Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.844
Поени од реакции
13.562
Пред извесен период ми текна на реченицата Hit Me ми се моташе,и најпознато ми мирисаше од The Tree of Life односите татко/син и таа рана фаза:


После дое на ум и ова со тоа што овие возрасниве беа исти како у првиот клип она исто рана фаза мада Бредчо пак тука е стар лисиец и не е тралалајка,а Норди е факин пуси.И можеби и ве излажав коа кажав дека ми е најпознато од The Tree of Life можда ова ќе му застане на патот како најпознатото Hit Me


И не можам да заборавам како му мрмљаше Come on, hit me. I want you to do it. C'mon c'mon! Hit me! hit me! И НА КРАЈ КОА ГО ОТПУШТИ ТОА ГЛАСИШТЕ HIT ME!!

(y)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.406
Поени од реакции
20.915
Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.522
Поени од реакции
12.367
Го имам гледано, иначе под добра вожња подразбирам филм со подлабоко значение. Не некоја акција пролазна. Нешто помеморабилно барам.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.844
Поени од реакции
13.562
Го имам гледано, иначе под добра вожња подразбирам филм со подлабоко значение. Не некоја акција пролазна. Нешто помеморабилно барам.


Пријатно гледање.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
13.406
Поени од реакции
20.915
Никој не го глеал од ЛБ пријатели. Ццц.
Прање филм французиве, ez 10/10.
Еве ти @Ron Burgundy баш тоа што бараш. Ем јака вожња ем длабок.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
8.388
Поени од реакции
18.369
Ги догледав сите номинирани за најдобар странски филм од годинешните Оскари, и не можам се уште да поверувам како му успеа на Honeyland да се протне во оваа конкуренција. Знаевме дека на Parasite и Pain and Glory им нема конкуренција, ама човече, Corpus Christi и Les Miserables се исто, ФИЛ-МИШ-ТА! 2019 е можеби една од најјаките години кога се странските филмови во прашање, впрочем за прв пат во историјата странски филм го зеде главниот Оскар. А ние во истата таа година имавме филм номиниран за најдобар странски филм... Леле, луѓе, што направивме!

Кој не ги изгледал Corpus Christi и Les Miserables - ИТНО!!!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.455
Поени од реакции
4.780
Cinemax 2 со Planes, Trains and Automobiles... нашиве не ни даваат филмови веќе :jajce:
Телма уште остана со филмска програма и по нешто на МРТ. И Cinemax се добри тогаш... :) Добра комедија ама се знае кога и е време за прикажување.
 
На врв Bottom