Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
It's a Wonderful Life е безвременски филм! 2 саати ко 10 минути ми поминаа коа го гледав.
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.676
Поени од реакции
4.208
Southpaw има просечен филмски боксерски концепт каде што главниот лик има борба против противнокот но во исто време и борба против своите демони. Видено во скоро секој боксерски/фајтерски филм, но сепак задржува тензија и има добра емотивна вожња. Веќе видено но добра реализација како и да е. А Гиленхал актериште! Оскаровски матеиријал е човекот само да му се погоди филмот.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Кај да најдам српски или хрватски или било каков разбирлив превод за Che: Part one? Не можам да го гледам без превод, претежно на шпански се зборува. :mad: На titlovi.com и podnapisi.net барав но ниеден не е соодветен на мојата симната верзија. Иначе ова ми е симнатата верзија: Che.Part.One.2008.LiMiTED.BluRay.576p.H264
Што не побара помош од финиот дечко што ги го препорача филмов и ти испрати торент? :pipi:
Па БС плеерот афтомацки ти наоѓа превод бе конпјутерски неписмен човеку.
 
G

grande-juve

Гостин
What Ever Happened to Baby Jane?

Јас на филмов му дадов чиста 10ка, сакам филмови со такви психо заборавени и искомплексирани старици, па посебно кога вака детално и маестрално се доловени како во филмов. Од срце го препорачувам.
А и во вистински живот двете биле ривалки до коска, Дејвис и Крафорд, не знам дали си знаела :)

Бет Дејвис, каква само глумица е тоа :cuc:

Коа сме кај:cuc:, Inside Out :cuc::cuc:, тоа плавото ми превзеде контрола во собата за емоции
 
Последно уредено од модератор:

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.621
Поени од реакции
31.828
The Full Monty (1997)

Вчера го изгледав, ептен чил филмче. Кратко и јасно. Визуелно исто прекрасно сработен со одлична слика и пејзажи. А и хуморот таман погоден.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.102
Поени од реакции
9.036
Southpaw има просечен филмски боксерски концепт каде што главниот лик има борба против противнокот но во исто време и борба против своите демони. Видено во скоро секој боксерски/фајтерски филм, но сепак задржува тензија и има добра емотивна вожња. Веќе видено но добра реализација како и да е. А Гиленхал актериште! Оскаровски матеиријал е човекот само да му се погоди филмот.
Истото мислење го имам и јас. Филмот го вади Jake и неговата интеракција со девојчето. Не само што го вади туку на грб го носи!

Иначе Jake Gyllenhaal ми е на радар после Prisoners иако предходно ми беше познат по The Day After Tomorrow и Zodiac (Donnie Darko го гледав неодамна). Бира такви специфични улоги како во Prisoners, Nightcrawler и еве сега одличен во Southpaw.

Добар е филмот дефинитивно, ако не и еден од најдобрите досега годинава но од Rocky секако дека не е подобар, иако е филмот од пред 30 и кусур години.
 
B

Blade Torch

Гостин
ах, Дел Торооо. Ќе те тепам.
Бев на Crimson Peak, одлична актерска екипа ( со тоа што Честејн не ми изглуми убаво) , убава спуки атмосфера, ама мноогу просечна содржина.Склопувано од различни филмови. А и многу малце хорор моменти. 5-6 оцена. Просек.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки..да не знае некој на која страница можам да спуштам(или да гледам било како) Германски филмови или пак филмови со германска синхронизација?..
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
Некој љубезен член/ка на форумов да сподели торент за Crimson Peak по пп, добра снимка???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom