Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Ова го имам ставено пред 3-4 години у истава тема,а пред некој го глеав трејлерот за двојкава и прво на шо ми текна дали истава девојка ќе прави ревју и за вториот дел?


И на пример зошо е толку лејзи кат и мора вака да прави ревју
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Кажете некој добар нов Adventure, Action, Horror филм. Нешто после човештвото, преживување ...
Една серија ми текна со тоа име Colony и еден филм I Am Legend.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Кажете некој добар нов Adventure, Action, Horror филм. Нешто после човештвото, преживување ...
Една серија ми текна со тоа име Colony и еден филм I Am Legend.
За преживување знам и се вика:Македонија.
Тешко е навистина.Борба за опстанок.Сече уште на почеток.Нема милост.За да не испадне не ни требат доскочици од трети разред еве еден иако мене лично ми беше sleep mode.

The Road (2009) - IMDb
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.349
Кажете некој добар нов Adventure, Action, Horror филм. Нешто после човештвото, преживување ...
Една серија ми текна со тоа име Colony и еден филм I Am Legend.
Oblivion, Elysium, Day After Tomorrow, Blade Runner 2049
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.089
Поени од реакции
9.000
Кажете некој добар нов Adventure, Action, Horror филм. Нешто после човештвото, преживување ...
Една серија ми текна со тоа име Colony и еден филм I Am Legend.
Maze Runner изгледај ги сите 3 филма ако не ти се гледани. Исто и Blade Runner двата.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Кажете некој добар нов Adventure, Action, Horror филм. Нешто после човештвото, преживување ...
Една серија ми текна со тоа име Colony и еден филм I Am Legend.
Hunger Games. Вториот: Catching Fire беше навистина добар. Ама и генерално - забавен серијал. Ѕирни ги и Z for Zachariah, Book of Eli, Mad Max: Fury Road, Into the Forest, A Quiet Place...
 
Последно уредено:
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Мазе ранер, хангер гејмс, све се тоа филмови за тинејџери
Ти ги немаш гледано, ама знаеш - ти кажа свеската на од комшијата сватот, нејзе и кажале пријатели што ги гледале дека биле такви.

(Не велам дека се согласувам или не со мислењето, ама без везе ми е кога генерализирате. И тоа на невидено!)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.369
Поени од реакции
38.349
Ти ги немаш гледано, ама знаеш - ти кажа свеската на од комшијата сватот, нејзе и кажале пријатели што ги гледале дека биле такви.

(Не велам дека се согласувам или не со мислењето, ама без везе ми е кога генерализирате. И тоа на невидено!)
Имам еден гледано у кино од тие Мејз ранер, не генерализирам, таргет публиката за нив се тинејџери. Све глумците изгледаат ко да се уште средно, факинг хана монтана како да гледа човек, брат и беше 15 години у серијата а уствари имаше 30 така и овие.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Препорачај му ги и Divergent, за да биди комплетно срањето.

Од Hunger games само првиот е сомнително добар, од maze runner ни првуот.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Од Hunger games само првиот е сомнително добар, од maze runner ни првуот.
Од Hunger Games вториот. Maze Runner е на границата, а Divergent тешки глупости. Од што е глупав, не го ни доснимија. Ама ај препрочитај, па после мудрувај. ;)
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Од Hunger Games вториот. Maze Runner е на границата, а Divergent тешки глупости. Од што е глупав, не го ни доснимија. Ама ај препрочитај, па после мудрувај. ;)
Закон, од трилогија ти вториот мунхо препорачуваш. Генијално. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom