Феминизам!

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Кокошки....најбитен настан кој треба да се посети на феминистичкиов фестивал е предавање за вагинален оргазам. Пази, бога ти, жените се нерамноправни, угнетени, граѓани од втор ред, али најбитно нешто за кое што треба да се образуваат е вагиналниот оргазам.

Исти формат, тематика, музика, сценографија се како Buzzfeed...
Ептен оригинално.

Доволно зобрува мајндсетот на нашиве феминистки.
Имаше една - чујале ама не разберале.[DOUBLEPOST=1494664506][/DOUBLEPOST]
Што не се пофалите дека ОН ја одбрале Саудиска Арабија да ги застапува женските права од 2018 до 2022?

http://www.abc.net.au/news/2017-04-25/saudi-arabia-un-womens-council-gender-equality-concerns/8469258
Што ти е чудно ?
Прати ситуација:


Додека првите феминистки од исламските земји ги фрла хиџабте, кога жените од ослободените делови (од ИСИС) во Сирија ги фрлаат хиџабите они види што ти промовираат. :tapp:

Многу се прости.
 
Последно уредено:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ако на феминистичкиот фестивал е расправано за епидемијата на садизам врз жените од Африка на пример, каде им го сечат клиторисот уште од мали, а со тоа и можноста за женски оргазам и било какво сексуално задоволство... ако е расправано од тој аспект, не гледам ништо лошо, напротив. Но по се што сум видел до сега, сигурно тој аспект на темата не бил ни спомнат тангентално, не па друго.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387

Дали феминистките на некој начин сакаат да ни кажат дека впрочем сакаат да бидат третирани како во муслиманските земји?

Бел Шеријат anyone?
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
На денешен ден, во 1943. година, во битката на Сутјеска, покрај другото, загинаа околу 600 партизанки во ден - два борба за време на фашистичката офанзива, што е незабележан губиток на жени-борци во историјата на војните. Ова е една од пресвртниците во НОВЈ, кога е разбиена огромна воена сила на фашистите и пробиен е нивниот обрач.

Слава им.

Феминистки, имате од кого да учите, срам да ви биде.
 
Последно уредено:
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
На денешен ден, во 1943. година, во битката на Сутјеска, покрај другото, загинаа околу 600 партизанки во ден - два борба за време на фашистичката офанзива, што е незабележан губиток на жени-борци во историјата на војните. Ова е една од пресвртниците во НОВЈ, кога е разбиена огромна воена сила на фашистите и пробиен е нивниот обрач.

Слава им.

Феминистки, имате од кого да учите, срам да ви биде.
Цитатов си е на место и тука нема муабет. Ме интересираат размислувањава на лајкувачите, лајкувате затоа што се плукаат феминистките или затоа што сте среќни дека жени не земале пушки да стрелаат по луѓе со фашистички размислувања? :D
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Цитатов си е на место и тука нема муабет. Ме интересираат размислувањава на лајкувачите, лајкувате затоа што се плукаат феминистките или затоа што сте среќни дека жени не земале пушки да стрелаат по луѓе со фашистички размислувања? :D
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Цитатов си е на место и тука нема муабет. Ме интересираат размислувањава на лајкувачите, лајкувате затоа што се плукаат феминистките или затоа што сте среќни дека жени не земале пушки да стрелаат по луѓе со фашистички размислувања? :D
Мојот лајк се должи на придонесот на тие жени во крајниот исход.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.701
Поени од реакции
24.161
Мојот лајк се должи на придонесот на тие жени во крајниот исход.
Знам на што се должи твојот лајк, другиве ми беа чудни зошто лајкнаа. Особено другар ми, муџахединот. Со тие размислувања претпоставувам дека лајкот му е од среќа што не земала некоја да го стрела.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Знам на што се должи твојот лајк, другиве ми беа чудни зошто лајкнаа. Особено другар ми, муџахединот. Со тие размислувања претпоставувам дека лајкот му е од среќа што не земала некоја да го стрела.
Може ќе му се засреќи наскоро, од кај знаеш :). Ќе се дружи после со Шејтан.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom