Фејк хуманитарци

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
--Отварам трета тема една по друга и 10 ако треба ќе отворам.!--
На ова место да ги раскажете сите ваши сознанија за оние шминкери што се „хуманитарци“ ВО ГАЗОТ.Еве јас ќе посочам само еден пример.БИБА ДОДЕВА се прави џезерка со сила и ме спамира на фејзбук НОНСТОП а кај и беше да ми простите на издраз дебелото сало да се појави рецимо на протестите против полициската бруталност кој и те како не беа партиски (зашо ќе имав проблем да беа такви и од таа партија).Нејзе јавно на телевизија ја повикуваа а со нас доаѓаше 100 годишна баба..и си реков дури и на себе..не ли ми е срам ?!Јас седам дома или нерде а сум испуштил ден од протестиве.Се прашувам на андреј миске како му стој тетоважата а1 и дали му иде да се убие ради неа?Исто и тој е таков ХУМАН У ДУША !!
Овде ако познавате некој сајт кај што треба некој пари негде да бидат донирани а некој ги краде или измислува приказни СЛОБОДНО ќе ми биде мило да ги прочешлам таквите податоци !!
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Каква врска има тоа што Биба Додева е џезерка, а не дошла на протестите против полициската бруталност?
Во принцип, каква врска има недоаѓањето на протест против полициска бруталност или тетоважа од А1, со „фејк хуманитарци“?

Ете, јас не дојдов на протестот, па редовно дарувам крв, облека и парични средства на тие што им се потребни. Ќе ме прочешлаш и мене?

А да, тетоважа е идиотска работа според мојот правилник.
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
не..би ги прошетал онака тие сајтови од типот : помош за овој и оној А ТИЕ СИ НЕМА ВЕЗЕ ДЕКА ПОСТОЈАТ ..и си одат парите во нечиј џеб ! а џезеркава онака ја спомнав не реков џезерите дека треба да доаѓаат на протестите туку дека е таа така најистакната „хуманитарка“ во скопје затоа сиоте почнаа да одат по „стапките на тоше“ .. ти се молам АЦИД ..лигавење чоече
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Не велам дека не си во право за постоењето на фејк хуманитарци, но примерите ти се за никаде :)
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
Можеби ацид..не викам не бе пеер.
Адни ме на фејзбук има профил кај мене веруем дека и ти сакаш да комуницираме „приватно“ на фејзбук.
Прво кога видов дека си коментаирал на моја тема мислев си ја затворил ама си имал “милост“..само последниот пат малце повеќе од потребно испаничив со хакирањата ама сепак .. морав и јас да напраам некаков кам-бек со теми различни од досегашниве :)
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
--Отварам трета тема една по друга и 10 ако треба ќе отворам.!--
На ова место да ги раскажете сите ваши сознанија за оние шминкери што се „хуманитарци“ ВО ГАЗОТ.Еве јас ќе посочам само еден пример.БИБА ДОДЕВА се прави џезерка со сила и ме спамира на фејзбук НОНСТОП а кај и беше да ми простите на издраз дебелото сало да се појави рецимо на протестите против полициската бруталност кој и те како не беа партиски (зашо ќе имав проблем да беа такви и од таа партија).Нејзе јавно на телевизија ја повикуваа а со нас доаѓаше 100 годишна баба..и си реков дури и на себе..не ли ми е срам ?!Јас седам дома или нерде а сум испуштил ден од протестиве.Се прашувам на андреј миске како му стој тетоважата а1 и дали му иде да се убие ради неа?Исто и тој е таков ХУМАН У ДУША !!
Овде ако познавате некој сајт кај што треба некој пари негде да бидат донирани а некој ги краде или измислува приказни СЛОБОДНО ќе ми биде мило да ги прочешлам таквите податоци !!
Колку години имаш (претпоставувам околу 16) и кој те исфрустрирал толку? :) Две теми ги гледам што си ги отворил/а и на двете теми имаш еден наслов и еден куп без врска мрчење за одредени луѓе.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
криво ми е што Acid не ги брише темиве, им дава шанса, а некој.. од модераториве... брише што треба и не треба само затоа што него така му прднало.
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
криво ми е што Acid не ги брише темиве, им дава шанса, а некој.. од модераториве... брише што треба и не треба само затоа што него така му прднало.
сега викаш мојве теми да ги брише или да не ги брише ...ацид само гледа колку е очаен форумов реков да променам нешо
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.574
--Отварам трета тема една по друга и 10 ако треба ќе отворам.!--
На ова место да ги раскажете сите ваши сознанија за оние шминкери што се „хуманитарци“ ВО ГАЗОТ.Еве јас ќе посочам само еден пример.БИБА ДОДЕВА се прави џезерка со сила и ме спамира на фејзбук НОНСТОП а кај и беше да ми простите на издраз дебелото сало да се појави рецимо на протестите против полициската бруталност кој и те како не беа партиски (зашо ќе имав проблем да беа такви и од таа партија).Нејзе јавно на телевизија ја повикуваа а со нас доаѓаше 100 годишна баба..и си реков дури и на себе..не ли ми е срам ?!Јас седам дома или нерде а сум испуштил ден од протестиве.Се прашувам на андреј миске како му стој тетоважата а1 и дали му иде да се убие ради неа?Исто и тој е таков ХУМАН У ДУША !!
Овде ако познавате некој сајт кај што треба некој пари негде да бидат донирани а некој ги краде или измислува приказни СЛОБОДНО ќе ми биде мило да ги прочешлам таквите податоци !!
На пример, Биба Додева е активна во здружението Борка, за борба против рак на дојка и пее на хуманитарни концерти, се вклучува во хуманитарни акции. Протестите против полициска бруталност НЕ беа хуманитарна акција. Погрешна концепција имаш за работите очигледно.
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
На пример, Биба Додева е активна во здружението Борка, за борба против рак на дојка и пее на хуманитарни концерти, се вклучува во хуманитарни акции. Протестите против полициска бруталност НЕ беа хуманитарна акција. Погрешна концепција имаш за работите очигледно.
не беа хуманитарна акција ама граганите се бунеа за нешто што не е хумано постави ги работите као биба додева им помага на младите а полицијата нив ги убива џезерката треба дирекно да е навредена од тој чин на злосторства !
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
не беа хуманитарна акција ама граганите се бунеа за нешто што не е хумано постави ги работите као биба додева им помага на младите а полицијата нив ги убива џезерката треба дирекно да е навредена од тој чин на злосторства !
Ако некој не излегол не значи дека не го поддржува или е против протестот. Хуманитарноста не е само за младите и целата полиција не ги убива. Ти си идел на протестите ама не си донирал и не си собрал пари за одредена хуманитарна акција колку што има собрано на пример Биба, дали тоа значи дека си „вана би фејк хуманитарец“? Како и да е научи се (уште на таа возраст) да го почитуваш изборот и мислењето на другите што не е еднаков со твојот.
пс. бев скоро на сите протести против полициската бруталност
ппс. иако си средношколец научи се да користиш интерпункција ако сакаш убаво да те разберат :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Џизас кид... гет а гугл+ енд стап уит дис нонсенс олреди!
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
сега викаш мојве теми да ги брише или да не ги брише ...ацид само гледа колку е очаен форумов реков да променам нешо
Друже тебе ти се очајни примериве за фејл хуманитарци :) нема логика. :)
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.801
Поени од реакции
3.053
сега викаш мојве теми да ги брише или да не ги брише ...ацид само гледа колку е очаен форумов реков да променам нешо
убаво од тебе, ми се допаѓа што превземаш иницијатива за спасување на форумот.:)
инаку.. викам да не ги брише ;)
 
С

Сатори

Гостин
ацид само гледа колку е очаен форумов реков да променам нешо
Пошто фалеше само тема за фејк хуманитарци за да му се качи нивото?
На темата, ако одлучиш да се појавиш на протест тоа не значи дека веруваш во целата на истиот, исто колку што ако јас додека седам дома не значи дека не ја подржувам каузата на начини за мене својствени.Крајно е иритирачки фактот што токму луѓето кои се трудат да продаваат оригиналност се тие кои што си ја ашкаат мувата.

Да бидеш хуманитарен и спремен да помогнеш е едно, има врска со твоите лични уверувања и можноста и способноста да застанеш зад истите.Ама ај тоа е за кога малку повеќе ќе се искуси реалноста, не само по плоштади и на тв, каде секоја борба дури и да не е твоја, ќе ја водиш зошто немаш сопствени битки за победување.
А да, да не заборавам, хуманитарец е многу голем збор, како поим, ептен несоодветно употребено.Јебига, професионална деформација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom