеа плачат по интернет.
Да се разбереме, не е Рики Боби, али не е ни The House.
 
Последно уредено:

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Дали некој го има гледано As Good as It Gets и има приметено дека ликот на Џек Николсон е остарен Шелдон Купер?
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.444
Дали некој го има гледано As Good as It Gets и има приметено дека ликот на Џек Николсон е остарен Шелдон Купер?
Го имам гледано As Good as It Gets, ама поима немам каков е Шелдон Купер. :D
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Дали некој го има гледано As Good as It Gets и има приметено дека ликот на Џек Николсон е остарен Шелдон Купер?
Да, слични се бидејќи двајцата имаат OCD (опсесивно компулсивно растројсво).
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Nro

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
Дали некој го има гледано As Good as It Gets и има приметено дека ликот на Џек Николсон е остарен Шелдон Купер?
Аиии, никако :D Шелдон Купер има харизма на продупчен олук од зграда, а Николсон го прави As good as it gets прекрасен филм.
 
Член од
7 јули 2013
Мислења
1.462
Поени од реакции
9.180
Аиии, никако :D Шелдон Купер има харизма на продупчен олук од зграда, а Николсон го прави As good as it gets прекрасен филм.
Веројатно мислеше на начинот на којшто се однсесуваат двајцата и навиките кои ги имаат, а причина е тоа што двајцата имаат OCD. Нека ме поправи ако погрешно сум сфатил.
 
Член од
17 ноември 2012
Мислења
4.547
Поени од реакции
5.305
Дечки препорачајте некој добар понов трилер/мистерија од типот на Gone girl, Zodiac, Prisoners...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom