Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
29 јуни 2014
Мислења
11.100
Поени од реакции
11.657
Го гледаше некој Капоне? Гледам оцена 5 на имдб, тоа му доаѓа потпросек.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.668
Поени од реакции
12.301
''Кога излегов од кино после Интерстелар не се осеќав исто како и кога влегов. Не знам како поедноставно да ти објаснам.''-Секој човек на планетата.

Џими дали пријателов твој го има прочитано текстов и што ти мислиш за уметноста коа ќе улета сеа со ''Депресивната носталгија на реципрочни животни структурни канџи поткрепени со биохемиска мисла на дегенерирање на живата во тебе ти дава чуство на симфониско лудило од прашини и честички со кое го наговестува со директно вбризгување на дегенерици со која ми ја превртува дијафрагмата и ми дава умствено бесознание но тоа не е се ми предизвикува и ректално крвавање како да е засадена во мене деструктивен бран на омраза но сите овие симптоми водат кон љубовта кон уметноста''-Јебеш ти савремени говор када морам да седим са речник пред компјутером да разумем шта прича овај човек Сашо гигов гиш неможе ни сам да се разбере од што е интелектуална шупелка.....and we have whatto from 2015 :pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


Никогаш не верував дека ќе се доведам у ситуација да ми фалат мој стари мислења овде,и да посакувам да ја имам истата енергија и сега.Жими се читам,и си викам this kid is faking nuts,this kid have sweet balls,what a crazy times.Извинете ако си одавам значење,или ако е офтопик(што и е) ама детето ми фали,не дека го нема,а не е и дека го има,но како и да е добро се забавувал што впрочем,и е најбитното,па видете уште глуми лудило со интерпукциски знаци,можда и научил нешто низ годините.Се што си предвидив си се оствари во поглед на филмската програма.Памтам 2010 џаст а јунг кид,јунг панк,фул оф енерџи,спремен да рока,што и се случуваше,неговиот свет,филмовите,сериите,дочекување на изгревањето на сонцето,и кој знае ли кој по ред филм,епизода во раните утрински часови каде што ја испраќаше мајка му на работа во 06/07,а он го завршуваше денот,и прашања од типот што правиш толку касно навечер,па низ годините со реченици од типот аман со тие филмови.Да имаше хард дискиот душа ќе плачеше од мака,навистина,една огромна тонажа на разни студија,разни звуци,слики,колку и да звучи клише,колку и да се повторувам,дури и ако некогаш сум пишувал на ова тема,на нешто слично,дури и да сум досаден во моментов,да бидам и носталгичен серко ми се враќат тие „филмови“,да бил ватто сега како и во минатото,неговите филмски очиња ќе прегореа,капацитетот,времето,енергијата.Самата идеја на 512 изгледани филмови не дека сум јас во прашање,без разлика,било кој да е,но,и бидејќи си ја спомнав таа година,отидов,и на самата тема,и можев да се почствувам себеси,не дека ја сум во прашање(што и е така)но текстот,знам дека е тој пис оф шит ватто,и знам колку вложил,и знам дека бил искрен,и знам низ што се поминал,и знам дека очињата понекогаш му биле како на Том и Џери,кога Том ставаше чечкалици,или кога лепеше фластери,сум бил таму знам како е.Навистина ми фали тоа дете.До следното мое филмско плачење ќе поминат можда 1,2,5,10 години но тука сум си да си се присетам на себеси.Нарцисоидност нека трепка.
И тука некаде е крајот ја завршуваме годината со единствениот Кирк Дуглас.
Ова беше фантастична година 512 не е воопшто мала бројка не е наивна бројка многу време многу потрошени саати,доста месеци,доста години,различни годишни времиња,различни сценарија,различни актери,актерки,режисери,продуценти,буџети,различни жанрови никогаш незнаете каде филмски ќе се разбудите наредниот ден или наредните 2 часа еднаш сте во Северна дакота наредно што знаете е дека сте во Париз потоа патувате во Јужна кореја и постојано се наоѓате на различна локација со различни луѓе со различна тематика која ја носат во себе различна животна филозофија и приказна навстина ова беше супер година,но морам да бидам искрен и да ви кажам дека филмски се здебелив,се угојив се презаситив со филмови и мислам дека ова ќе е последната ваква година со волкава бројчаност иако ќе кажам пак беше супер да не испаднам контрадикторен во својте кажувања но на моменти се јавуваше ова"Да бидам искрен Бројчано сум уморен."' иако можеби во истиот тој ден и сум гледал пример 1-2-3 филма но навстина голем избор на филмови широк спектар ви кажувам доста перспективи и доста разноликост патување низ годините како да сум дел од about time или наведете некој друг филм со тиме травел ват со евер whatto добро се забавуваше но време е да започне диета,а таа ќе се појави во 2018 или пак не ќе видиме ќе се изјасниме во Мoviespotting 2018.
Момци и девојки последно што го имам е да ви посакам да имате убава 2018 година да бидете среќни,да го сакате животот да му се радувате ако имате време изгледајте некој филм бидејќи навистина имаме добра индустрија/

Во 2018година ќе никне ли доста оченкуваното дрво на животот а whatto?-Незнам.


 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.417
Поени од реакции
36.246
Никогаш не верував дека ќе се доведам у ситуација да ми фалат мој стари мислења овде,и да посакувам да ја имам истата енергија и сега.
*Од 2018 му е „старото мислење“.

Whatto, легендо :pos:
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
8.044
Поени од реакции
12.318
Eden od grevovite koi nema da mu gi prostam na ovoj podforum e toa sto me izmami da go izgledam filmot Guma ili Rubber, so pozitivnite ocenki(znaete koi ste).
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.668
Поени од реакции
12.301
*Од 2018 му е „старото мислење“.

Whatto, легендо :pos:
Можеби и си во право 2018 можеби и не треба да се рачуна како старо мислење,но фактот кога твојот тим освојил било што,во било кое натпреварување е тоа е навистина старо.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
24.417
Поени од реакции
36.246
Eden od grevovite koi nema da mu gi prostam na ovoj podforum e toa sto me izmami da go izgledam filmot Guma ili Rubber, so pozitivnite ocenki(znaete koi ste).
Се сеќавам дека најкратката рецензија за филм ми беше за Rubber и одеше нешто како: „Бреј ама се тркала гумава“. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Кратко видео кое објаснува зошто всушност Lion King не е плагијат на Kimba

 

Syn

^ Фабричка грешка
Член од
23 декември 2007
Мислења
25.857
Поени од реакции
26.324
Се сеќавам дека најкратката рецензија за филм ми беше за Rubber и одеше нешто како: „Бреј ама се тркала гумава“. :)
Ова ме потсети на најкратката рецензија во историјата на рецензиите за филмови oд страна на Леонард Мартин.
Стануваше збор за филмот Isn't it Romantic од 1948 , и рецензијата му беше ... No, толку.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
2.668
Поени од реакции
12.301
Сакав да постирам нешто на темава да ја размрдан малце хаха(како што тоа умеев да го направам порано)и сфаќам дека нема што да постирам,празен сум :pos:,сакав да ставам едно видео со Теренс Малик за неговата филмска историја цело патување(30минути ама да бидеме реални кој ќе го гледа :pos: освен мене :pos:добро може и анон ќе сака да го види :pos: ),а навистина е убаво,ама пак од друга страна мислам дека го имам постирано еднаш,и сеа ако го ставам уште еднаш ќе треба да пишам извинете ако веќе го имам постирано(и малце незгодно ми паѓа).Инаку ќе снимал филм за Исус(може и ова го имам пишано шо знам алцхајмер во својата почетна фаза :X3::pos:или во млади години мада ова е повеќе шизофренија во својата почетна фаза него ли алци ма каква почетна фаза ова е катарзата,ова е последната форма доведена до совршенство :pos: ),класика,ај лов тхис кид.
Сакам да сврзам неколку филма у постов шо ги гледав месециве.Ќе почнам од последниот Робокап толку олд скул,го има тој мирис на 80с,90с,на делови утепана технологија,ама за тоа време доста е,нема шега на таа основа,ама го памтам уше како дете коа го имам гледано на Мтв уз онака бледо.
Инаку(ајде за момент ќе прекинам со овие мини рецензи)и коа беше карантинов,ми се јави таа желба за ноирки,мада познавајќи се себеси мислам дека секоја година ги имам сличниве одблесоци хааха,некој чуден мирис,временски услови,нешто ме влече хаха знаете како како м,се чуствувам како робокап кој го спомнав погоре односно(кој го има гледано претпоставувам поголемиот дел од тука),и му се јавуват тие сеќава,му се враќат тие слики,звуци,на момент,почнува да го стега глава :pos:(робокап-глава сфаќате :pos: ),и инетересно,и во истиот момент ги симнувам додека сеуште сум загреан,и ова се случува некаде од 25 до 31 март,и симнувам некаде 5-10-15 филма не знам од прилика колку беа,тоа што изгледав=изгледав,друго си остана у пц,мада додека ги гледам,и си викам влагаш у јака форма сине,симнувам други,и после откако ќе спласне целата атмосфера,фаќат прашина хааха,и ова се случува секој пат,и тоа беше за ноирките.Имаше и неколку враќања после 31 март,ама онака тоа беше скоро месец дена подоцна ако не се лажам,и не се лажам прегледувам летербокс.

1590785520092.png

Сеа идеме малце напред у времето 1,2 април :pos: ми мириса Jackass: The Movie ги симнувам сите делови,и ги делкам секој ден,ги имам и порано многу пати гледано,ама ме стрефи такво чуство,и торентот пуштен на најако.
Ми фали екипата слушам ќе снимат и 4дел само не знам реално како ќе преживеат со оглед на тоа дека стареат,си ги пратам сите поединечно по нетов,некој од нови со подкастови,некој од нив какви што си се,некој дрогата пуштена на најако(ама слушам се оправа) и тн.Интересни приказни да не ве умарам со џекес.
Напред у времето после фатив да гледам серии,се ангажирав јако,се почна со тигер кинг,после макинг а мурдеререеререререрререререр,па после и она серијата режирана од Бен стилер,па симнав и монеу хеист ако не се лажам симнав 3 сезони,ама ги избришав бидејќи после филингот ми испари :pos:кома.
Еј ќе морам да прекинам.
Не сум довршен да знаете.
Чувајте се.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.465
Поени од реакции
19.300
Прај шо ќе праиш, олабај малку со глеање не туку ми стегнувај по 2-3 филма на ден, може да ме стигнеш.
Оваа година јас сум во план да имам изгледано најмногу филмови и да го срушам твојот рекорд.
 
На врв Bottom