Федер,ламела,ролни

Дискусија во форумот 'Автомобилизам и мотоциклизам' започната од Electronic, 9 декември 2014.

 1. Electronic

  Electronic

  Член од:
  30 декември 2013
  Мислења:
  9
  Допаѓања:
  0
  здраво на сите... некој може ли да ми каже каков централен федер да ставам ,федерчиња на ламелата и какви ролни на кивеј матрикс за да е појак на старт? исто така ако може и да ми кажете каков ауспух... Фала однапред [​IMG]
   
 2. Fringe

  Fringe Скитник низ паралелни светови

  Член од:
  24 септември 2011
  Мислења:
  7.898
  Допаѓања:
  2.984
  Без федери најдобро е.
  Малце на тргнување ќе тресе ама затоа после ќе лета
   
 3. Staeseng

  Staeseng

  Член од:
  21 јуни 2018
  Мислења:
  281
  Допаѓања:
  99
  Колку пари од прилика е менување ламела на кола?
   

Сподели преку: