Феминизам!

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Веројатноста Мирка да не е жена исто не е занемарлива. :D Всушност, кој е сигурен доказ дека некоја жена е жена? Веројатно тоа дека треба да има барем еден маж кој би сакал да има секс со неа. Мирка мислам дека не би го поминала тој тест. :icon_lol:

Мирка спаѓа во групата на грешки на природатата, генетски аномалии кои од статистички аспект се занемарливи. Исклучоци кои го потврдуваат правилото.
Тоа со тестот не е фер кон мажите кои не можат да најдат жена која би сакала да има секс со нив. Да не посочуваме прсти, неприкладно и детски е.

Интересно е што секогаш се дрнда за нејзиниот изглед и глас и сл. Затоа што интелектуално најголемиот број луѓе не можат ни на мал прст да и се фатат. До душа може и не е изгледот - ете Каракамишева е попријатна за гледање па и она добива ренде. Талевска исто, она е па уште попријатна за гледање. Па и слушање.

Арно ама, некој се дави во пристраст .... И добиваме вакви коментари како цитираниот. Природата е појака од човечкиот разум :). Доаѓа до целосен израз тука.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.197
Тоа со тестот не е фер кон мажите кои не можат да најдат жена која би сакала да има секс со нив. Да не посочуваме прсти, неприкладно и детски е.
Не, тој тест важи еднонасочно. Само за жените.
 
Последно уредено од модератор:

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Триптико - Попријатна е за слушање од 90% опозициски претставници. За гледањето, зборев во генерала :D.

Не, тој тест важи еднонасочно. Само за жените.
Така ти сакаш да биде. Ама сакање и пракса не е исто.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.734
Поени од реакции
12.165
Како се пали девојкава, као жижица

Women are forced to pretend to be men. They're feigning this toughness. They're miserable. Study after study has shown that feminism has made women less happy. They're not happy in the work force, for the most part. I would guess 7 percent [of women] like not having kids, they want to be CEOs, they like staying at the office all night working on a proposal, and all power to them. But by enforcing that as the norm, you're pulling these women away from what they naturally want to do, and you're making them miserable.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
@Lurtz - Gavin заборавил да провери дека статистиките за кои збори во однос на разликите во плата за иста професија помеѓу мажи и жени се пресметувани само кај тие што го поминале целосно работното време, не прекувремено. Колку и да се согласувам со многу други погледи со Gavin, подеднакво неподготвен е ко мифицава до него. И не видов како само она се палеше, кога и на него му се гледаа вени на вратот од надгласување и мафтање со прсти.
 

Max Legend

The black swordsman
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.339
Поени од реакции
6.478
Dali nekoj go sledi Milo Janopulos? Novinar e na Breitbart i vo posledno vreme vodi interesni debati so fem grupacii.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.689
Поени од реакции
11.082
Како се пали девојкава, као жижица

Women are forced to pretend to be men. They're feigning this toughness. They're miserable. Study after study has shown that feminism has made women less happy. They're not happy in the work force, for the most part. I would guess 7 percent [of women] like not having kids, they want to be CEOs, they like staying at the office all night working on a proposal, and all power to them. But by enforcing that as the norm, you're pulling these women away from what they naturally want to do, and you're making them miserable.
Добра е за плескање.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Dali nekoj go sledi Milo Janopulos? Novinar e na Breitbart i vo posledno vreme vodi interesni debati so fem grupacii.
Вистината секогаш боли,значи човеков тотално ги разобличува феминисткиве и нивните демагогии.Доста е веќе глумење жртви,сите феминистички манипулации излегуваат на површина , благодарение на вакви ликој како што е Мило Ј.
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
Тука мислам дека е подобро да се продолжи муабетот на темава.

Тоа е проблемот. Нема адекватни примери за "прави" хетеро мажи, кои се некоја позната фаца, а кои не се шовинисти, не се позери и преваранти, и немаат скриена агенда што се пењаат пред камера кога и да стигнат. И освен Гевин, ќе го бутнат и Мајло, и колку и да им е тешко да го изговорат или искуцаат тоа, сепак паѓа под капа на нивните светогледи во однос на феминизмот и машките права па го цитираат и него.
Напротив, повеќето не се(преваранти и позери), ама дебатата некако ја истакнала етикетата "шовинисти" и секој аргумент од нив тоне заедно со таа етикета.
Тактиката на порелевантните феминистички движења е таква, да се борат со рационалната мисла преку етикетирање и набивање вина. Единствени што можат да испливаат во една таква ситуација се оние што научиле да ја играат истата игра, на ист начин, со истите валкани алатки, а негде помеѓу етикетите и бескрупулозните напади да го вметнат и аргументот и здравиот разум. Таков е Гевин, на пример. Ако го видиш во дебата со феминисти, третина од неговиот настап е шоу и заебанции, третина е напади и етикети и на крај имаш аргументи.
На пример, за тие што не гледале, еве како уништува една феминистка.


И честитам на храброста на женичкава за тоа што се согласила на соочување. Обично ова што Гевин го прави, тие го прават во контролирана средина, без спротиставена страна, во форма на монолог....и без некои сериозни аргументи, настрана од историските факти. Феминистите и мажињата што им лижат чизми ја измислија таа safe space средина и затоа на оваа жена треба да и се даде еден аплауз за тоа што излегла од таа средина, иако резултатот е....очигледен. :D

Гевин е исто така ситна душа. Сиромашкиот на ебан Fox News се појави да хејта женски подржувачи на Сандерс
Не. Зборуваше за тоа дека Берни има проблем со тоа што дозволува да му ја киднапираат кампањата. Се бунеше за тоа дека на сред митинг го туркаат стариот рандом кокошки за да се дерат на микрофон "my life mateeeeers". Стварно има Берни проблем со тоа. Да не кажаа нешто битно тие типки шо така го понижија Берни? Не. Се дереа на микрофон како недугави. После тоа отидоа да се тепаат со поддржувачи на Трамп и да викаат "Берни, Берни". Штета му прават на човекот.

Всушност - Е важно. Ако овие луѓе ги цитирате како некаков rolemodel или пример, треба да бидат на место. Ако тие на другата страна се преваранти и кловнови и за тоа треба да јадат ремет, тогаш зошто им даваме пропусница на овие?

Комплетно се согласувам дека фејкерски сукубуси како Анита Саркезијан и Зои Квин (и многу други слични на нив) заслужуваат секој ремет што ќе го добијат, но тоа не значи дека некои од нивните ругачи ако се исто така позери, фејкери, и едноставно гнасни ликови со подеднакво булшит ставови, дека треба да се остават на мира само затоа што се во некој контра-однос со прво-спомнативе.
Си ги спомнал Анита Саркизиан и Зои Квин, а погоре си прашал зошто на Гевин да му дадеме пропусница, а на овие две не? И не ти текна зошто?

Еве да им објасниме на тие што не знаат кои се ликовиве.

Едната(Зои) е компјутерски програмер во обид и има направено некои игрички шо и сунгерот боб веројатно може да ги дизајнира. Арно ама, за чудо една од тие игрички собра неверојатно добри рецензии. На крај се испостави дека типката се сексала со критичари за да лапа добри рецензии. Да поедноставиме, користела пичка за да добие лажна реклама, па преку таа лажна реклама да извади пари од луѓе што купуваат производи откако читаат добри рецензии за нив. Е тоа е Зои Квин. Неталентирано мало курвиче. Таа Зои Квин стана лицето на скоро цело феминистичко движење откако гневот од тоа што го направила феминистите го етикетираа како мизогинија и шовинизам, а не како покажување прст кон дилетант.

Анита Саркизиан е вториот дилетант кој успеа во изминативе две-три години да собере милион долари од донации за нејзината компанија, Feminist Frequency. Тие пари ветуваше дека ќе ги употреби за да стартува едукативна програма во која ќе зборува за стереотипи у дизајн на игри, за тоа како жените се објект и најчесто обичен трофеј, немаат идентитет, немаат карактер... итн. Собра 160 000 долари од донации за тој проект и направи две(од планираните, ветените 5-6) видеа на јутјуб, од по дваесетина минути, кај што претежно тропа глупости сама пред камера.

Тоа е еден сериозен проект, нели. Треба многу пари за да направиш клипче на јутјуб како стоиш пред камера и зборуваш. Не и стигнаа тие 160 000 и мораше кутрата да го прекине. Гневот и за непроверените глупости во самите видеа што ги објави и за фактот дека го прекина серијалот што го вети и за кој доби такви пари после само две видеа, феминистите го етикетираа...да не се повторувам. Анита Саркизиан стана новото лице на на феминистичкото движење. Учествуваше во најголемите ток-шоуа во Америка, држеше говори во TEDTalks, стана милениче на Холивуд. Зошто? Затоа што луѓе ја обвиниле дека е апаш. Побарала пари за да направи серијал од видеа, не го направила, парите отишле у курац, ама тие што донирале на крај испаднаа мизогинични патријархални шовинисти, а Анита жртва. :D
Сега таа царица најголема пак бара пари од донации за да направела нов серијал, и тоа за битни жени низ историјата што и се спротиставиле на патријархијата.


Да бидам искрен, мене Анита ми е супер. Нема талент за ништо, не е образована, поим нема за што зборува, ништо не истражува, ама е итро ерменче и ги цеди парите на таргет групата што одбрала да ја застапува. Мамата им ја ебе. Им бара пари за да кивне пред камера. И овие упорно и донираат. Сите ги построи заедно со нивните паричници да ја бранат, обожаваат и спонзорираат. Анита е доказ за тоа какви луѓе се денес феминисти. Во суштина глупави и наивни идиоти.
Како беше таа, a fool and his money are soon parted. :D

Tука Шкорпи е разликата меѓу Гевин и овие две. Гевин има подкаст и гостува по телевизии. Чесно го заработува лебот. Не е апаш. Тоа е главната разлика. Кога даваш пари за неговиот производ, ти го испорачува ветеното.
Понатаму, спремен е за дијалог и не ја исклучува другата страна, што е редовна пракса меѓу феминистите. За ова ти пишав повеќе погоре и ти оставив видео. Доволно е самоуверен и доволно сигурен во објективноста и тежината на тоа што има да го каже кога ќе реши да не се заебава и да не изиграва кловн, за да нема никаков проблем да се соочи. Такви соочувања се неминовни затоа што добро балансира и затоа што е смешен и интересен, па навлекува публика.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.154
Поени од реакции
85.546
Вакво треснување од земја, богами немам гледано одамна... буквално пропадна во земја феминисткава :angel:

Сакам вакви интервјуа, водителов какви прашања и постави на женава, незнам... да бев на нејзино место, би останал со подзината уста.

Видете го моментот на 16:36.... :LOL:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom