Филателија

Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
600
Имам марки собирано од порано,но незнам колку им е вистинската вредност.Дали на интернет има каталози,според кои би можел да најдам повеќето од марките (некои германски ги пронајдов,но од чехословачка и полска,не можам вредноста да им ја пронајдам.
Некој што се разбира во ова ? :D
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
и јас си најдов некои поштенски марки дома од пред 30-40 години имам од Монголија, Виетнам, СССР ама изгледа немаат некоја вредност по 3-4 долари на ибеј ги даваат. Ако е така ќе си ги чувам:)
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
ја имам доста марки кои почнав да ги собирам сам, па повеќето се нови али имам доста колекции од една серија... Дајте да организираме некоја средба да се мењаме :)
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.780
Поени од реакции
7.517
Татко ми собирал поштенски маркици на времето. Имам дома 2 албуми цели се наполнети и 3 - 4 нешто имам јас дотурено во нив онака мислејќи дека ќе ме заинтересира ова да собирам, но.во последно време не се праќаат писма со маркици па можеби и затоа јас не сум се заинтересирал толку за ова хоби иако сум обожавал како помал да ги листам тие албуми од татко ми.

Уште ги има тие албуми татко ми но некаде се ставени на таванот кај што чуваме ствари.
 
Член од
27 септември 2008
Мислења
375
Поени од реакции
24
Дали некој знае каде може да се купи кај нас албум за поштенски марки ?
 
Член од
11 март 2015
Мислења
1.117
Поени од реакции
982
Дали некој знае каде може да се купи кај нас албум за поштенски марки ?
да видиш на реклама 5 или пазар 3...Мислам дека тешко да најдеш нов по продавнициве, барем јас не сум сретнал.
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Дали во Македонски пошти постои шалтер каде што може да се купуваат марки ?
 

pacienat

Лабав надуен
Член од
7 септември 2010
Мислења
524
Поени од реакции
718
дали има некој во Скопје за размена и каде можам да купам албум ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom