Физички болки од сонови

Член од
16 септември 2013
Мислења
702
Поени од реакции
691
Решение ?
@Плавооко какви се тие техники за опуштање :D
И кај мене се јавуваат такви сонови кои ги осеќам најчесто у периоди кога сум под стрес или имам некои проблеми и многу ми помага спортувањето. Ако си од Скопје обавезно иди на Водно колку можеш почесто и трчај на кеј. Мене ми помогна
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
И кај мене се јавуваат такви сонови кои ги осеќам најчесто у периоди кога сум под стрес или имам некои проблеми и многу ми помага спортувањето. Ако си од Скопје обавезно иди на Водно колку можеш почесто и трчај на кеј. Мене ми помогна
Од Скопје сум .
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Соновите не се одразуваат физички на тебе, туку физичките болки ти се одразуваат во сонот, доколку нешто те боли за време на сонот голема е веројатноста и да сонуваш како те боли и се повредуваш на тоа место...
 

Пропалица

Мртов/а
Член од
25 јуни 2011
Мислења
2.866
Поени од реакции
1.406
Така едно 2-3 пати на мене ми се случи додека сонував како паѓам одеднаш такво чуство ми се очини нешто како да тонам во кревет неможам како да го објаснам едноставно тешко е за објаснуање но многу беше вистинско паѓањето па дури и помислив дека стварно паѓам но кога се разбудив ми текна.

Земи пробај да спиеш по лабаво така немој до толку длабоко да спиеш и не размислувај на работи пред да заспиеш и додека се обидуваш да заспиеш во кревет.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Така едно 2-3 пати на мене ми се случи додека сонував како паѓам одеднаш такво чуство ми се очини нешто како да тонам во кревет неможам како да го објаснам едноставно тешко е за објаснуање но многу беше вистинско паѓањето па дури и помислив дека стварно паѓам но кога се разбудив ми текна.

Земи пробај да спиеш по лабаво така немој до толку длабоко да спиеш и не размислувај на работи пред да заспиеш и додека се обидуваш да заспиеш во кревет.
Чувстовото е прејако кога ќе сватиш дека е сон, мене еднаш така ми се случи дека паѓам од мост, ама не знам како се сетив дека е сон, срцето ми чукаше прејако исто како да беше реално, се качив уште еднаш и пак рипнав, прејако беше стварно, ама ова е веќе луциден сон. :)
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
А да си ја прокадиш малце собата или да си ја осветиш куќата ...А?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
Така едно 2-3 пати на мене ми се случи додека сонував како паѓам одеднаш такво чуство ми се очини нешто како да тонам во кревет неможам како да го објаснам едноставно тешко е за објаснуање но многу беше вистинско паѓањето па дури и помислив дека стварно паѓам но кога се разбудив ми текна.

Земи пробај да спиеш по лабаво така немој до толку длабоко да спиеш и не размислувај на работи пред да заспиеш и додека се обидуваш да заспиеш во кревет.
ми се има десено да паѓам едно 3 пати, последниот пат памтам кога се разбудив уште мрдав со раце и нозе.
ептен реално и грдо беше:oops:
 
Член од
28 мај 2009
Мислења
3.361
Поени од реакции
3.963
ostaj ti ova psiholozive i naucnicive so ti prodavaat prikazni da bile saglam ke bile u nekoj labaratorija sega vo nasa a ne da dremat po forumi i da mudruvaat...za temjanot ti kazuvam od licno iskustvo , jas imav takvi problemi vo sonot osekav bolki i na jave koga se budev no babami dojde i zapali temjan , od togas navaka ne mi se slucilo toa da go pocustvuvam a i mirno spijam nemam kosmari ..
 
Член од
26 октомври 2012
Мислења
2.535
Поени од реакции
3.362
ostaj ti ova psiholozive i naucnicive so ti prodavaat prikazni da bile saglam ke bile u nekoj labaratorija sega vo nasa a ne da dremat po forumi i da mudruvaat...za temjanot ti kazuvam od licno iskustvo , jas imav takvi problemi vo sonot osekav bolki i na jave koga se budev no babami dojde i zapali temjan , od togas navaka ne mi se slucilo toa da go pocustvuvam a i mirno spijam nemam kosmari ..
Сигурен си дека никој не работи во Наса ? :D . Ако нема друго чаре ќе пробам и со ова.
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Пред околу месец ипол почнаа соновите да се одразуваат физички на мене , денес на пример сонував како ме забоделе со игла во ногата ,кога се разбудив болката ја осеќав на ногата на истото место . Дали на некого му се случило ова ? Скоро во секој сон ми се случува ова.
Незнаев кај да ја отворам темата ако не е за овде администраторите нека ја преместат .
другар ми се има случено имам прашувано по луѓево и јас али рационално објаснение досега немам добиено.
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.290
Поени од реакции
29.767
Пред околу месец ипол почнаа соновите да се одразуваат физички на мене , денес на пример сонував како ме забоделе со игла во ногата ,кога се разбудив болката ја осеќав на ногата на истото место . Дали на некого му се случило ова ? Скоро во секој сон ми се случува ова.
Добро е што до сега не си сонил нешто навистина лошо, како на пример вагон полн со напалени банту хомосексуални нигери.
 
A

AnFem

Гостин
Пред околу месец ипол почнаа соновите да се одразуваат физички на мене , денес на пример сонував како ме забоделе со игла во ногата ,кога се разбудив болката ја осеќав на ногата на истото место . Дали на некого му се случило ова ? Скоро во секој сон ми се случува ова.
Незнаев кај да ја отворам темата ако не е за овде администраторите нека ја преместат .
Нормално е физичките дразби да ги чувствуваш во сон.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom