Филери на усни

Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Дали некоја има ставено филери на усни или хујалурон за зголемување и форма?
Каде и колку чини,колку долго трае ефектот? Споделете искуства и препораки.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Дали некоја има ставено филери на усни или хујалурон за зголемување и форма?
Каде и колку чини,колку долго трае ефектот? Споделете искуства и препораки.
Еден кубик чини околу 100-150 евра, на некои места низ Скопје може и 200 евра.
Ефектот обично е 6-9 месеци, зависи од филерот.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.179
Поени од реакции
34.367
Избришани 2 мислења кои имаа цел да ја уништат темата. Ако не сакате да водите нормална дискусија на тема која не е сеирџиска, воздржете се од пишување.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Цените се движат околу 6000-6500 денари за 0,5 мл, а за 1 мл од 11 000- 12 000 денари. Туку најдобронамерен совет,батали филери и такви глупости. Размисли си уште еднаш добро, пред да се одлучиш на ваков потег. Реално за мене ова е само непотребно фрлање на пари.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.610
Поени од реакции
11.154
Цените се движат околу 6000-6500 денари за 0,5 мл, а за 1 мл од 11 000- 12 000 денари. Туку најдобронамерен совет,батали филери и такви глупости. Размисли си уште еднаш добро, пред да се одлучиш на ваков потег. Реално за мене ова е само непотребно фрлање на пари.
Грозно е кај тие што претеруваат, 1 кубик (мл) распореден рамномерно низ двете усни, односно по 0.5 мл во секоја усна изгледа многу убаво, посебно кај тие што имаат помали усни.

По ставањето се јавува оток и трае околу 1 недела (дава ефект на многу големи усни), меѓутоа кога поминува отокот си легнува убаво. Пак ке кажам, се што е повеќе од 1 мл е претерано и според мене.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Грозно е кај тие што претеруваат, 1 кубик (мл) распореден рамномерно низ двете усни, односно по 0.5 мл во секоја усна изгледа многу убаво, посебно кај тие што имаат помали усни.

По ставањето се јавува оток и трае околу 1 недела (дава ефект на многу големи усни), меѓутоа кога поминува отокот си легнува убаво. Пак ке кажам, се што е повеќе од 1 мл е претерано и според мене.

Не знам не можам да зборам од лично искуство. Бившата ставаше, само не знам колку пати. Од таму знам за цените. А што убаво чупе беше пред да стави, сега личи на Ибрахим Ругова.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Многу мои колешки, пријателки, употребуваат филери. Купуваат една ампула заеднички и си ја делат....претежно ставаат на брчките околу устата и на челото.
Искрено и јас би сакала да пробам, но гледајќи ги како на секои три четири месеци се боцкаат повторно, оти толку им трае ефектот..хммм..не, ќе си бидам ваква природна :toe:
Инаку, да..се познава дека имаат филери, ботокси, лифтинзи...делува пластично, усните им се како оса да ги каснала, а од профил кога ќе ги гледаш, како патки се:lolzz:
Но, женска манија, само за да биде привлечна и убава и ку* ке обеси на врат:lolzz:ако треба.
Ѓаволска работа;)
 
Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Многу мои колешки, пријателки, употребуваат филери. Купуваат една ампула заеднички и си ја делат....претежно ставаат на брчките околу устата и на челото.
Искрено и јас би сакала да пробам, но гледајќи ги како на секои три четири месеци се боцкаат повторно, оти толку им трае ефектот..хммм..не, ќе си бидам ваква природна :toe:
Инаку, да..се познава дека имаат филери, ботокси, лифтинзи...делува пластично, усните им се како оса да ги каснала, а од профил кога ќе ги гледаш, како патки се:lolzz:
Но, женска манија, само за да биде привлечна и убава и ку* ке обеси на врат:lolzz:ако треба.
Ѓаволска работа;)
Каде ја купуваат ампулата?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Инаку внимателно со купување на ампули од неовластени дистрибутери. Веќе ако се одлучува некој на ваков потег нека го направи тоа кај лица специјалисти во оваа област. Од каде знаете каква течност има во ампулите од неовластени дистрибутери? Имам гледано документарни филмови за измами во Бразил со вакви ампули при што личности добиле тумори на лицето.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.952
Еден филер е 100 евра, а веројатно се наплаќа и за апликација на истиот. Млади сестричиња од пластична хирургија се убија од ставање филери, зимаат две по 50 евра и си полнат. Млади, убави девојки, станаа деформирани од филерите, се извитоперија во лицата.
 
Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Како што кажа админот ако немате аргументи нема потреба да фаќате сеир и ставате смешни лајкови. Може некој има крива усна па сака да ја порамни само едната страна,а некој може има мала усна па сака да ја потполни. Размислете малку пред да ставите било каква реакција или мислење.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Како што кажа админот ако немате аргументи нема потреба да фаќате сеир и ставате смешни лајкови. Може некој има крива усна па сака да ја порамни само едната страна,а некој може има мала усна па сака да ја потполни. Размислете малку пред да ставите било каква реакција или мислење.
Ако некој мој коментар те навредил или сметаш дека со него сум имал намера да те навредам, слободно пријави го на админот и нека го избрише. Јас се извинувам доколку е така. Се што напишав е добронамерно.
 
Член од
5 март 2021
Мислења
37
Поени од реакции
22
Ако некој мој коментар те навредил или сметаш дека со него сум имал намера да те навредам, слободно пријави го на админот и нека го избрише. Јас се извинувам доколку е така. Се што напишав е добронамерно.
Не е за твоето,некој погоре ми стави смешно смајли и немаше потреба од тоа. Ова е форум место да си помагаме си одмагаме.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Никогаш не ми текнало за пластика, ама изненадена сум од цениве и од времетраењето на ефектот. Цела недела да си отечен, за после пет месеци пак пари да даваш и да поминуваш низ истото?
Не знам ни кај нас како ги прават и колку се стручни пластичарите, овие познативе фаци што се гледа дека ставиле, сите имаат исти усни, а пак ептен грдо е она дупче на сред уста што го имаат и кога устата им е затворена. Не изгледа добро ич.

Ако ви е само за тренд, почна пред некоја година, ќе трае уште некоја и ќе помине, нешто ново ќе излезе, така што размислете пред да се одлучите колку уствари ви е битно. Ако стварно сакате да корегирате нешто, обавезно гледајте каде одите и кому давате да ви шприца ствари во вас.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom