Феминизам!

G

Goldie

Гостин
Прееска имаше една на ТВ24 во некоја од нивните емисии Дороти мислам се викаше и кажуваше дека жените во Македонија биле граѓани од втор ред, работите така биле лошо поставени од страна белиот маж :lolzz:
 

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Прееска имаше една на ТВ24 во некоја од нивните емисии Дороти мислам се викаше и кажуваше дека жените во Македонија биле граѓани од втор ред, работите така биле лошо поставени од страна белиот маж :lolzz:
Наоѓај видео веднаш! :D

Инаку, сериозно, денес дознав дека влошките, тампоните и сличните производи се даночат по стапка од 18% кај нас, што според мене е апсурдно и апсолутно ги подржувам залагањата за намалување на 5%.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.333
Поени од реакции
3.265
Прееска имаше една на ТВ24 во некоја од нивните емисии Дороти мислам се викаше и кажуваше дека жените во Македонија биле граѓани од втор ред, работите така биле лошо поставени од страна белиот маж :lolzz:
Hmmm no vo makedonija ne ni ima beli mazi... samo siptаri, cigani i turko-sloveni.
 
Член од
14 јануари 2017
Мислења
77
Поени од реакции
36
Драган Таневски пишува ли на форумов?

Sent from my SM-J500H using Tapatalk
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Прееска имаше една на ТВ24 во некоја од нивните емисии Дороти мислам се викаше и кажуваше дека жените во Македонија биле граѓани од втор ред, работите така биле лошо поставени од страна белиот маж :lolzz:
Наоѓај видео веднаш! :D
Јеботе ова вистина било, канцерот се шири!
https://youtu.be/ZyfJaYNn7ek?t=7m3s
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Јас денес ќе изедев ќотек од една Хрватица кога и го објасив моето стојалиште за феминзимот. Најсмешното од се е што таа во животот нема ништо работено, живее на грб на друг човек кој буквално и ги подмирува сите трошоци, неспособна е да си испржи јајца, ама е феминист. Би ја превоспитал јас за два дена, ама јеби га.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.586
Поени од реакции
81.172
Не бе не е можно оваа да е сериозна со тоа "белиот маж"... :facepalm:

Денешниов "феминизам" е... :гомце: Значи бараат еднакви права да имаат со мажите, а се дрзнуваат да ги навредуваат и понижуваат на некој начин со вакви феноменални обвинувања од типот на white man.

Епа да ми простиш, ако ти си земаш за дозвола така да делиш етикети на луѓе, тогаш дозволи ми и јас тебе да те наречам... Курво една!!!

Фала, чао, пријатно...терај си го сеа филмот со феминизмот
 
Последно уредено:

Коловрт

Озимандија
Член од
12 април 2010
Мислења
4.015
Поени од реакции
9.164
Не бе не е можно оваа да е сериозна со тоа "белиот маж"... :facepalm:

Денешниов "феминизам" е... :гомце: Значи бараат еднакви права да имаат со мажите, а се дрзнуваат да ги навредуваат и понижуваат на некој начин со вакви феноменални обвинувања од типот на white man.

Епа да ми простиш, ако ти си земаш за дозвола така да делиш етикети на луѓе, тогаш дозволи ми и јас тебе да те наречам... Курво една!!!

Фала, чао, пријатно...терај си го сеа филмот со феминизмот
Не, види, во право си е. На многу места во светот жените навистина се третираат како граѓани од втор ред, само што тие места се дисјунктни со местата каде живее белиот факинг маж. Човек да си помисли дека има некаква поврзаност.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Прееска имаше една на ТВ24 во некоја од нивните емисии Дороти мислам се викаше и кажуваше дека жените во Македонија биле граѓани од втор ред, работите така биле лошо поставени од страна белиот маж :lolzz:
Значи почнаа да ги лоботомизираат и нашиве жени.

Имено, во фирмата каде работам на пример моментално женската популација е застапена 60%. Од раководни до управителски позиции. Само едно машко е раководно лице. Све жени. Али патријархатот ги ебе у ребро знаеш, не мрднале од граѓани од втор ред. Наскоро ќе гледаме и пуси рајот на улица.

Ќе не снајде Канадско сценарио се чини, ако Шведското не ни дојде попрво.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Значи почнаа да ги лоботомизираат и нашиве жени.
Не е до лоботмизација - само нашиве а и другите ги копираат ставовите на феминистките низ светот за да бидат тренди - хехе.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Не е до лоботмизација - само нашиве а и другите ги копираат ставовите на феминистките низ светот за да бидат тренди - хехе.
Тоа е полошо тогаш. Лоботомираните имаат изговор за идиотизмот, овие немаат.
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.732
Поени од реакции
24.352
Не знам за глупиов тренд за белите мажи, ама синоќа уште еднаш ми се потврди фактот дека во Македонија и те како е потребен феминизам. Или еве, знам дека зборот феминизам го бие лош глас, ќе бидам помека, добар дел од луѓево се сељачишта на кои им фали домашна култура, образование и по некој прирачник за бон тон(anyone triggered :D ). Уште еден интересен факт е дека на темава САМО мажи ме убедуваат дека нема потреба и си прават шеги на сметка на ова. И мене би ми било смешно ако работите не сум ги осетила на своја кожа.
 

Shahbaz

Транс Шиптaр
Член од
15 октомври 2013
Мислења
519
Поени од реакции
1.052
Не знам за глупиов тренд за белите мажи, ама синоќа уште еднаш ми се потврди фактот дека во Македонија и те како е потребен феминизам. Или еве, знам дека зборот феминизам го бие лош глас, ќе бидам помека, добар дел од луѓево се сељачишта на кои им фали домашна култура, образование и по некој прирачник за бон тон(anyone triggered :D ). Уште еден интересен факт е дека на темава САМО мажи ме убедуваат дека нема потреба и си прават шеги на сметка на ова. И мене би ми било смешно ако работите не сум ги осетила на своја кожа.
Ти поарна ли си од сељачиштата?!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom