Фејсбук акаунти/страници (купувам)

Дискусија во форумот 'Социјални мрежи' започната од Vamos, 20 јуни 2015.

 1. Vamos

  Vamos

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  135
  Купувам ФБ Акаунти:

  *Не е важно дали името постои но да е реално.
  (Fhjgjdfhgjs Hjgdfgtdgdfsf - лошо)
  (Ванчо Кајгановски - добро)

  *Да е постар од 1 месец.

  *Да има активна профилна слика. Немора да е од човек, но да има

  *Да има барем неколку friends не мора да се реални ама да има

  *Да бил барем некогаш активен акаунтот

  300-400 ден по акаунт плаќам. Пишете ми порака.

  Поздрав
   
 2. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.053
  Колку даваш за 7 години стар профил, ~600 пријател , 90% од Mакедонија ? :D
   
  На Morgan Freeman му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Vamos

  Vamos

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  135
  400 денари. Исто ми се фаќа само да ѓи исполнува точките одозгора :)
   
 4. ShakaZulu

  ShakaZulu " Тој Сум Бре "

  Член од:
  29 јули 2008
  Мислења:
  2.933
  Допаѓања:
  3.053
  Е за толку креирај си сам и по месец дена ќе си влезеш во твоите граници :D
   
 5. wizzy -

  wizzy -

  Член од:
  24 март 2012
  Мислења:
  578
  Допаѓања:
  527
  Не вреди да плаќаш по 400 денари (8 долари). Еве ти пример, купи си бројче 100 денари било од кој оператор. Направи фејзбук, верификувај го со тоа бројче и терај работа (1 акаунт = 2 долари). Многу поефтино ти се фаќа :)
   
 6. Goxyto

  Goxyto #FinoAllaFine

  Член од:
  31 јануари 2010
  Мислења:
  2.592
  Допаѓања:
  2.533
  Ќе ти пишам за еден месец. ;)
   
 7. DanielVogel

  DanielVogel

  Член од:
  16 септември 2013
  Мислења:
  663
  Допаѓања:
  613
  Мојот акаунт вреди 1000 евра бре. 300 денари ќе ми плател. Будала
   
 8. smihajlo

  smihajlo Superposition, Relentless

  Член од:
  11 август 2010
  Мислења:
  3.015
  Допаѓања:
  3.356
  Како бе исто 600 пријатели не се малце знаеш кој маркетинг е тоа. Ова муабетов испаѓа и за бифтек и за онаа мешавинана со соја што ја шиткаат некои исто плаќам.

  П.С Твојов профил на 1000 најмалце го проценувам е сега цената варира во зависност од тоа колку ти е грда профилната слика :pos::pos::pos::oftopik:
   
 9. WilliamTell

  WilliamTell Before Zee Germans get here...

  Член од:
  3 март 2013
  Мислења:
  952
  Допаѓања:
  1.585
  Од ко почна и обична вода да се продава мене ништо повеќе не ме чуди :icon_mrgr:
   
  На Dejan <3 Viola му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Vamos

  Vamos

  Член од:
  20 април 2014
  Мислења:
  247
  Допаѓања:
  135
  Не ми се чека еден месец.

  Јас не го користам за таа цел, важно ми е да личи реален, дали со 100 пријатели или 5,000 исто ми се фаќа. Дали се реални или лажни исто ми се фаќа.
   
 11. Biomage

  Biomage

  Член од:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  2.675
  Допаѓања:
  1.799
  А што не ти се фаќа?
   
 12. C R E S

  C R E S Chelsea Fan!

  Член од:
  30 јуни 2006
  Мислења:
  3.390
  Допаѓања:
  1.162
  Кој будала ќе ти продаде акаунти за 400 денари,ако даваш по 100 евра може да се договориме :pos:
   
  На Panter 01, sankerce и mickey mouse им се допаѓа ова.
 13. AstroBoy :)

  AstroBoy :)

  Член од:
  25 јуни 2013
  Мислења:
  495
  Допаѓања:
  195
  ако не е тајна зошто ти е потребно ова ?
  (јас мислам чим вика да личи реален - сака да си става лајкови на профилната можеби малку има :D jk)
   
  На DrMTR му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Juve-Fan

  Juve-Fan campione d'italia 36

  Член од:
  23 март 2010
  Мислења:
  787
  Допаѓања:
  1.441
  За спамирање му е ваљда тера некој бизнис.;)
   
 15. gug1

  gug1 њњ

  Член од:
  14 мај 2011
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  97
  Pisi mi PP/
   

Сподели преку: