Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.713
Поени од реакции
33.356
Дали ова МРТ си го користела саундтраков во приказнине? :eek:
Можно е, и мене ми делува познато.

Мене приказните најмногу на Леб и сол ме потсеќаат, инаку:
 
Член од
12 март 2013
Мислења
757
Поени од реакции
1.196
Можно е, и мене ми делува познато.

Мене приказните најмногу на Леб и сол ме потсеќаат, инаку:
ова е исто добар саундтрак што го користеа у приказните или тврдокорни,позајмен од Yol 1982г
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ај да си направам еден мини-филмски колаж на импресии,цитати,настани,предвидувања,ставови и разно разни ватомир досетки,мислења дрн дупки =/

-До ден денеска Bane од The Dark Knight Rises ми е една од најзастрашувачките фигури во филмскиот свет без разлика жанровски од разни сфери,движења,подвизи и тн,ми е тотално брутален,самата форма,говорот/гласот,говорите,фајтерска поставеност секој пат кај мене успева да направи бонер,и после толку години инаку бонер(тим од германија кој игра во ниските лиги :pos: )
Плус тој капут му е неопростливо ДОБАР,па со таа крагна ме потсетува на Синиша михајловиќ на времето постарите генераци знаат за што зборувам.Дами и господа ФАКИНГ БЕЈН


-Следно за што ќе говорам е Lost in Translation направен пред 17 години денеска си пуштив една сцена од филмов тс две:Едната беше крајот,другото беше караокето(Гад сејв т квин) овој филм е многу искрен,многу многу искрен,чист,осамен,и многу симпатичен,Скарлет со својте 18години уф во својата чиста,невина форма донесена таму во тоа широко поле наспроти Били во 2003 кој носи 53години на својот грб,и тој бакнеж кој беше потребен,и таа насмевка за тој финален продукт.
Многу спонтана,срамежлива и рандом убава приказна кој секој човек верувам ја посакува да му се случи,ама треба точно да биде дадено како тука.(Тука и нема да навлагам за што точно мислам,но малку да се активира бољерот и мислам дека ќе ме сфати таа мала група)

-Можеше да поминат години но никој од вас немаше да верува дека ќе сака толку сцена со кеса.

-Чарли Шин и Вал Килмер ќе биле многу повеќе од тоа што се сега да применувале ''рестриктивни мерки'',но ако ги имале тие мерки,и тој режим НИКОГАШ АМА НИКОГАШ НЕМАЛО ДА СЕ СЛУЧИ НАЈДОБРОТО ИНТЕРВЈУ во историјата на телевизиското функционирање.Само ѕидовите ми се сведоци колку пати го имам пуштано,и тоа во различни временски интервали.Зборувам за Чарли сепак скапо се плаќа цената за тоа однесување.

-Скоро 2 месеци немам изгледано филм само по некоја сцена тук и таму зафрлана по јутуб,а ми се оди во кино небаре сум у својте најдобри филмски денови.Чисто колку да опипам пулс најверојатно,да го вдишам тој воздух па после може да чилам и со месеци,години во зависност од тоа што ќе се понуди:love:

-И да сеуште го сакам капутот на Сем Рајли кој како брат близнак го носи Иан куртис,и на кој пишува:




И сцената нормално доколку не знаете за што зборувам вие сте ондак посиромашни за 2саати колку што трае филмот(горе/доле),но бидејќи овој филм е многу повеќе од тоа,ондак идеме со поинаква верзија вие сте посиромашмни за многу повеќе доколку не го знаете бендот,историјата и тн.


Дами и господа ја сум Mr nobody aka Jared Leto ма каки...

Дами и господа ја сум ватомир имајте добра ноќ и чувајте се.


-
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
случајно ми улета на Хбо го, ни на крај филмов да ти бил наша производња одличен.
Screenshot_20200713_171320_com.imdb.mobile.jpg
 
Член од
6 јануари 2020
Мислења
326
Поени од реакции
320
Слабо филмскава сезона поради Ковид? Има ли нешто што морам да го гледам излезено до сега 2020? Тапа сум годинава ептен. Гледам све од алтернативно кино до популарни жанрови.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.085
Поени од реакции
8.132
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Денес перев теписи па ми текна на сценава овој Анимиран ми е all time favor без измени ја имав и касетата само мајка ми ја фрлила :mad:,ви пуштив и фотка од нејзе враќав на постот да видам бар дали фотката ја има its gone исто:(


 

Kajgana Shop

На врв Bottom