Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Ретко давам препораки тука, ама за El Cuerpo морам. После Контратиемпо го изгледав и другиот филм на режисеров и браво! 2/2 има, предобри му се. После Оскариве обавезно да најдете време да ги ѕирнете, одамна не се дискутирало за вака добри мистерии.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.634
Поени од реакции
38.810
Screenshot_8.png

На светов само Ким Џонг Ун во Северна Кореа има поголем апровал рејтинг од филмов.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Гранде=расист
Донев=почитувач на различни култури,народи,традици и тн

whatto=Misanthrope секогаш ја одбирам најдобрата опција
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.477
Поени од реакции
7.284
Гранде=расист
Донев=почитувач на различни култури,народи,традици и тн

whatto=Misanthrope секогаш ја одбирам најдобрата опција
ок си е 6че бе.. ама не ми беше забавен ко Тор третиов за да ми ја засени суперхеројската генерична формула.
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Морав да ги паузирам Билбордите за да го acknowledge-нам фактот дека мајка му на Мек од Сани е у филмов и го глуми апсолутно истиот лик :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

As you were...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Морав да ги паузирам Билбордите за да го acknowledge-нам фактот дека мајка му на Мек од Сани е у филмов и го глуми апсолутно истиот лик :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

As you were...
pa koga ja vidov majka mu na Mac od Sunny in Philadelphia so cigarot... mi zasviri vovednata spica od serijata koja ima efekt ko taa na Benny Hill i se otkazav od sekoja nadez deka filmot ke se vrati.
:D

Inace niso posebno ni Call Me By Your Name. Godinava se reseni da me razocaraat so filmovive.

Sigurno se zberale ovie od akademijata i sto si rekle? @Anon
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.357
Поени од реакции
25.051
:D

Inace niso posebno ni Call Me By Your Name. Godinava se reseni da me razocaraat so filmovive.

Sigurno se zberale ovie od akademijata i sto si rekle? @Anon
Од сите шо ги следам на твитер добив заклучок дека само на женски им се бендиса филмот :rolleyes: добро е воте го помина тестот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom