Фан клуб: Orlando Magic

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
За сите вистински фанови на Орландо Меџик мислам дека ги има ако не за брзо време ќе ги има јас сум еден од нив дечките се супер екипа многу напреднаа и мислам дека ќе напредуваат кога во својте редови го имаат најмоќниот центар на планетава.:helou:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
За сите вистински фанови на Орландо Меџик мислам дека ги има ако не за брзо време ќе ги има јас сум еден од нив дечките се супер екипа многу напреднаа и мислам дека ќе напредуваат кога во својте редови го имаат најмоќниот центар на планетава.:helou:

од кај навиваш за Рома па и за Орландо мојот омилен тим во НБА, добро да си признаам дека ќе навивам за Орландо само ради Картер, ама и во полуфиналето и финалето бев за Орландо
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Да ја заокружиме првата петорка со мене :))))

Без разлика што мојот ник е Нетсфан,ја станувам Орландо Меџик фан :)

Секако дека ке ги пратам и Нетси,иако они се во ребилдинг моуд така да нив од другата година ке ги пратам уште повеке,а за тоа време очекувам титула од Орландо ..:vozbud:
 
Z

ziko bt

Гостин
За Орландо ке бидам ради Картер шо потпиша се надевам дека барем ке земи еден шампионски прстен во кариерата па добар избор шо потпиша за Меџик
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
За Орландо ке бидам ради Картер шо потпиша се надевам дека барем ке земи еден шампионски прстен во кариерата па добар избор шо потпиша за Меџик
исто мислење со мене то поштуем:smir:
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
од кај навиваш за Рома па и за Орландо мојот омилен тим во НБА, добро да си признаам дека ќе навивам за Орландо само ради Картер, ама и во полуфиналето и финалето бев за Орландо

Брат нема лабаво исто фудбал исто кошарка Орландо и Рома во срце сепак друго е кошарка друго е фудбал .Иначе за Орландо си навивам многу оддамна и за нив ќе си останам па макар и некоја ѕвезда да си замине од тимот и годинава мислам дека со Картер и некој одлични појачања повторно ќе играме големо финале само овојпат да победиме.:kesa:
 

Boom Shaka Lakka

Silence!! .. I kill you!
Член од
29 август 2008
Мислења
10.843
Поени од реакции
8.691
кажуват тој Бас им бил многу големо појачување плус Џ. Нелсон ќе се врати во форма од повредата и со тоа ќе бидат најофанзивниот тим во лигата само ме страв за дефанзива си отиде Кортни Ли кој беше многу добар одбранбен играч, се сеќавате како го чуваа Леброн во источното финале заедно со Пјетрус:toe:
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.226
Поени од реакции
6.707
А овој Алстон уште е кај вас??
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Епа ај да стаиме нешто .. :)

Рашад Луис ги пропушта првите 10 утакмици.

Еден од најдобрите играчи на минатогодишниот финалист Орландо Меџик, Рашард Луис суспендиран е од страна на НБА лигата поради позитивен допинг тест. Ѕвездата на минатогодишното финале ќе ги пропушти првите десет натпревари од сезоната, мерка која му се изрекува на играч кој првпат се соочува со ваков проблем.

Самиот Луис истакна дека сосема случајно конзумирал храна која во својот хемиски состав го содржи недозволениот елемент тестостерон.

"Направив огромна грешка и ја преземам сета одговорност како и последиците од истата. Купив производ во обична аптека и во тој момент воопшто не помислив дека во него содржи супстанца која е забранета од НБА лигата. Се надевам дека јас лично ќе бидам пример за другите спортисти бидејќи во нашата професија нема место за вакви банални но скапи грешки" - изјави Луис.

Секако со казната од десет натпревари доаѓа и паричната казна која е неминовна за ваков вид прекршок. Тој несомнено ќе биде и дополнително казнет и од страна на самиот клуб за несовесното однесување и секако штетата која ќе ја направи со неговото отсуство. Рашард Луис во изминатата сезона беше вистински хит заедно со своите соиграчи. Иако многумина воопшто и не ги сметаа за фаворити, тие не само што ги демантираа сите злобници туку и го повторија најголемиот клупски успех играњето во големото финале. Луис минатата сезона постигна во просек по 19 поени, со што заедно со Двајт Хауард поставија стандарди кои и оваа сезона можат да бидат репер и мерило за силата на екипите во Источната конференција.
 

Jockata

Рапериште
Член од
13 август 2009
Мислења
158
Поени од реакции
7
Ќе летнат тие 10 натпревари одма има замена и за него екипата е спремна за големи дострели мислам дека ќе направат нешто и годинава.
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
Еве ни го составот за оваа сезона:
Рајан Андерсон
Винс Картер
Адонал Фојл
Марсин Гортат
Двајт Хауард
Ентони Џонсон
Рашард Луис
Џеј Џеј Редик
Тајрон Луј
Џамир Нелсон
Мајкл Пиетрус
Џереми Ричардсон
 
Член од
30 јули 2007
Мислења
1.391
Поени од реакции
86
Еве ни го составот за оваа сезона:
Рајан Андерсон
Винс Картер
Адонал Фојл
Марсин Гортат
Двајт Хауард
Ентони Џонсон
Рашард Луис
Џеј Џеј Редик
Тајрон Луј
Џамир Нелсон
Мајкл Пиетрус
Џереми Ричардсон
Мислам дека Фојл,Тајрон Лу и Џереми Ричардсон не се во составот..

На нивно место дојдоа.. Брандон Бас од Далас,Мет Барнс од Феникс .. а сакаат да го земат и C.J Watson. така да ке се комплетира составот :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom