Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
6 јануари 2020
Мислења
57
Поени од реакции
53
Јас на пример го немам гледано Citizen Kane. Видов дека Финчер прави филм за Орсон Велс и се потсетив дека ми е на watchlist веќе со години.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
10.433
Поени од реакции
10.408
I could definitely see him as one of the cult members (the one who got beat up). Did he really need to audition? I feel like he would have been a natural in the role.

Иначе ќе има extended cut на филмов? Читав нешто така пред некое време
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
37.277
Поени од реакции
72.314
I could definitely see him as one of the cult members (the one who got beat up). Did he really need to audition? I feel like he would have been a natural in the role.

Иначе ќе има extended cut на филмов? Читав нешто така пред некое време
Па наводно ќе има, а дури и муабет за фејк серијата на Лео во филмот ја планираат
Има Х8фул екстендед кат ваљда знаеш утше од лани, ама немам гледано тоа и не знам дали има некоја разлика огормна или не

А стварно бе, тој што го претепаа ист ко Меколи беше :D
 

Darling

uwu
Член од
5 јуни 2009
Мислења
7.234
Поени од реакции
9.938
Parasite e dobar film, ama ne kolku hajpot okolu nego.
Razmisluvav, dali sme naviknati da gledame amerikanski filmovi, so amerikanski narativ, pa Parasite mi nemase takov impakt kako sto ocekuvav?
 
На врв Bottom