Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
15.373
Поени од реакции
21.432
Филмот Интерстелар е базиран на научни факти, значи сето тоа е возможно што се дешава во него и е чиста реалност.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.245
Поени од реакции
31.111
Филмот Интерстелар е базиран на научни факти, значи сето тоа е возможно што се дешава во него и е чиста реалност.
Се дупчам тро. И мене ми е ок филмот, ама ми се виде интересно сликчево со собата.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
1.075
Поени од реакции
3.883
Во зимскиот период и празничниот што претстои, ептен ми прај мерак да гледам ретро Холивуд. Американците како нација (и во живо), се многу слични на нас. Не сакаат елитистичко пување, ројалти и глупости какви што гледам изминативе месеци во една друга земја.
Така да се изразам, ептен се 'народски' народ. Тоа ми дава комфор кога ги гледам, затоа што не сите народи се такви.
River Of No Return (1954) има искреност и спонтаност во дијалозите, не е претенциозен филм кој цели кон масивна гледаност. Една од најубавите улоги на Мерилин во кантри издание. Незнам колку мина овде знаат да свират гитара, ама во сценава се е реално - дури и движењето на жиците од страна на Мерилин, што значи добро се вложила за својот дел.


 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.569
Поени од реакции
31.224
Hulu fx i disney ne bivase, i jas sakav
Hbo, netflix, amazon prime samo, eventualno i vpn poso stranstvo :D
 
Член од
25 ноември 2021
Мислења
36
Поени од реакции
43
Абе го глеал некој Д Ајришмен? Глеам 3 саати е, па дали вреди времето ме занимаше да се остаам 3 саати пред екран.
 

Filip Telford

говедо
Член од
20 јули 2020
Мислења
4.926
Поени од реакции
32.218
Абе го глеал некој Д Ајришмен? Глеам 3 саати е, па дали вреди времето ме занимаше да се остаам 3 саати пред екран.
Не си го троши времето.

Иако би било добро да те снема едно 3 саати од форумов, да одмориме. hhhhh
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.954
Поени од реакции
58.775
Абе го глеал некој Д Ајришмен? Глеам 3 саати е, па дали вреди времето ме занимаше да се остаам 3 саати пред екран.
ја мислам дека вреди
али у крајна линија субјективно е тоа
 

Kajgana Shop

На врв Bottom