Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Mnogu mnogu prosek komedija.
Затоа што не е само комедија и другите делови во филмот се многу подобри и поважни.
Не дека ми е нешто врв филмот, здрава осмица, но кога ќе погледнеш колку други осмици ОСВОИЛЕ оскар а не па само да бидат номинирани, ќе те потсети да не прашуваш околу оскарите.
Кога ми идат такви мисли само си се потсетувам дека The Artist од 2012 освои оскар.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.266
Поени од реакции
27.692
Затоа што не е само комедија и другите делови во филмот се многу подобри и поважни.
Drugite delovi vo filmot se pod prosek.
Mnogu nesmasno od moja strana sho go postaviv prasanjeto, koga jubilejno vo Holywood mora da ima barem eden film za holokaust nominiran.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Drugite delovi vo filmot se pod prosek.
Тоа е твое мислење и јас не го почитувам. А не го почитува и поголем дел од светот затоа што просечна оценка на ИМДБ, ЛБ, РТ е 8/10. inb4 популарноста на Кардашијан муабет.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.266
Поени од реакции
27.692
Тоа е твое мислење и јас не го почитувам. А не го почитува и поголем дел од светот затоа што просечна оценка на ИМДБ, ЛБ, РТ е 8/10. inb4 популарноста на Кардашијан муабет.
Stvarno mnogu mi znaci kritikata od aviden fan na zevzekmanija.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Stvarno mnogu mi znaci kritikata od aviden fan na zevzekmanija.
Тебе во суштина те критикува и цела фела што го изгласала филмов за супер филм. Може и тие да се фанови на Зевзекманија.
Иначе, не сум којзнае каков фан, чат пат гледам, таа сцена се погоди баш кога јадев и пуштив телевизор.
Ама си стојам на тоа дека е супер емисија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom