Фан клуб: Serpico, маестро на Радио Кајгана!

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.854
Втора тема од овој тип. Морам да го испоштовам мојот колега, кој успеа да ми го надмине рекордот со неговите изведби во живо на Кајгана Радио, со неговиот одличен оркестар. И без него е одличен ... одличен е кога пушта музика, одличен е кога чита поезија, одличен е кога најавува песни и врти празни муабети, има одличен глас и уште еднаш ќе кажам - ја има згрешено професијата!

Значи, оваа тема е посветена на единствениот шоумен Диџеј Серпико, кој секој Вторник, а и други денови (кога е во форма) ни ги прави празници.

Овде може да не информираш преку недела за плановите за наредната емисија, да читаш восхити, да се договориме за печатење на маици и флаери - се до денот кога ќе бидеш диџеј на некое радио со 3000 слушатели и ќе не заборавиш :(
И ти исто, а и да ти се враќа!:pos2:

Горда сум што на мојата тема имам членска книшка бр. 1 во Serpico Фан Клубот!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
:pos::pos::pos::pos:


Златните тие, моите двајца омилени диџеи!!! Едни од моите омилени форумџии си отворија теми за фан клуб!:pos:


Кхм...
Боби, ти посакувам и тебе успех и да ти се множат слушателите!
Нема да должам, си знаеш што ти мислам.

Членска книшка бр. 01 во Serpico Фан Клубот! :vozbud:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Членска книшка број 02 за мене.
Фала Serpico уште еднаш..знаеш ти за што:back:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
222
Не знаев дека има ваква тема. Се приклучвам и јас :pipi:
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
оооооооооооо после ова вечерва се приклучвам... кај се продавет мајци со негов лик?:vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
Па маестро е да коа не дава други да пробаат :wink: шала на страна супер си мајсторе продузи така :smir:
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.058
Осми фан:pipi:
Серпико ми е омилен диџеј на радиото.Риспект:)
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.246
Поени од реакции
24.729
Се приклучувам и јас во клубот:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.698
Поени од реакции
3.978
се придружувам во фан клубот.
со солзи сум се смеела кога праеше џингл и се изждрига:)
гледам дека лана оди по твои стапки,but only one can be the best:smir:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Aj eve i ja ke ti dudlam malce.:)
Podnesuvam prijava za clenska kniska i mu se poklonuvam na nasiot radio lider.:) Vo negovata platforma najmnogu mi pagja vo uvo Vaya con dios, a i pred nedela-dve mi go otkri Michael Bubble.:) Mi naprai atmosfera so edno mome...:)

P.S.
Koga mozam da ja zemam kniskata?

P.P.S.
Odi li nekoja beneficija so istata:vozbud:...imam i jas dobra muzika...
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
се придружувам во фан клубот.
со солзи сум се смеела кога праеше џингл и се изждрига:)
гледам дека лана оди по твои стапки,but only one can be the best:smir:

Мило Магде, Lanna не оди по негови стапки, Lanna е оригинал :)
Со Пико сме иста школа а башка и сме растеле заедно, не е чудно да сме слични
Ама за едно апсолутно си во право...
Only one can be the best :back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.698
Поени од реакции
3.978
Мило Магде, Lanna не оди по негови стапки, Lanna е оригинал :)
Со Пико сме иста школа а башка и сме растеле заедно, не е чудно да сме слични
Ама за едно апсолутно си во право...
Only one can be the best :back:
поетот сакаше да каже дека си добра и привлекуваш слушатели.
затоа одиш по негови стапки:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom