Феминизам!

Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Кој е поглуп? Овие шо решиле да го спинуваат видеото од интервју за филмот mother! или овие шо го споделуваат? :pos: Ја го знам одговорот :ROFLMAO:
Клик. Зборува за Мајката природа која се свртела против народот! :)
 
S

staycalm

Гостин
Шах-мат. :)

пи.ес. Мотај до 11та минута.
Што има на 11та минута? Збори за филмот баш тогаш ја ко шо слушам
На 12та мин почнува за climate change, кажува што кажува и никаде не го вели тоа што го спинуваат медиумите што ти ги споделуваш. Прво ми праќаш линкови од спинови од фар рајт сајтови што работа им е да спинуваат вести бидејќи на друг начин нема да добијат кликови, ти праќам проверка на факти со што ги побивам спиновите на тие сајтови а ти ми го праќаш интервјуто каде што никаде не го вели тоа што фар рајт сајтовите ТВРДАТ дека го вели :D
Кај е шах матот?
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.370
Поени од реакции
38.350
Што има на 11та минута? Збори за филмот баш тогаш ја ко шо слушам
американското население го разлути бога и мајката природа ради тоа што еден непочитувач на жени стана претседател.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.987
Што има на 11та минута? Збори за филмот баш тогаш ја ко шо слушам
На 12та мин почнува за climate change, кажува што кажува и никаде не го вели тоа што го спинуваат медиумите што ти ги споделуваш. Прво ми праќаш линкови од спинови од фар рајт сајтови што работа им е да спинуваат вести бидејќи на друг начин нема да добијат кликови, ти праќам проверка на факти со што ги побивам спиновите на тие сајтови а ти ми го праќаш интервјуто каде што никаде не го вели тоа што фар рајт сајтовите ТВРДАТ дека го вели :D
Кај е шах матот?
Не се крајна десница.....почнува на средина на 11та минута, слушај добро....и читај ги кометарите на видеото, твоето мислење во овој поглед е уникатно (и погрешно) што и ти укажа и членот погоре. :)
 
S

staycalm

Гостин
Не се крајна десница.....почнува на средина на 11та минута, слушај добро....и читај ги кометарите на видеото, твоето мислење во овој поглед е уникатно (и погрешно) што и ти укажа и членот погоре. :)
Моето мислење било уникатно а следејќи дебати на фејсбук и твитер видов ИЛЈАДНИЦИ луѓе што се согласуваат со мене за тоа што Џенифер кажа, фор факс сејк и таа кажа дека и е земена аут оф контекст реченицата, бат хеј, десничарите знаат се' ко и увек.
Иако обвинуваат за фејк њус а истите ги практикуваат тие (и тоа и Трамп, па шо е најжално најчесто лаже за толку глупи ствари шо прелесно можат да се проверат) и се дават во хипокритија, ипак се они секад у право.. Баш исто како десницава овде, привлекува гласачи со фејк пропаганди со цел хејт кон ондредена група, извртување зборови, сечење делови од интервјуа..Ама кога ќе размислиш подобро не е само во нив вината, нашле овци и решиле до крај да стрижат, паметен потег! Дно дна.
На крај краева Џенифер не ми е нешто битна у животот и не ми влијае директно што рекла (иако 10 пати го преслушав тој дел и тврдам дека се извртени зборовите од страна на улизувачи на Трамп у гз за да се дискфалификува таа како личност само пошо го хејта Трамп)
Еве ти поздравче и пример за улижување у гз на Трамп од Пирс Морган :D
Толку имам да кажам на темава а и не знам зошто ја отеравме волку офтопик на тема феминизам.[DOUBLEPOST=1517593087][/DOUBLEPOST]
Не постојат ниту либерали,постојат само на збор ама не и во пракса!
ВРВ :D Сакаш да кажеш дека мојот либерализам е фејк? :icon_lol:[DOUBLEPOST=1517603982][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено од модератор:
Член од
11 февруари 2018
Мислења
6
Поени од реакции
1
Најголеми феминистки се оние шо прават интервју за работа. Катастрофа. Уфилмани шо да ви причам. Башка многу се глупи па фирмиве неможат да им најдат работа па ги ставиле да прават интервјуа за работа. Ама ние го јадеме стапот. Ние што бараме работа. Те гледаат со презир, арогантност и самобендисаност, демек успешна жена. И многу јасно не го поминуваш интервјуто а имаш искуство и све. Ова најчесто се дешава во големите странски фирми кај нас. А сварно незнам што работат тие по фирмиве? Најчесто се во човечки ресурси, проект менаџер, асистент и глупи работи.
 
S

staycalm

Гостин
Најголеми феминистки се оние шо прават интервју за работа. Катастрофа. Уфилмани шо да ви причам. Башка многу се глупи па фирмиве неможат да им најдат работа па ги ставиле да прават интервјуа за работа. Ама ние го јадеме стапот. Ние што бараме работа. Те гледаат со презир, арогантност и самобендисаност, демек успешна жена. И многу јасно не го поминуваш интервјуто а имаш искуство и све. Ова најчесто се дешава во големите странски фирми кај нас. А сварно незнам што работат тие по фирмиве? Најчесто се во човечки ресурси, проект менаџер, асистент и глупи работи.
Кај одбија да те вработат па сеа жените што работат таму ти се криви баце?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom