Феноменот Бруно Гренинг

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Секојдневно поштенските сандачиња во влезот од зградата се полнат со ова обавестување за овој чудотворен исцелител.
Прв пат слушам за овој човек и за овој документарен филм, но морам да признам дека ме привлече известувањето од гледачи кои осетиле некоја снага, трнци, струење по телото додека го гледале овој филм.

Документарецов може да се гледа во куќата ма Мајка Тереза, влезот е бесплатен.
Дали има некој повеќе информации за овој исцелител!?
 

Attachments

Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Умрел на 52 години во 1959, доволно е?
Филмот дали си го гледал. Можеби имаш желба да одиш да го погледнеш...јас ке одам сега на 28 јуни па ке ви пренесам впечатоци.[DOUBLEPOST=1497203821][/DOUBLEPOST]
Во 3Д е филмот?
Немам појма, ниту можам да најдам нешто повеќе.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
15.861
Поени од реакции
25.958
Gröning regarded health (rather than illness and disease) as the natural state of all living things and asserted that one can maintain health and heal from illness by absorption of a Divine life force that he called "Heilstrom," which translates into English as "Healing Wave" or "Healing Stream."
He went on trial twice. He was unable to take part in the second trial because he was undergoing surgery at the time.
Пфф, каков бот, праел операција наместо да си апсорбира малку Хеилстромче.
 

OMG!!

Пилот
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.973
Поени од реакции
1.103
Веројатно е филмот направен да ги погоди луѓето во психа за да осетат пецкања и слично...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Веројатно е филмот направен да ги погоди луѓето во психа за да осетат пецкања и слично...
Филмот е направен во три дела. Секој дел трае 95 мин.

Примамлива е рекламата-не пропуштајте ја приликата да го погледнете овој филм.
 

smihajlo

Superposition, Relentless
Член од
11 август 2010
Мислења
3.275
Поени од реакции
4.012
Филмот е направен во три дела. Секој дел трае 95 мин.

Примамлива е рекламата-не пропуштајте ја приликата да го погледнете овој филм.
Што би добиле од гледањето на овој филм 95 минути досада?

Да научиме како да си ги убиеме децата во три чекори?

Нешто како родителиве што верувале дека Исус ќе им им ги излекува бебињата наместо во болница да ги носат?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Што би добиле од гледањето на овој филм 95 минути досада?

Да научиме како да си ги убиеме децата во три чекори?

Нешто како родителиве што верувале дека Исус ќе им им ги излекува бебињата наместо во болница да ги носат?
Исцелување:confused:
 
Член од
9 август 2014
Мислења
299
Поени од реакции
453
Дали Бруно применувал evidence based medicine во лекувањето? И дали имал издадена лиценца за лекување од Бога?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Веројатно е филмот направен да ги погоди луѓето во психа за да осетат пецкања и слично...
Самиот филм содржи материјали од архива, пеесетина интервјуа со сведоци, филмувани сцени...па сигурно дека нешто од тие оригинални збиднувања ќе допре до нашата психа.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
4.144
Поени од реакции
11.803
Ми личи на особа со изразени психички проблеми, доколку судиме според изгледот.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.324
Поени од реакции
852
Ми личи на особа со изразени психички проблеми, доколку судиме според изгледот.
Језива фаца има, човек уплав да добие а не да се излечи..ама ете, наводно лечел многу болести меѓу кои и зависност од дрога.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom