Фан клуб: Orlando Magic

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.304
Поени од реакции
242
Ајде вечер со Бостон Селтикс!
Мислам дека ќе тепаме ама и дека Хауард ќе експлодира како со Атланта...први 5 според мене:
Нелсон
Редик
Картер
Бас
Хауард
 

ChaLL3nGeR

Кајгана's APEX PredaTor
Член од
15 април 2009
Мислења
721
Поени од реакции
66
леле Картер мора да почне да игра подобро. Сакам да го видам да игра како што играше у Торонто. Можеби многу сонувам, ама пораснав обожавајќи го.
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Не знам оти ама мислам дека 100 % ќе бидеме шампиони толку сум убеден и многу лесна кошарка играме и замената си е на нивото .
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.402
Поени од реакции
422
Ајмо ајмо, нова сезона почнува. Пред-сезонските натпревари ги завршивме со 100% учинок (уште само една друга екипа беше исто со таков учинок, Јута ако не се лажам). Картер за разлика од ланската сезона, поготово во плеј-офот, игра на многу повисоко ниво. Е сеа не знам колку покажуваат неофицијалните мечеви, ама и тие се за нешто. Стартуваме баш против Мајами во петок.
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Нажалост заслужен пораз кога играчите од класите на Картер,Луис па и Редик нема да го дадат својот максимум тимот сигурно губи, неможеме само на Хауард да чекаме човекот си одигра на нивото .Сепак Џејмс и Вејд не убија ,а кобна беше3 четвртина.сЕЗОНАТА Е ДОЛГА И ВАКВИ КИКСОВИ не смее да има .
 
На врв Bottom