Феминизам!

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Тоа ме нервира, што место они да пробаат да бркнат нешто, само ги прифаќаат фактите сервирани од тебе како закон. Многу пати ми искочиле такви мислења, али ова на анон ми падна у око сеа па реков малце да им објаснам какви се работите.
Ај сеа уште еднаш прочитај што пишав за да не бидеш @Marick14
И ја не им верував [на постовите на Сусаро] едно време, но после повеќе искуства, случки на другари и слично, ја сфатив работата.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.644
Поени од реакции
38.835
Ај сеа уште еднаш прочитај што пишав за да не бидеш @Marick14
Не е до жените аноне, туку е до пристапот ваш. Сигурно кога имаш success rate 0 дека нешто не штима, така да не можете само нив да ги обвините. Ништо у животот не ти е сервирано на тацна. Све ти е trial and error. Учиш и се адаптираш на околностите, али вие место малце мозоците да ги упалите, го прифаќате сервираното од сусаро како помија и сте презадоволни со тоа.:toe:
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.702
Поени од реакции
22.080
Мислењата твои не се тема на дебата тука, муабетот ми беше за твојот култен статус што кај некои членови е застапен низ годиниве. Тоа ме нервира, што место они да пробаат да бркнат нешто, само ги прифаќаат фактите сервирани од тебе како закон. Многу пати ми искочиле такви мислења, али ова на анон ми падна у око сеа па реков малце да им објаснам какви се работите.
Никој не им брани, слободно нека пробаат, чак што више тоа и треба. И се што сум пишал да е апликативно 100% од случаевите, а дефинитивно не e, што треба никогаш да немаат девојка, мувачица, што и да е? Тоa што се согласуваат со мене најчесто доаѓа од кога веќе пробале и сфатиле дека сум во право, можам многу примери да ти дадам кога во постот ме тагирале и опишувале ситуации што им се случиле на нив или на некој нивни близок. А верувај ми, не сакам да сум во право. Верувај не сакам работите да бидат како што ги опишувам. Верувај кога некој со "скршено срце" порано ќе ми пишеше ПП да поразговараме, веруј не си викав во себе-Јес, погодив што ќе се случи, погодив дека ќе се заебеш, знаев дека твојата приказна вака ќе заврши. Жал ми е за момциве, стварно, стално (во грото случаеви) го јадат курот. Може делува дека одбранбено делувам поради тоа што сум од тој пол или поради лични искуства, ама па на пример во муслиманските држави генерално поголем презир имам спрема мажите. Да сум некој фактор како давач на азил во Европа на пример, дефинитивно едно 10 пати построги критериуми ќе имам према мужи од блиски исток што бараат азил него ли према жени.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Мислењата твои не се тема на дебата тука, муабетот ми беше за твојот култен статус што кај некои членови е застапен низ годиниве. Тоа ме нервира, што место они да пробаат да бркнат нешто, само ги прифаќаат фактите сервирани од тебе како закон. Многу пати ми искочиле такви мислења, али ова на анон ми падна у око сеа па реков малце да им објаснам какви се работите.
Неверојатен ден денес, прв пат сериозно ти ставив два пати лајк... без цинизам... респект...

Поради потегот на Анон пишувам денес кирилица....

Едвај чекам да помине корона паниката за да се втати се по старо :)


Едит... 3 лајка Рон!
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Неверојатен ден денес, прв пат сериозно ти ставив два пати лајк... без цинизам... респект...

Поради потегот на Анон пишувам денес кирилица....

Едвај чекам да помине корона паниката за да се втати се по старо :)


Едит... 3 лајка Рон!
Не ги пишува он....затоа лајк не му ставам :)
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.777
Поени од реакции
8.214
Жени не прдат. И да прдат тој збор е забранет за употреба :D .
Ја не памтам жена на форумов да има напишано „прдам“. И надвор од форум, мислам дека немам слушнато жена да го откачи. Имаше тука еден порано, Гижо беше пишан, ме убедуваше дека и они прделе. Шознам.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ја не памтам жена на форумов да има напишано „прдам“. И надвор од форум, мислам дека немам слушнато жена да го откачи. Имаше тука еден порано, Гижо беше пишан, ме убедуваше дека и они прделе. Шознам.
Не ти се испрдела некоја на ебење бе?
 

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Ја не памтам жена на форумов да има напишано „прдам“. И надвор од форум, мислам дека немам слушнато жена да го откачи. Имаше тука еден порано, Гижо беше пишан, ме убедуваше дека и они прделе. Шознам.
Ок, испуштам фино ароматизирани издувни гасови. На кои женски егземплари се повикуваш тоа, премногу ги има на форумов, ако можеш прецизирај.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Ја не памтам жена на форумов да има напишано „прдам“. И надвор од форум, мислам дека немам слушнато жена да го откачи. Имаше тука еден порано, Гижо беше пишан, ме убедуваше дека и они прделе. Шознам.
Лелеее, кои смешки од дискусија..да бе, на жените затнат им е га*от и затоа не прделе......
Да видиш на аеробик како си прткаат, оп оп..трт..
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
ме изнасмеавте слатко....
 
Последно уредено:

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Лелеее, кои смешки од дискусија..да бе, на жените затнати им е га*от и затоа не прделе......
Да видиш на аеробик како си прткаат, оп оп..трт..
:pos::pos::pos::pos::pos::pos:
ме изнасмеавте слатко....
Меѓу себе си прдите...иначе пред маж никако. Тука може да се види за што се сте способни :D
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.702
Поени од реакции
22.080
Ја не памтам жена на форумов да има напишано „прдам“. И надвор од форум, мислам дека немам слушнато жена да го откачи. Имаше тука еден порано, Гижо беше пишан, ме убедуваше дека и они прделе. Шознам.
Баш така. Не дека ми смета што Натан пишал, али женско пре ќе избере во најсочни детаљи да раскажува како со другарка и земале дилдо и се задоволувале анално, отколку да се спомне темата прдење. Таа тема за нив е како струја за амиши. Така (мислам дека) знам дека бичот е тој што е.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Меѓу себе си прдите...иначе пред маж никако. Тука може да се види за што се сте способни :D
Е како да не, му прдам и пред нос ако ми дојде..хахаха...узајамно си прткаме...Имам една другарка која знае и во полн лифт да прдне:pos::pos:нема срам..
 
Последно уредено:

Natan 3.0

Bitch Божји
Член од
17 февруари 2019
Мислења
1.598
Поени од реакции
5.064
Баш така. Не дека ми смета што Натан пишал, али женско пре ќе избере во најсочни детаљи да раскажува како со другарка и земале дилдо и се задоволувале анално, отколку да се спомне темата прдење. Таа тема за нив е како струја за амиши. Така (мислам дека) знам дека бичот е тој што е.
Такви детали со никого не прераскажувам, можеби затоа што е тоа моја интима. Дилдо е соу пасе' и лест јиар, btw. Ако заклучокот дека сум сепак машко ви донесе помирен сон вечерва и во претстојните денови, нека ви биде. :)
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Не е до жените аноне, туку е до пристапот ваш. Сигурно кога имаш success rate 0 дека нешто не штима, така да не можете само нив да ги обвините. Ништо у животот не ти е сервирано на тацна. Све ти е trial and error. Учиш и се адаптираш на околностите, али вие место малце мозоците да ги упалите, го прифаќате сервираното од сусаро како помија и сте презадоволни со тоа.:toe:
Не се збори за success rate тука ама ај нема везе.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
806
Поени од реакции
2.020
Такви детали со никого не прераскажувам, можеби затоа што е тоа моја интима. Дилдо е соу пасе' и лест јиар, btw. Ако заклучокот дека сум сепак машко ви донесе помирен сон вечерва и во претстојните денови, нека ви биде. :)
Ова е мала победа за твојата кауза... они сеуште не расчистиле со прдењете кај женскиот пол... ова сега потсвесно ќе им работи..... благодарение и на поздраффф....

Од тука треба да се почне Н... а после две три години ќе пратиш линкови со жени во наука... уметност.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom