Фарбање на ограда

Член од
5 февруари 2013
Мислења
442
Поени од реакции
96
Здраво имам потреба да фарбам една постара ограда која е рѓава на некој места.. Моментално финансиите не ми дозволуваат за нова, па сакам малку да ја средам
Нема да ја китирам туку само сакам да ја исфарбам..
Сакам да ве прашам на кој начин да го изведам тоа?
Дали има некое средство што треба да го испрскам за да падне предходната боја или мора стругање..
Дали постои начин да поминам без стругање, бидејки немам машинка, а станува збор за поголема површина.
Од бои сакам да е црна, а притоа да биде некоја што не дозволува понатамошно рѓавење, а воедно да биде квалитетна да немам потреба од повторно фарбање
Ви благодарам
 
Член од
7 февруари 2021
Мислења
245
Поени од реакции
742
И да ја поминеш само со нова боја ќе ја заштитиш нема врска што е рѓава... Колку години ќе живееме ние уште 60-70? Таа таква рѓава може да биде уште 200 години и пак ќе биде ограда. Не се замарај многу.
 
Член од
21 април 2008
Мислења
262
Поени од реакции
127
Има средство за рѓа, ке ја најдеш во железарите шише течност и ке ги премачкаш рѓавите делови со четка.
Откако ке побелеат застругај ги со гланц хартија па после тоа прво основна боја па потоа каква си одбереш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom