Феминизам!

Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.109
Поени од реакции
34.991
Несакам да читам ставови на малограѓани кои мислат ако имат куре дека се нешто повеќе слабиот маж чуствува страв со еднаква жена така да вие твои будалаштини ги нема веќе ни во народните приказни, јас сум жена и се борам за мојте права а ти немаш право за тоа ништо да ми каживаш ни па да переш мозоци тука, како жена имам прочитано над 100 дела, посетувано многу држави, вработена на убаво место и сум горда на тоа што сум жена ти ако си опкружен со жени кои од дома не излегуваат и несмеат да писнат секако дека во главата ке ти се формира такво мислење, фала богу имам силна мајка, баба, сестра, па имам ваков ментален склоп. И не дека ги мразам мажите со тоа никако, туку се сакам себе.
Девојко, се знае кој коси, а кој вода носи. :D
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.612
Поени од реакции
34.842
Ако зборуваме за трговија со луѓе и макроа тогаш сме на правата тема и зборување за женските права 10 милиони жени во светот се жртви на трговија на луѓе киднапирани, силувани, тепани, истрауматизирани, со тоа што ја најде жената како игла во сено свака част ама ако за жал неможеме да најдеме слики од макроата по Албанија и Турција и други земји пошо се заштитени мечки, поздрав! И кога на темата се пишува какви феминистки исфрустрирани веќе ги имаат правата.НЕ! Јас како жена ке се борам за моите права и правата на другите жени а овие шивинистите можат да се стишат.
Кои права ти фалат тебе?
 
B

Beginner

Гостин
Несакам да читам ставови на малограѓани кои мислат ако имат куре дека се нешто повеќе слабиот маж чуствува страв со еднаква жена така да вие твои будалаштини ги нема веќе ни во народните приказни, јас сум жена и се борам за мојте права а ти немаш право за тоа ништо да ми каживаш ни па да переш мозоци тука, како жена имам прочитано над 100 дела, посетувано многу држави, вработена на убаво место и сум горда на тоа што сум жена ти ако си опкружен со жени кои од дома не излегуваат и несмеат да писнат секако дека во главата ке ти се формира такво мислење, фала богу имам силна мајка, баба, сестра, па имам ваков ментален склоп. И не дека ги мразам мажите со тоа никако, туку се сакам себе.
Прочита 30 страни за да најдеш некој пост што те погодува и да го поставиш во фемина форумот во "Феминизам" тема. :pos: 20200715_100552.jpg
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.109
Поени од реакции
34.991
Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Банкомати полека не се нервирајте
Автоматски споено мислење:

Девојко, се знае кој коси, а кој вода носи. :D
Ако ти донесам вода имам само една опција да те полиам со неа
 
Последно уредено:
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.109
Поени од реакции
34.991
Банкомати полека не се нервирајте
Автоматски споено мислење:


Ако ти донесам вода имам само една опција да те полиам со неа
Не се нервирај, многумина тука ќе се сложат дека жена е за дома, деца да чува, ручек да праи, да зачисти. Нема ништо лошо во тоа. Се надевам и ти ќе бидеш ваква па ќе усреќиш некој маж. :D
 
Член од
14 јули 2020
Мислења
79
Поени од реакции
64
Не се нервирај, многумина тука ќе се сложат дека жена е за дома, деца да чува, ручек да праи, да зачисти. Нема ништо лошо во тоа. Се надевам и ти ќе бидеш ваква па ќе усреќиш некој маж. :D
Оди фрли се од некоја карпа за доброто на сите луѓе, ке ти се смее народот ако излезеш во некој суфистициран кафич или ресторан и ваков маабет да млатеш
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.109
Поени од реакции
34.991
Оди фрли се од некоја карпа за доброто на сите луѓе, ке ти се смее народот ако излезеш во некој суфистициран кафич или ресторан и ваков маабет да млатеш
Не искачам јас во кафичи и ресторани. Јас со другарите пред продавница пиво пиеме, и по некој месен нарезак ако улета. После жетва не ти се иде нигде.
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Оди фрли се од некоја карпа за доброто на сите луѓе, ке ти се смее народот ако излезеш во некој суфистициран кафич или ресторан и ваков маабет да млатеш
Ти знаеш сарма да правиш?
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.885
Поени од реакции
14.366
Оди фрли се од некоја карпа за доброто на сите луѓе, ке ти се смее народот ако излезеш во некој суфистициран кафич или ресторан и ваков маабет да млатеш
Мале ного ти е суфистициран струмичкио, исто како таа тиктокерката твоја суграџанка.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom