Фергусон, немири, здраво!

Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Добра заебанција:) како што кажав единствено нешто што м спречува да кажам дека судот донел правилна одлука е американската валкана политика кон остатокот од светот.
Република Македонија со посебно внимание и загриженост ги следи настаните во Фергусон. Ги повикуваме сите инволвирани страни на мир и разум, како и на итно отпочнување на дијалог во институциите на системот. Воедно ги повикуваме американските полициски и вооружени сили да се откажат од употреба на прекумерна сила, за повеќе да не ги гледаме немилите сцени кои го нарушуваат угледот на САД во очите на меѓународната заедница. Македонија повторно ја предупредува американската јавност сериозно да ја разгледа судската пресуда за овој случај, затоа што таму лежи потенцијал да се нарушат меѓурасните односи во кревкото американско општество. САД секогаш ќе имаат партнер во Македонија при нивните напори за целосна имплементација на словото и духот на Законот за човекови права”.

Македонскиот амбасадор во САД лично ќе го набљудува целиот тек на судењето.

Марјан Николовски- Новинар
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Не те разбирам зашто го љутиш. За воља на вистината вие сте нешто као балкански нигери и имате неверојатна сличност со нив, па најверојатно затоа некој направил споредба.
1.Црнците им смета кога некој ги нарекува нигер ама тие меѓу себе си се нарекуваат нигери. На вас ви смета кога ве нарекуваат Ш, ама меѓу себе си се нарекувате Ш.
2. Главен приход на нигерите во USA им е криминал, намерно се гетоизираат за да полесно успеат во своите намери. Мислам дека тука споредба не треба да правам...па и на тебе ти е јасно ова.
3. Затворите во USA се полни со црнчуги и голем дел тврдат дека се таму поради расна нетрпеливост, односно "моќта" на белците. Затворите во МК се полни со твоите браќа и голем дел тврдат дека се таму само затоа што се Ш.
4. Едукација кај нигерите е на најниско можно ниво. Нај неписмени створења во USA се баш тие. Ова е исто кај вас, за да не бидете до толку тутурутки ви отворивме универзитет и сега штанцате дипломи а појма немате од живот, дремете у државава по 40 години и уште не знаете чисто да зборувате македонски...глупи ли сте, што ли сте, стварно не ми е јасно.
5. Обожавате да протестирате, и вие и они. Се се нешто обесправени, ама пуст комплекс на ниска вредност.
Ме мрзи да редам има уште мал милион работи, нигерче едно.
Pa ne se sporeduvame so vas , znaejki deka ste vie redok primer niz celiot svet sto pocnaa i javno da pisat stranskite TOP VESNICI na nivnite naslovni stranici "CIRKUS OD DRZAVA " :)
 

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.055
Поени од реакции
29.419
„Вашата држава„ @Genti.?
Сакаш да кажеш дека не се чуствуваш како дел од оваа држава, и после сите бенефиции без преседан, што вие ги имате како малцинство?
 
T

templar55

Гостин
Pa ne se sporeduvame so vas , znaejki deka ste vie redok primer niz celiot svet sto pocnaa i javno da pisat stranskite TOP VESNICI na nivnite naslovni stranici "CIRKUS OD DRZAVA " :)
Па ја не викам дека не е циркус од држава. Секаде кај што се вие има криминал, убиства, препродавање органи, како да не биде циркус. Сироти сте, заслепени од национализам и единствените муслимани у свет што на знамето имаат христијански симболи. Парадокс невиден сте, него среќа многу добро лижете газови па многу работи ви се простуваат.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
„Вашата држава„ @Genti.?
Сакаш да кажеш дека не се чуствуваш како дел од оваа држава, и после сите бенефиции без преседан, што вие ги имате како малцинство?
Ne voopsto NE SE CUVSTVUVAM VO OVAJA DRZAVA kako moja , za zal :( Uste pozalosno e sto ne pripagam na "malcinstva" a ziveam kako niv .. Pa uste ste go napolnile Skopje so seljaci od istok za da ti dojde redot da vikas i ti na nekogo "malcinstvo" :(

@templar55
Ti nemas nikakva vrska ni so znameto ni za znacajot na znameto , odnosno ne si ti kriv , pogledaj GVUJO sto napravil od vas ili takvite kako tebe ? ..stvarno da si coek treba da ti bide zal :)
 
Последно уредено:

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.070
Поени од реакции
78.291
Ti nemas nikakva vrska ni so znameto ni za znacajot na znameto , odnosno ne si ti kriv , pogledaj GVUJO sto napravil od vas ili takvite kako tebe ? ..stvarno da si coek treba da ti bide zal :)
Навистина, она што Груевски го дозволи да се прави врз неговиот сопствен народ, ниту турските вазали не го дозволуваа.
Вие секако треба споменик да му дигнете.
 
T

templar55

Гостин
Ne voopsto NE SE CUVSTVUVAM VO OVAJA DRZAVA kako moja , za zal :( Uste pozalosno e sto ne pripagam na "malcinstva" a ziveam kako niv .. Pa uste ste go napolnile Skopje so seljaci od istok za da ti dojde redot da vikas i ti na nekogo "malcinstvo" :(

@templar55
Ti nemas nikakva vrska ni so znameto ni za znacajot na znameto , odnosno ne si ti kriv , pogledaj GVUJO sto napravil od vas ili takvite kako tebe ? ..stvarno da si coek treba da ti bide zal :)
Повеќе би прифатил "сељак" од исток за мој комшија отколку варварин со извитоперена фаца од Косове републик. Нигерче, те молам не реплицирај веќе, одиш премногу офф топик. Фала многу.[DOUBLEPOST=1417014641][/DOUBLEPOST]
Добра заебанција:) како што кажав единствено нешто што м спречува да кажам дека судот донел правилна одлука е американската валкана политика кон остатокот од светот.
Република Македонија со посебно внимание и загриженост ги следи настаните во Фергусон. Ги повикуваме сите инволвирани страни на мир и разум, како и на итно отпочнување на дијалог во институциите на системот. Воедно ги повикуваме американските полициски и вооружени сили да се откажат од употреба на прекумерна сила, за повеќе да не ги гледаме немилите сцени кои го нарушуваат угледот на САД во очите на меѓународната заедница. Македонија повторно ја предупредува американската јавност сериозно да ја разгледа судската пресуда за овој случај, затоа што таму лежи потенцијал да се нарушат меѓурасните односи во кревкото американско општество. САД секогаш ќе имаат партнер во Македонија при нивните напори за целосна имплементација на словото и духот на Законот за човекови права”.

Македонскиот амбасадор во САД лично ќе го набљудува целиот тек на судењето.

Марјан Николовски- Новинар
Ова е извадок од кромид вести или сериозно е?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.527
Поени од реакции
26.016
Ne voopsto NE SE CUVSTVUVAM VO OVAJA DRZAVA kako moja , za zal :( Uste pozalosno e sto ne pripagam na "malcinstva" a ziveam kako niv .. Pa uste ste go napolnile Skopje so seljaci od istok za da ti dojde redot da vikas i ti na nekogo "malcinstvo" :(
Ме интересира само, во интерес на добра воља да знам како да ја партиципирам во изградба на државата со давање на глас на некоја политичка опција. Дали некогаш си се чувствувал како дел од оваа држава, и што треба да се подобри за да почнеш да се чувствуваш како дел од оваа држава?
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.698
Поени од реакции
20.964
Ne voopsto NE SE CUVSTVUVAM VO OVAJA DRZAVA kako moja , za zal :(
Вака најдобронамерно би те прашал, ако оваа држава не ја чувствуваш како своја, тогаш која ја чувствуваш или би сакал да биди и зошто? Постои таква или ?
 
?

..........

Гостин
Pa ne se sporeduvame so vas , znaejki deka ste vie redok primer niz celiot svet sto pocnaa i javno da pisat stranskite TOP VESNICI na nivnite naslovni stranici "CIRKUS OD DRZAVA " :)
Вие сте главна атракција во тој циркус од држава. :)
Туку заеби држава, одговори со која од 5 набројани точки од templar55 не се согласуваш и зошто? ако не можеш да одговориш се разбираме.
 
Член од
13 јули 2009
Мислења
902
Поени од реакции
123
Kolku kontra repliki sum imal :facepalm:
Eden ponatamosen dokaz deka gvujo vi go ispral mozokot :)
Nema tema sto ne pisuvate za albancite , i vo ovaja i togas koga ke padne nekoj avion vo Kirgistan seedno vie , dezuren krivec vi se albancite i uste prasuvate "zosto ne ja smetam ovaja drzava za svoja" .
Gleajte si sebesi , mislam za vase dobro deka ne gleam deka imate spas , skroz ste otisle luge.. !!!
- A vie sto prasuvate (ko bajagi) covecki , vi preporacuvam da gi zaprasate svoite sonarodnici so istoto prasanje a mojot odgovor nema da vi e potreben poveke , i iskren da bidam ne ve znaev (za vasite) -kakvi ste- pred da vlezam vo ovoj forum , posle ova vreme vo forumov , nemozam da ve podnesam i pored toa sto ima razbirlivi luge tuka sepak % e mal .
Mislam bev iskren i otvoren (y)
 
Последно уредено:

Vanlok

deus ex machina
Член од
30 мај 2009
Мислења
22.055
Поени од реакции
29.419
Се е кристално јасно, фала на одговорот.
(не дека не беше јасно и претходно)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom