Феминизам!

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.700
Поени од реакции
9.539
Член од
22 април 2020
Мислења
30
Поени од реакции
87
Mene ne mi se jasni feminstkite... Se boraat za nekoj si prava koj veke gi imaat. Od druga strana pak, se javuvaat za nekoj si skroz ne bitni temi kako lgbt a za bitni stvari kako slucajot so rodilkata shto i gi izvadija organite nishto kjutat.
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
1.680
Поени од реакции
2.509
Mene ne mi se jasni feminstkite... Se boraat za nekoj si prava koj veke gi imaat. Od druga strana pak, se javuvaat za nekoj si skroz ne bitni temi kako lgbt a za bitni stvari kako slucajot so rodilkata shto i gi izvadija organite nishto kjutat.
Каков феминизам бе? Беше феминизам во својот зачеток. Денешниот феминизам е само за тунелирање на омразата кон белиот стрејт маж.
Најчесто членови се овие бричени или како виножито во главите, транс, џендер флуид испрдоци.
Кога ни еден маж нема да покажи интерес кон некоја жена да и го закачи барем еднаш, преминуваат во white man hatred стадото.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.583
отвори сајт на некоја невладина што се бафта со феминизам, на истата страна ќе најдеш елџибити, ако не е така еве.
Sho saka neka prai nevladinata, ona sho ne pripaga u feminizam, ne pripaga.

Ne moze nekoj sho ne priznava zenski pol da se bori za prava na zena.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.591
Поени од реакции
38.738
Sho saka neka prai nevladinata, ona sho ne pripaga u feminizam, ne pripaga.

Ne moze nekoj sho ne priznava zenski pol da se bori za prava na zena.
геј лобито е тоа што ги рани и феминистките, така да под нивна капа сте додека им требате.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.242
Поени од реакции
27.583
педерското лоби е тоа што ги рани и феминистките, така да под нивна капа сте додека им требате.
Feministkite se ranat sami sebesi, oti se izborija da mozat da rabotat.
Momentalno se borat da mozat da sportuvaat bez da im bide puknata glavata.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Feministkite se ranat sami sebesi, oti se izborija da mozat da rabotat.
Momentalno se borat da mozat da sportuvaat bez da im bide puknata glavata.
Се борат и за еднакви плати, а одредени женски спортски лиги не се ни блиску популарни како машките. Ако нема спонзори, нема да има ни повисоки плати. Спонзорите бараат продавање на реквизити и правење реклами, а телевизиските права гледаност. Кога ќе ја достигнат популарноста со машките лиги, може да зборуваме за еднакви плати. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom