Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не смее да се пропушти, одам со сите нозе.
Карши гимназија Карев.
Со два преводи ќе биде изгледа (алб и мк) тоа е малку тапа но нема везе, филмот вози.

Прегледај го приврзокот 198456
Кинотека беше преполна, најс.
На излагање слушнав коментар „тоа е, спор, европски филм“ ххахахахаха ми идеше да ја запалам хипстерката ама ај
9/10 второ гледање на Victoria
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ниту горе-долу океј музиката во Mandy не може да го извади од дупката со длабочина до недоглед, ископана од катастрофалните: глума, текст, камера, светло, монтажа, режија, ефекти и анимација.
Полош филм немам гледано, би рекол одамна, но мислам дека ова е можеби најлошиот филм што го имам гледано во животот.
 
Член од
20 ноември 2009
Мислења
8.150
Поени од реакции
8.893
Ниту горе-долу океј музиката во Mandy не може да го извади од дупката со длабочина до недоглед, ископана од катастрофалните: глума, текст, камера, светло, монтажа, режија, ефекти и анимација.
Полош филм немам гледано, би рекол одамна, но мислам дека ова е можеби најлошиот филм што го имам гледано во животот.
Art slasher. :D
Целиот тој хаос и интересното играње со боите надокнадено со бетшит крејзи Николас Кејџ ми беше доста добар.
Можело мноооогу подобро да се скоцка, темпото на филмот и повеќе акција али тоа е.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
BlackKKlansman е одличен, ме потсети на Билбордите.

9/10
I wouldn't go that far.
Добар е ама далеку е од билбордите.
И ептен се напнав на крај шо мораа да покажат ствари од Шарлотсвил, Трамп...
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
I wouldn't go that far.
Добар е ама далеку е од билбордите.
И ептен се напнав на крај шо мораа да покажат ствари од Шарлотсвил, Трамп...
Се сложувам, немаше никаква потреба да се поставува врска помеѓу ККК и настапите / ставовите на Трамп
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.821
После толку срања, Стар Ворс не можат више лошо да ме изненадат. Мечка страв, мене не страв, ќе го глеам Соло, па шта буде.[DOUBLEPOST=1540485909][/DOUBLEPOST]
Тој вториот е само за фанови на Адам Сендлер
А првиот не е за никој. Ужас.
 
Последно уредено:
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
The 12th Man е фантастичен, скандинавците имаат многу добри воени драми но оваа е веројатно најдобрата. 10/10
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Можеби поминаа две недели но ми врати на Инстаграм главната актерка од норвешкиот филм Thelma (патем, добар е, погледнете го) вие небитни.

upload_2018-10-27_22-25-49.png
А и на Месинџер уште одамна ми врати режисерот на Tangerines ако имам заборавено да се пофалам.
Има спојлери у мојот коментар така да ако некој планира да го гледа филмов, а треба (9/10 ми е, а на имдб факинг 8.2/10 со 30к воутс)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Можеби поминаа две недели но ми врати на Инстаграм главната актерка од норвешкиот филм Thelma (патем, добар е, погледнете го) вие небитни.

Прегледај го приврзокот 198761
А и на Месинџер уште одамна ми врати режисерот на Tangerines ако имам заборавено да се пофалам.
Има спојлери у мојот коментар така да ако некој планира да го гледа филмов, а треба (9/10 ми е, а на имдб факинг 8.2/10 со 30к воутс)
Henry Cavill > сите овие небитни .!.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Можеби поминаа две недели но ми врати на Инстаграм главната актерка од норвешкиот филм Thelma (патем, добар е, погледнете го) вие небитни.

Прегледај го приврзокот 198761
А и на Месинџер уште одамна ми врати режисерот на Tangerines ако имам заборавено да се пофалам.
Има спојлери у мојот коментар така да ако некој планира да го гледа филмов, а треба (9/10 ми е, а на имдб факинг 8.2/10 со 30к воутс)
Си го утнал country. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom