Филателија

Член од
8 октомври 2009
Мислења
605
Поени од реакции
236
Имам. Ти пишав приватна порака.
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
Имам околу 200-300. Собирани од дедо ми, па чичко ми па стасаа кај мене ставив во колекцијата едно добри 20тина сега за сега.Грото се Југославија али има некој Чехословачка 1913, Usa, ред други и мојата омилена Виет-нам. :)
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
imam markici od 1900 pa navaka od mnogu drzavi, aziski, evropski od juzna amerika, kanada ,sfrj,mislam deka e cela i kolekcijata na markici od germanija so likot na hitler, itn... markite se vo albumi vo odlicna sostojba.. kade bi mozel da se obratam za detalna procenka? ili ako znaete link od nekoja filatelisticka stranica na net ve molam pratete mi link.. fala
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
imam markici od 1900 pa navaka od mnogu drzavi, aziski, evropski od juzna amerika, kanada ,sfrj,mislam deka e cela i kolekcijata na markici od germanija so likot na hitler, itn... markite se vo albumi vo odlicna sostojba.. kade bi mozel da se obratam za detalna procenka? ili ako znaete link od nekoja filatelisticka stranica na net ve molam pratete mi link.. fala
Имаш погоре.
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Неам познавање од марки,а ми се мота дома една колекција саглам со марки во албум,за продавање ми се.
 
Член од
1 февруари 2009
Мислења
248
Поени од реакции
188
Јас како што знам поштенски марки се собираат но валидни се само оние коишто имаат печат дека се испратени некаде или дојдени, тогаш ја имаат вистинската вредност, а не онака купена и ставена под перница 10-20години....
И јас собирав марки па сега сакам да ги продадам некаде имам преку 200 сум заборавил точен број....
Најстарата мислам дека е од 1936г
Имам од олимписки игри од 1972 година...
СССр, Израел, Република Екваторијална Гвинеја, Иран, Замбија, Индонезија, Кувајт, Непал, Полска Австрија, Унгарија, Југославија, Холандија и уште 20 други земји...

Е слика покасно ќе пратам ако треба
 
Член од
20 јули 2009
Мислења
865
Поени од реакции
599
Јас мислам дека сите се валидни (доколку не се оштетени)...пошто многу комплети се продаваат без и со печат... :)
 

aneta:)

animal lover
Член од
3 јули 2007
Мислења
449
Поени од реакции
13
Дали некој знае на кој број можам да ги добијам од клуб на филателисти на Скопје?
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Дали некој знае по колку се албумите за поштенски марки во Скопје и со колку лисја се ?
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Јас би сакала да купам поштенски марки од Југославија (како албум). Дали знаете некој кој сака да продава?
 
Член од
10 декември 2011
Мислења
228
Поени од реакции
150
Јас би сакала да купам поштенски марки од Југославија (како албум). Дали знаете некој кој сака да продава?
Поштенски марки од Југославија имам јас. Ама како албум не.
 
Член од
3 јули 2012
Мислења
3
Поени од реакции
0
Колку од прилика имате? Мојот емаил е agne_g [X] yahoo.com
 
Член од
28 август 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
Тражим филателисте за размјену поништених поштанских марака Македоније.
У понуди БиХ сва три оператера, регион, стране државе...
Mail адреса: silvanasukalo@yahoo.com
--- надополнето: 28 август 2012 во 13:22 ---
Поздрав свим филателистима из Македоније, а и шире :)
--- надополнето: 28 август 2012 во 13:56 ---
Имам многу дупликати па ако сака некој да се менуваме нека пиши.
Ја сам за размјену, ако није касно...
 
Член од
18 септември 2011
Мислења
218
Поени од реакции
22
Постои ли уште продавницата за филателија во Охрид и дали е отворена ?
 
Член од
23 јануари 2013
Мислења
1
Поени од реакции
1
Има некој заинтересирано за размена на македонски марки ?
--- надополнето: 23 јануари 2013 во 14:21 ---
Имам многу дупликати па ако сака некој да се менуваме нека пиши.
Jas sum zainteresirana za razmena :)
 
На врв Bottom