Феноменот Бруно Гренинг

Член од
30 јули 2014
Мислења
4.182
Поени од реакции
11.973
Секојдневно поштенските сандачиња во влезот од зградата се полнат со ова обавестување за овој чудотворен исцелител.
Прв пат слушам за овој човек и за овој документарен филм, но морам да признам дека ме привлече известувањето од гледачи кои осетиле некоја снага, трнци, струење по телото додека го гледале овој филм..

Документарецов може да се гледа во куќата ма Мајка Тереза, влезот е бесплатен.
Дали има некој повеќе информации за овој исцелител!?
Твојата кревка психолошка состојба е идеално тло за посадување на вакви сатанистички концепти кои ги промовираат крајно сумљиви ликови од типот на Бруно. Бегај навреме од вакви секти и сатанисти, за твое добро.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Твојата кревка психолошка состојба е идеално тло за посадување на вакви сатанистички концепти кои ги промовираат крајно сумљиви ликови од типот на Бруно. Бегај навреме од вакви секти и сатанисти, за твое добро.
Немој за мене да се секираш, шгом мојава кревка психол.природа не избега од форумов, биди сигурен дека и филмот ќе го изгледам со ширум отворени очи и уши;)
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.297
Поени од реакции
4.051
Исцелување:confused:
Медицината не е исцелување?

Да било таквото срање вистина ќе немало потреба од доктори. Искрено ми се повраќа од вакви фаци кои искористуваат особи во најверојатно најлошиот момент од нивниот живот.

Низ вековите се покажало дека сите вакви квази лекари се фарса па не знам зошто овој би бил реален.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Не беше ти докторка или сестра? од кога тоа верувате во исцелители?? :icon_lol:
Кој рекол и каде рекол такво нешто дека верува во исцелители, па и професијата што има врска!?
Мене ми заинтригира документарецот за кој првпат слушам, мистериозна ми е позадината не сето расфрлање на рекламни летоци по влезови на зградите, влезот е бесплатен а пишува дека треба нешто да се остави како добротворен прилог...значи, кој организира,идр
 

EDCer

No Kitty, this is my pot pie!
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1.028
Поени од реакции
806
Чичко ми е тип што се замара со такви духовни глупости и енергии и такво срање, еднаш му го расправав компјутерот и имаше едно ливче напишано од него со пенкало и беше нешто вакво: Тој/таа превеше вака, тоа не беше во ред, јас сум на подолно ниво, ова не е фер (нешто во врска со правда и со еднаквост и слично срање) и долу на крајот имаше напишано ,,Помогни ми Бруно!''.
Фак, си викам, а бтњ цела соба со постери му е изналепена од него, и ај да беше некој личен, ама овој ушле е ебаго.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.930
Поени од реакции
58.726
Секој филм кој влегува во неспремен расудувачки мозок прави куршлус било да е тоа детски мозок било да е мозок од возрасен доколу има тема на насилство со доза на хипнотизирање
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.081
Поени од реакции
948
сите вакви преваранти да се соберат верувам дека повеќе пари прават од цела фармацевтска и медицинска индустрија заедно
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Чичко ми е тип што се замара со такви духовни глупости и енергии и такво срање, еднаш му го расправав компјутерот и имаше едно ливче напишано од него со пенкало и беше нешто вакво: Тој/таа превеше вака, тоа не беше во ред, јас сум на подолно ниво, ова не е фер (нешто во врска со правда и со еднаквост и слично срање) и долу на крајот имаше напишано ,,Помогни ми Бруно!''.
Фак, си викам, а бтњ цела соба со постери му е изналепена од него, и ај да беше некој личен, ама овој ушле е ебаго.
Ете му прилика на чичко ти да го гледа документарецот, па нека ти раскаже после;)
Можеш да го обавестиш.
 

Hello Kitty

Soft Kitty, Warm Kitty キティ・ホワイト
Член од
14 август 2006
Мислења
36.930
Поени од реакции
58.726
Мислам дека ни Бруно Геринг не помага кај морално-етички ретардирани луѓе, без разлика колку пути ќе го гледаат филмот.
 

Ровад

Анксиозен пациент и филозоф
Член од
28 август 2017
Мислења
15
Поени од реакции
44
Јас влегов во подфорумов да си побарам некој добар филм и случајно во документарци ја видов темава.Мислам дека за овој филм се говореше во Na rubu znanosti уште во 2007-2008 година,така да не е баш нешто нов.Речиси сум сигурен дека станува збор за истиот документарец.Побарав по нетот и најдов делови од филмот кои во најголем дел изгледа дека се состои од сведоштва на луѓе кои биле исцелени.Ова би требало да се сцени од тој големиот филм иако пишува дека е мини докуменатрец. https://www.youtube.com/watch?v=s95tF4n9MkE
 

Kajgana Shop

На врв Bottom