Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
30 мај 2009
Мислења
10.144
Поени од реакции
23.251
Да тргнам само од првиот пост кај што потенцираш за филм дека бил недоволно добар, без да одам подалеку, моите истражувања покажаа дека твојот консултант и експерт за филмска магија воопшто не го ни гледал филмот што ти го критикуваш, така да твоите тврдења испаднаа лажни, а тоа од друга страна па кажува дека ти воопшто не сакаше да ми одоговориш на прашање што културно ти беше поставено, него сакаше да ме пецнеш во некоја моја болна точка ко што беше посочено и подолу, под претпоставка дека дотичната членка е мојата болна точка, а па тоа докажува дека освен што си лажго и провокатор си и човек кој избрзано донесува заклучоци, без претходно да биде запознаен со случајот како пример ти со мене немаш два реда муабет за да ми ја знаеш слабата точка, се друго може да биде лажно обвинување, озборување и ширење невистини за моето ценето присуство тука. После се ова погоре, извлекуваме заклучок дека:

а) ти можеби лажеш дека си го гледал филмот и не треба да ти се верува
б) лажеш дека филмот кој му се допаднал на некој е срање само за да ја доведеш мирната дискусија во воено поле
в) си слушнал од комшијата дека филмот е срање и тука изнесуваш информации кои можеби се невистини

иии крајното нешто и најжално според мене затоа што пријателството е света работа, ти за сите овие катастрофални грешки се вадиш со лик кој го нарекуваш пријател. Место да застанеш и да ја преземеш цела вина, ти кажуваш дека се тоа е затоа што си во консултација со твоја најдобра пријателка и единствена колку што можам да заприметам.

И се ова и уште многу друго што немам време да го објаснам те прави недоволно стручен критичар, рецензист и предлагач па и падобранец тука на темава и на цел подфорум, па од сега културно те замолувам мене да не ми упаѓаш во моите предлози, рецензии и препораки, и да не разговараш со мене со такви ефтини пецкања што патем немаат врска со филмот... Кога ќе сакаш добра препорака или рецензија за филм што не си го гледал а сакаш да знаеш каков е за да се караш со другарчињата и чисто да не бидеш во заблуда за филмот и да се обраќаш кај погрешни луѓе, тогаш обрати се кај мене, топло ќе бидеш пречекан.
Не очекував толку triggered пост.

Истражувала :pos: Се надевам дека професионално не се занимаваш со истражување, пошто во најмала рака си ужасна.






Статистиката кажува ако постои круна тука каде и е местото, ама не сакам да се мешам во култот на обожувачи, го подарувам тронот во хуманитарни цели, со желба дека некогаш ќе биде достигната филмската бројка на оној кој беше роден со круната, ама ок е не е залудно, заприметувам добри движења конечно за кон подобриот пат.
Па нормално дека ќе го подариш кога веќе не можеш да го земиш, We can see through your fake humility. ;)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.423
Поени од реакции
9.325
Не очекував толку triggered пост.

Истражувала :pos: Се надевам дека професионално не се занимаваш со истражување, пошто во најмала рака си ужасна.
Па нормално дека ќе го подариш кога веќе не можеш да го земиш, We can see through your fake humility. ;)
Ok cable guy..
И не може да се подари нешто што не е е твое, нема смисла да подарам ако не можам да го земам, ако не можам да го земам не можам да го поседувам, а ако не го поседувам нема логика да подарам нешто што не поседувам ама ок.
Кажете некој добар нов Adventure, Action, Horror филм. Нешто после човештвото, преживување ...
Една серија ми текна со тоа име Colony и еден филм I Am Legend.
The Girl with All the Gifts и Snowpiercer можеби....

 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Само да ве поздравам и да искажам искрено сочуство кон сите што очекуваат некаков кетфајт и што се оптоваруваат со имагинарни круни додека јас го шмукам третиот Текила Санрајс на Егејот.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Само да ве поздравам и да искажам искрено сочуство кон сите што очекуваат некаков кетфајт и што се оптоваруваат со имагинарни круни додека јас го шмукам третиот Текила Санрајс на Егејот.
ти работи линкот
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Живнала темава бе мамата...
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Вчера имаше дешавка во Музејот на современата уметност - „Полски пикник“. Дешавката е најава за фестивалот МакеДокс што ќе следува и на кој тема ќе биде полскиот документарен филм. Вчера на дешавкава имаше многу добри краткометражни филмови, три од нив ми оставија ептен добар впечаток. Целата програма ја имате тука.
Anything can happen" на Марсел Лозињски, A Few Stories About a Man“ на Богдан Ѕиворски и „ABC book“ на Војцех Вишњевски ми беа у топ 3. Не дека и другите не се супер.

„ABC Book“, можете да го гледате тука.
„А Few Stories About a Man“, тука.
„Anything can happen“, тука.
 
Последно уредено:
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Откако искочи трејлерот ми фати окце мислев дека Небраска ќе има достојна конкуренција.
Интересен е филмот но не е laugh seeds/peers...
Ја имаше таа староштината во себе,тој тексашки дух на осамен ренџер во пустина ама не во целост.
За фановите на Дејвид Линч исто така да се знае дека се појавува во неколку наврати во филмот.
Ова се резултатите Live or die make your choice
upload_2018-8-14_19-16-53.png

а воедно ова и е мојата рецензија за филмот иако можеби целиов муабет го ставам на погрешно место.Инаку постов е од Дк ама си се пронајде Xd.

Let me tell u a little story kids
Се возам у бус покрај мене застанат старец обично познато ни е дека старците у бусови се Рагбисти,Револуционери или Млади бунтовници-Марица(читаЈ) девојче со портокалови суканици и добро овој не беше од тие.

Стојам јас така покрај старецов доаѓа време за да се симнува се тресе раката му игра многу е стар се гледа се чуствува телото му е премногу уморно,круто не мрда има корења има болки има години има се сигурно го запознал и Наполеон(Добра реченица со лош зачинет хумор) но навистина беше стар годините му тежеа знаете изгледаше како да носи две вреќи цименто на него беше подвиткан но беше добро ситуиран беше облечен во добра карирана кошула беше педантен не зборуваме за оној тип на кошули каде што ја користи за на нива,а потоа шета низ пазарите и ги демне постарите жени не зборуваме за таков тип на луѓе.Старчево си имаше задржано некоја патентирана линија на стил што некако по некој чуден незнам сенс дека истото тоа бил и во младоста.Беше мирен сталожен додуша и неговото тело и години не му налага нешто повеќе и што е многу битно стоеше не беше some lazy ass shit натоаврен со 37 кеси мислиш го купил цел пазар и да привршуваме со муабетов ова испадна големо симнување од автобус нели и кај сме да да тука и се фаќа за десната шипка пополека лази и искача од автобусот и откако го направи тоа првото што ми дојде во мојата глава и можам слободно да кажам дека беше полн погодок реков Младост.
И да сеа сигурно се прашувате и што е со постов зарем требаше да биде нешто спектакуларно да ве разочарам епа Не.Ама она што можеме да заклучиме е дека Младоста и Животот се навистина спектакуларни.

-whatto

Bonus
look at me hair its pretty dope dont you think
 
B

Beginner

Гостин
Го има ли на некоја страна Mission: Impossible – Fallout го барав на замунда го нема а на 12 јули му е release date. Ако знае некој нека пише пп.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.645
Поени од реакции
38.835
Го има ли на некоја страна Mission: Impossible – Fallout го барав на замунда го нема а на 12 јули му е release date. Ако знае некој нека пише пп.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Иди у Цинеплекс таму го пуштија прво после некој месец и на замунда ќе го пуштат
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.329
Го има ли на некоја страна Mission: Impossible – Fallout го барав на замунда го нема а на 12 јули му е release date. Ако знае некој нека пише пп.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Fake News си прочитал некаде, 27ми Јули имаше кино премиера филмов

Mission: Impossible - Fallout DVD and Blu-ray release date is estimated for November 2018 and available on Digital HD from Amazon Video and iTunes is estimated for November 2018.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Зашто њато се препека за било каква активност у темава иако ништо не прави во врска со тоа освен што цимоли ко мало дете да пишуваме што било, а јас сум необично саботно расположена за тл др пост, еве предлог секој од нас да си избере актер/режисер/франшиза и да ги напише сите филмови од актерот/режисерот/франшизата што ги гледал во форма на листа поредувајќи ги од најомилен до најнеомилен.
Еве пример, мојот претставник ќе биде Гај Ричи

1. Lock, Stock and Two Smoking Barrels
2. The Man from U.N.C.L.E.
3. Sherlock Holmes
4. Snatch
5. Sherlock Holmes: A Game of Shadows
6. RockNRolla
7. Revolver
:pos::backa:
Сеа ми текна на ова :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom