Фан клуб: Serpico, маестро на Радио Кајгана!

Дискусија во форумот 'Кајгана радио - Е, неее...!' започната од Дивајн, 20 декември 2007.

 1. Дивајн

  Дивајн блаблабла

  Член од:
  3 април 2005
  Мислења:
  16.537
  Допаѓања:
  1.835
  Втора тема од овој тип. Морам да го испоштовам мојот колега, кој успеа да ми го надмине рекордот со неговите изведби во живо на Кајгана Радио, со неговиот одличен оркестар. И без него е одличен ... одличен е кога пушта музика, одличен е кога чита поезија, одличен е кога најавува песни и врти празни муабети, има одличен глас и уште еднаш ќе кажам - ја има згрешено професијата!

  Значи, оваа тема е посветена на единствениот шоумен Диџеј Серпико, кој секој Вторник, а и други денови (кога е во форма) ни ги прави празници.

  И ти исто, а и да ти се враќа!:pos2:

  Горда сум што на мојата тема имам членска книшка бр. 1 во Serpico Фан Клубот!
   
 2. Fortune

  Fortune шодаенешчо

  Член од:
  9 мај 2005
  Мислења:
  12.965
  Допаѓања:
  175
  :pos::pos::pos::pos:


  Златните тие, моите двајца омилени диџеи!!! Едни од моите омилени форумџии си отворија теми за фан клуб!:pos:


  Кхм...
  Боби, ти посакувам и тебе успех и да ти се множат слушателите!
  Нема да должам, си знаеш што ти мислам.

  Членска книшка бр. 01 во Serpico Фан Клубот! :vozbud:
   
 3. кики

  кики

  Член од:
  8 февруари 2007
  Мислења:
  1.968
  Допаѓања:
  42
  Членска книшка број 02 за мене.
  Фала Serpico уште еднаш..знаеш ти за што:back:
   
 4. CafeDelMar

  CafeDelMar Luminance

  Член од:
  29 октомври 2007
  Мислења:
  6.006
  Допаѓања:
  11.563
  Да се приклучам и јас:pipi:
   
 5. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.374
  И јас се приклучувам.:)
   
 6. Тамарче

  Тамарче Ако одам во Битола..

  Член од:
  11 јули 2007
  Мислења:
  3.239
  Допаѓања:
  220
  Не знаев дека има ваква тема. Се приклучвам и јас :pipi:
   
 7. Јован

  Јован дежурен сеирџија

  Член од:
  16 октомври 2005
  Мислења:
  4.894
  Допаѓања:
  263
  оооооооооооо после ова вечерва се приклучвам... кај се продавет мајци со негов лик?:vozbud::vozbud::vozbud:
   
 8. Бојанфамилија97

  Бојанфамилија97

  Член од:
  2 октомври 2008
  Мислења:
  946
  Допаѓања:
  21
  Па маестро е да коа не дава други да пробаат :wink: шала на страна супер си мајсторе продузи така :smir:
   
 9. ^Exotic^

  ^Exotic^ Wanderstruck

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  5.968
  Допаѓања:
  1.054
  Осми фан:pipi:
  Серпико ми е омилен диџеј на радиото.Риспект:)
   
 10. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.529
  Допаѓања:
  20.106
  Се приклучувам и јас во клубот:smir:
   
 11. Magde.

  Magde. Модератор

  Член од:
  13 септември 2007
  Мислења:
  5.650
  Допаѓања:
  3.691
  се придружувам во фан клубот.
  со солзи сум се смеела кога праеше џингл и се изждрига:)
  гледам дека лана оди по твои стапки,but only one can be the best:smir:
   
 12. badluckguy

  badluckguy Оган под ѕвездите

  Член од:
  8 октомври 2007
  Мислења:
  2.923
  Допаѓања:
  131
  Aj eve i ja ke ti dudlam malce.:)
  Podnesuvam prijava za clenska kniska i mu se poklonuvam na nasiot radio lider.:) Vo negovata platforma najmnogu mi pagja vo uvo Vaya con dios, a i pred nedela-dve mi go otkri Michael Bubble.:) Mi naprai atmosfera so edno mome...:)

  P.S.
  Koga mozam da ja zemam kniskata?

  P.P.S.
  Odi li nekoja beneficija so istata:vozbud:...imam i jas dobra muzika...
   
 13. Паган-др

  Паган-др Гостин

  Ставете ме и мене во фан клубот. :)
  In Serpico We Trust! :smir:
   
 14. Lanna

  Lanna Taller, Stronger, Better

  Член од:
  30 септември 2008
  Мислења:
  550
  Допаѓања:
  164

  Мило Магде, Lanna не оди по негови стапки, Lanna е оригинал :)
  Со Пико сме иста школа а башка и сме растеле заедно, не е чудно да сме слични
  Ама за едно апсолутно си во право...
  Only one can be the best :back:
   
 15. Magde.

  Magde. Модератор

  Член од:
  13 септември 2007
  Мислења:
  5.650
  Допаѓања:
  3.691
  поетот сакаше да каже дека си добра и привлекуваш слушатели.
  затоа одиш по негови стапки:smir:
   

Сподели преку: