Феминизам!

Дискусија во форумот 'Философија и психологија' започната од Птичји Грип, 7 март 2007.

 1. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.298
  Допаѓања:
  1.584
  Тебе ништо не ти е јассно,ако имаш да кажиш нешто во врска со темава кажи ако не замарај многу.
   
 2. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.586
  Допаѓања:
  14.221
  [​IMG]
   
  На VOLK2234, whatto, Beric Dondarrion и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  2.110
  Допаѓања:
  886
  Ова сликава МИМЕво што ли да е не ми јасно...наводно жени го правеле мостот и не учеле Математика бидејќи некое феминистичко Мамбо Џамбо еСЏејДабулју итн? Точно го разбрав? Подобро текст од шарени слики и извадоци полесно се разбираат и ја пренесуваат пораката.
   
 4. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.586
  Допаѓања:
  14.221
  Па сега, за кого како. Сите сме со некои ограничувања.
   
  На StefusRefus му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BilboBaggins

  BilboBaggins

  Член од:
  1 март 2010
  Мислења:
  4.812
  Допаѓања:
  7.010
  Ајде да го преведеме зборот феминизам:
  1) глупости
  2) бесмислици
  3) заблуди
  4) дајте други предлози

  upload_2018-3-25_5-15-50.png
   
  На VOLK2234, whatto и Dumbledore им се допаѓа ова.
 6. Raziel

  Raziel A proud spear of Gloomreign

  Член од:
  16 февруари 2007
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  5.409
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  23.524
  Допаѓања:
  28.051
  Жени вработени во ЕИГЕ пријавиле сексуално малтретирање од своите, најчесто постари, колеги, а неретко и од шефовите. ЕИГЕ (Европски институт за рамноправност на половите) е агенцијата на ЕУ која требаше да спречи вакви работи.
  https://off.net.mk/vesti/razno/kadija-te-sudi-kadija-te-vika-na-intimna-rabotna-vechera-vo-hotel
   
  На Scirea, Kornet, Dumbledore и уште 4 други им се допаѓа ова.
 8. LepiDzoni

  LepiDzoni

  Член од:
  25 јули 2014
  Мислења:
  620
  Допаѓања:
  985
  [​IMG]
   
  На VOLK2234, Spiegel, Bafra и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk

  Член од:
  26 април 2018
  Мислења:
  170
  Допаѓања:
  97
  Правна и политичка (не биолошка) рамноправност меѓу половите.
   
 10. Bafra

  Bafra

  Член од:
  30 јануари 2011
  Мислења:
  2.908
  Допаѓања:
  2.321
  На VOLK2234 и stratUs им се допаѓа ова.
 11. Anon

  Anon /b/ House /b/

  Член од:
  13 декември 2007
  Мислења:
  9.586
  Допаѓања:
  14.221
  Сите вратари треба под итно да поминуваат психолошки тестови. Кога си вратар, треба да бидеш сталожен и смирен, да знаеш што те очекува и да знаеш како да се справиш. Жените беа harmless и нема апсолутно никаква причина вака да ги баунсира и боксира. Има да си најде начин како да не ескалира ваква ситуација.
  Жените не беа во право. Но ова е само еден изолиран случај од кој не треба да се вадат никакви заклучоци.
  ХАХХАХА АЛАЛ ДА МУ Е НА ВРАТАРОТ КАКО ГИ ИЗБОКСИРА, ГИ САХРАНИ, САМО ТАКА ЗА КОКОШКИВЕ, ХАХАХА, СИ ГО БАРАА
   
  На VOLK2234 и Bafra им се допаѓа ова.
 12. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.298
  Допаѓања:
  1.584
  Нема ништо подобро од еднаквоста!Многу се размазени и разлигаени,време е воспитни мерки!:)
   
 13. Bafra

  Bafra

  Член од:
  30 јануари 2011
  Мислења:
  2.908
  Допаѓања:
  2.321
  Не е работа во воспитни, работата е што жените се однесуваат како мажи а по мене доколку ги негуваат своите природни квалитети, светот ќе биде многу подобро место за живеење.
  А мажите па почнале ко жени, шминкање, лигавење итн.

  Ние машките исто имаме голема вина во нивната промена кон полошо.
   
  На VOLK2234 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. stratUs

  stratUs

  Член од:
  20 април 2012
  Мислења:
  1.298
  Допаѓања:
  1.584
  Нормално и ние мажите имаме голема вина кон промената кон полошо.Ама сепак главниот виновник за вака разгалени кокошки пага врз феминизмот,кој од почетната борба за еднаквост меѓу половите мутира во борба за доминација.
   
  На VOLK2234 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. staycalm

  staycalm Lets explore some shit

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  1.813
  Допаѓања:
  1.197
  Од денес ова ми е Life motto! Го имаме македонскиот Алберт Ајнштајн.
   

Сподели преку: