Феноменот на екстремно долги врски

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.651
Поени од реакции
11.680
Ајде и до овде дојдовме :)

Муабетот е зошто не се оди во црква (3 години врска, брак идеш во црква, крштевки и се останато), инаку фалусот го боли членот дали некој 20 години или 100 години е во врска и не склучил брак (граѓански или во црква).
Големата болка е зошто не се оди во црква и зошто христијанскиот господ не е сведок...
Не сакаме ништо со христијанството и што ќе направиш ете ти што го читаш ова? Насила ќе одиме и насила ќе стапуваат луѓето во брак, насила ќе одат во цркви?
Прво премери си ја силата и што може да изгубиш при тој процес... потоа другото :)

Луѓето ги кршат старите идеи за семејство, деца, наследство, куќата чија ќе е, на синот или на ќерката итн итн... деца се прават и без стапување во брак (посебно без идење во црква), само љубов да се има!
Се создаваат мали неранимајковци кои уште повеќе ќе раскопуваат по старите учења и ќе ги магепсуваат со љубов децата на овие „христијаните големи“ и со нив ќе создаваат деца надвор од црквите и религиите... за да имате што да зборувате до смртта како се е неморално и проклето погрешно, не за друго :)

Не знаете да се радувате на ништо, јас не знам што чудни луѓе сте... се сакаат луѓето, ама ете зошто не се во брак што чекаат?
Тебе те чекаат да им кажеш како ти имаш совршено семејство, а тие ете никакви не пошле во црква да се венчаат!
Приберете се со таа ваша крв проклета... дишете...

Лудо ви изгледа тоа што некој не сака брак? Што ќе направите во врска со тоа? Може да зборувате, но да промените нешто - потешко.

Барајте другите да имаат љубов и да се среќни во животот - другото како богови, религии и бладања, тоа не е твоја работа!

Живејте и оставете го осудувањето на туѓите животи, непотребна и непродуктивна работа е тоа... вака, совет еден :)
 
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Ајде и до овде дојдовме :)

Муабетот е зошто не се оди во црква (3 години врска, брак идеш во црква, крштевки и се останато), инаку фалусот го боли членот дали некој 20 години или 100 години е во врска и не склучил брак (граѓански или во црква).
Големата болка е зошто не се оди во црква и зошто христијанскиот господ не е сведок...
Не сакаме ништо со христијанството и што ќе направиш ете ти што го читаш ова? Насила ќе одиме и насила ќе стапуваат луѓето во брак, насила ќе одат во цркви?
Прво премери си ја силата и што може да изгубиш при тој процес... потоа другото :)

Луѓето ги кршат старите идеи за семејство, деца, наследство, куќата чија ќе е, на синот или на ќерката итн итн... деца се прават и без стапување во брак (посебно без идење во црква), само љубов да се има!
Се создаваат мали неранимајковци кои уште повеќе ќе раскопуваат по старите учења и ќе ги магепсуваат со љубов децата на овие „христијаните големи“ и со нив ќе создаваат деца надвор од црквите и религиите... за да имате што да зборувате до смртта како се е неморално и проклето погрешно, не за друго :)

Не знаете да се радувате на ништо, јас не знам што чудни луѓе сте... се сакаат луѓето, ама ете зошто не се во брак што чекаат?
Тебе те чекаат да им кажеш како ти имаш совршено семејство, а тие ете никакви не пошле во црква да се венчаат!
Приберете се со таа ваша крв проклета... дишете...

Лудо ви изгледа тоа што некој не сака брак? Што ќе направите во врска со тоа? Може да зборувате, но да промените нешто - потешко.

Барајте другите да имаат љубов и да се среќни во животот - другото како богови, религии и бладања, тоа не е твоја работа!

Живејте и оставете го осудувањето на туѓите животи, непотребна и непродуктивна работа е тоа... вака, совет еден :)
Јеботе, секој твој пост го карактеризираат две врло гадни навики
1.Параноична омраза и констано мрчење против христијанството
2.Делење непобарани совети

Иди на религија и тамо продужи да труеш, пошто тамо си модератор, нали, па моеш.

Он топик: има многу парови кои (без да го консултираат овој мрчаторов горе) имаат долги и традиционални врски и бракови. И таман им е. И океј си е тоа. Ич не ми смета.
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.634
Поени од реакции
4.936
Јеботе, секој твој пост го карактеризираат две врло гадни навики
1.Параноична омраза и констано мрчење против христијанството
2.Делење непобарани совети

Иди на религија и тамо продужи да труеш, пошто тамо си модератор, нали, па моеш.

Он топик: има многу парови кои (без да го консултираат овој мрчаторов горе) имаат долги и традиционални врски и бракови. И таман им е. И океј си е тоа. Ич не ми смета.
Да ти кажам никад не сум уконтал зошто религијата е опседната со секс.
 

Хептаграм XI

Ἱερὸς Γάμος
Член од
13 февруари 2010
Мислења
11.651
Поени од реакции
11.680
Јеботе, секој твој пост го карактеризираат две врло гадни навики
1.Параноична омраза и констано мрчење против христијанството
2.Делење непобарани совети

Иди на религија и тамо продужи да труеш, пошто тамо си модератор, нали, па моеш.

Он топик: има многу парови кои (без да го консултираат овој мрчаторов горе) имаат долги и традиционални врски и бракови. И таман им е. И океј си е тоа. Ич не ми смета.
Јеботе, што да правиш, и тоа ти смета? - некој мора да го каже она што сите го мислите и го провлекувате низ муабетите индиректно... мора некој да е виновен, ајде ќе бидам јас тоа...

Прочитај го воведниот текст на темава, не веднаш кај мене скокаш, не сум јас виновен :)

Кога може да се делат осуди наоколу и како сите погрешно прават со нивните животи бидјеќи не се во брак и што не дале завет во црква, редно е да почне некој и совети да дели, нели :) Не дека советите ќе бидат применети, ама барем да кажеме дека сме дале совет, чунки адетот е таков...

Небитно е тебе дали ти смета што некој има или нема долги врски (во брак или не, во било која форма) ... небитни сме за другите туѓи животи...
И да ти смета, нема што да направиш...

Пак ќе повторам бидејќи главната порака беше: додека луѓето љубат и се среќни едни со други, ништо друго не е битно во нивниот универзум, посебно не нечии негирања на нивната љубов. :)

Одморете со тие ставови „мене не ми смета“ или „мене ова не ми се допаѓа“... ве повика некој за туѓ живот да ви се допадне или не?
Мислам дека никој не ве прашува...
Автоматски споено мислење:

Да ти кажам никад не сум уконтал зошто религијата е опседната со секс.
Тоа е тенок мраз за одење по него :)
 
Последно уредено:

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Малце има психопати ?
Ami kaj vi se vas ocite? Ne vi go pokloni nekoj, sami si go odbiravte ;).
Ili aren bese duri ve rasetavase, ve castese, vi praese ladila. Ko dojde vreme gakjite da mu gi peris, da zgotvis nesto, da zametis i rasfatis niz doma ,e naednas ne cinel, psihopat bil, ke si odam kaj mama.
Автоматски споено мислење:

Се уште женскиве немаат "муда" да го направат тој чекор, па затоа чекич по глава ги удира и се влечкаат со години...едино ако у меѓувреме не останат непланирано бремени.
Ne be pozdrav, ne odi toa bas taka. Stvarno i cudno mi e pri tolkavo zivotno iskustvo ova da ne go znaes.
Zensko ke se ebi so koj saka, masko so koja mozi.
Masko ke se zeni so koja saka, zensko so koj mozi
:toe:.
 
Последно уредено:

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.769
Поени од реакции
10.519
Ајде вака. Кој уште од мал сонува и си претставува како ке изгледа неговата свадба? Секако дека тоа не сме ние. Тогаш, зошто мажите се тие кои што треба да побараат жената? Се знае, свадбата се прај за невестата.. и мајка и. Тие се главни фаци, ти плаќаш.
На кој му е итно нека клекне, нека бара.
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.962
Поени од реакции
3.676
Јеботе, што да правиш, и тоа ти смета? - некој мора да го каже она што сите го мислите и го провлекувате низ муабетите индиректно... мора некој да е виновен, ајде ќе бидам јас тоа...

Прочитај го воведниот текст на темава, не веднаш кај мене скокаш, не сум јас виновен :)

Кога може да се делат осуди наоколу и како сите погрешно прават со нивните животи бидјеќи не се во брак и што не дале завет во црква, редно е да почне некој и совети да дели, нели :) Не дека советите ќе бидат применети, ама барем да кажеме дека сме дале совет, чунки адетот е таков...

Небитно е тебе дали ти смета што некој има или нема долги врски (во брак или не, во било која форма) ... небитни сме за другите туѓи животи...
И да ти смета, нема што да направиш...

Пак ќе повторам бидејќи главната порака беше: додека луѓето љубат и се среќни едни со други, ништо друго не е битно во нивниот универзум, посебно не нечии негирања на нивната љубов. :)

Одморете со тие ставови „мене не ми смета“ или „мене ова не ми се допаѓа“... ве повика некој за туѓ живот да ви се допадне или не?
Мислам дека никој не ве прашува...
Автоматски споено мислење:


Тоа е тенок мраз за одење по него :)
Имаш фобија од христијани. Дури да се темата и муабетот за популацијата на пингвини ти ке најдеш начин да ги умешаш христијаните и тие да бидат кривци за било што. Навечер сигурно имаш привиденија и соништа како си опколен од христијани... И еве, во една тема кај што е муабетот за ,,екстремно долги врски,, ти си наоѓаш начини не да зборуваш за темата туку да се истуриш врз црквата измислувајќи си нешта кои немаат врска со црквата ама не ти е проблем да ги етикетираш како нејзини.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.141
Поени од реакции
16.652
Ami kaj vi se vas ocite? Ne vi go pokloni nekoj, sami si go odbiravte ;).
Ili aren bese duri ve rasetavase, ve castese, vi praese ladila. Ko dojde vreme gakjite da mu gi peris, da zgotvis nesto, da zametis i rasfatis niz doma ,e naednas ne cinel, psihopat bil, ke si odam kaj mama.
Автоматски споено мислење:


Ne be pozdrav, ne odi toa bas taka. Stvarno i cudno mi e pri tolkavo zivotno iskustvo ova da ne go znaes.
Zensko ke se ebi so koj saka, masko so koja mozi.
Masko ke se zeni so koja saka, zensko so koj mozi
:toe:.
Јас во животот немам осетено ништо од сето ова шо го наведи горе, ама сум имала пријатели кои се нашле во таква ситуација. Аман Владе, има милион случаеви кога во брак работите функционираат поинаку, има мажи манипулатори а во нашата нефункционална држава ти останува само да ќутиш и трпиш.
А за тоа погоре шо ја цитираш поздрав, работите се сменаа последните години, сега е обратно во најмала рака.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.251
Поени од реакции
27.641
Ајде и до овде дојдовме :)

Муабетот е зошто не се оди во црква (3 години врска, брак идеш во црква, крштевки и се останато), инаку фалусот го боли членот дали некој 20 години или 100 години е во врска и не склучил брак (граѓански или во црква).
Големата болка е зошто не се оди во црква и зошто христијанскиот господ не е сведок...
Не сакаме ништо со христијанството и што ќе направиш ете ти што го читаш ова? Насила ќе одиме и насила ќе стапуваат луѓето во брак, насила ќе одат во цркви?
Прво премери си ја силата и што може да изгубиш при тој процес... потоа другото :)

Луѓето ги кршат старите идеи за семејство, деца, наследство, куќата чија ќе е, на синот или на ќерката итн итн... деца се прават и без стапување во брак (посебно без идење во црква), само љубов да се има!
Се создаваат мали неранимајковци кои уште повеќе ќе раскопуваат по старите учења и ќе ги магепсуваат со љубов децата на овие „христијаните големи“ и со нив ќе создаваат деца надвор од црквите и религиите... за да имате што да зборувате до смртта како се е неморално и проклето погрешно, не за друго :)

Не знаете да се радувате на ништо, јас не знам што чудни луѓе сте... се сакаат луѓето, ама ете зошто не се во брак што чекаат?
Тебе те чекаат да им кажеш како ти имаш совршено семејство, а тие ете никакви не пошле во црква да се венчаат!
Приберете се со таа ваша крв проклета... дишете...

Лудо ви изгледа тоа што некој не сака брак? Што ќе направите во врска со тоа? Може да зборувате, но да промените нешто - потешко.

Барајте другите да имаат љубов и да се среќни во животот - другото како богови, религии и бладања, тоа не е твоја работа!

Живејте и оставете го осудувањето на туѓите животи, непотребна и непродуктивна работа е тоа... вака, совет еден :)
Патологија ауууу
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Јас во животот немам осетено ништо од сето ова шо го наведи горе, ама сум имала пријатели кои се нашле во таква ситуација. Аман Владе, има милион случаеви кога во брак работите функционираат поинаку, има мажи манипулатори а во нашата нефункционална држава ти останува само да ќутиш и трпиш.
А за тоа погоре шо ја цитираш поздрав, работите се сменаа последните години, сега е обратно во најмала рака.
Pa ke nemas ko te nauci majka i da peris, peglas, gotvis i cistis po kukji , da ne mu odis kontra na svekorot i svekrvata, postovanje prema mazot da imas, da znajs kaj ti e mestoto ;).
Ovie drugite ne gi naucile i posle cacko kriv mu e :toe:.
P.s kako se smenaja rabotite ziti se, edvaj cekate nekoj da vi pobara i vie odma se ko na tacna . Ili pocnavte da kleknuvate so prsten i da gi prasvate dali ke recat Da. Jas iskreno dosega nemam zabelezeno status na fb ili insta kade maskoto ja slika desnara raka so prstenot i tekst pod nea:
Rekov Da :sneaky:
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.259
Поени од реакции
22.482
Иам школски шо по трет пат ќе го даде зборот пред Бога, па ете трета среќа шо викаат. Можда.
Овде сигурно до господ е нешто грешката не е до него.
Автоматски споено мислење:

Така фино, она има полно старателство а него го користи како при плод, и коа и се сака го чува дома коа ќе и пукне го брка, децата на извод на родени им стои он како татко и го носат неговото презиме.
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Таа:“Бев во врска со бившиот кој ме злоупотребуваше и вараше цело време“.
Симпатизерот:“Ааиии кутрата ти! Сиротка! Колку време бевте заедно?“
Таа:“Осум години.“
Молк...

Симпатизерот:“Таков беше кога се сретнавте?“
Таа:“Не. Кога се сретнавме беше фин и примерен дечко“.
Симпатизерот:“Значи се сменил откак тебе те сретнал?“
Молк...
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.928
Поени од реакции
17.640
Ајде вака. Кој уште од мал сонува и си претставува како ке изгледа неговата свадба? Секако дека тоа не сме ние. Тогаш, зошто мажите се тие кои што треба да побараат жената? Се знае, свадбата се прај за невестата.. и мајка и. Тие се главни фаци, ти плаќаш.
На кој му е итно нека клекне, нека бара.
Не заебавај сеа, како мал требаше нешто да напишеме по слободен избор и ја дремев така пола саат и на крајот земав напишав како сум ја замислувал мојата свадба, умреа од смеа и деца и наставничка, ме фати и мене срам од кога сфатив дека смешно изгледа кога сум го читал :D
Автоматски споено мислење:

Најди жена на 28 ожени се, имај швалерка, карај се по дома, собери 2-3 деца, купи стан и кола, работи од 8-16 до 64 години оди на одмор 2 пати годишно со цела фамилија некаде поблиску, гледај фудбал, гледај коли, збори колку горд македонец си, следи кјуанон воук и трамп, пи ракија и пиво, збори што би направил ти кога би бил премиер и тренер за реал мадрид...јади кебапи, хамбургер, печење, пуши цигари, клади се на утакмици, збори како знаеш да направиш преку ноќ илјадници евра, купувај станови, играј игри, бистри политика и после 64 гледај што прават децата и внуците и командај.
И навивај од срце за Вардар :icon_mrgr:
 
Член од
5 март 2023
Мислења
411
Поени од реакции
1.593

Една од многуте причини зошто мажите престануваат да мислат на брак и деца
 

Kajgana Shop

На врв Bottom